PortalFranczyza.pl - oferty franczyzy - Nr 1 w Polsce
Dodaj nową franczyzę (wpis bezpłatny) > Hasło
          
 
Aktualności: CUK Ubezpieczenia
 
26.10.2017
Czas na franczyzę ubezpieczeniową
Branża ubezpieczeniowa szykuje się na poważne zmiany, które niesie ze sobą nowelizacja ustawy o dystrybucji ubezpieczeń. Eksperci prognozują w jej wyniku dalszą konsolidację rynku i zauważają, że nastał dobry czas dla multiagentów działających w dużych sieciach. Swoją szansę mają także niezależni agenci, chcący spróbować sił w modelu franczyzowym. Ten kierunek dyktują przede wszystkim klienci, którzy wbrew rozwojowi technologii nadal stawiają na zakupy bezpośrednio w placówkach.
news photo
– „Choć postęp technologiczny nie omija branży ubezpieczeń, to bezpośredni kontakt z doradcą nadal bierze górę nad innymi kanałami sprzedaży. Bez względu na wprowadzane innowacje, przy zakupie ubezpieczeń Polacy w dalszym ciągu potrzebują kontaktu z doradcą. Potwierdzają to wyniki zrealizowanego przez nas badania – aż 76% respondentów przyznało, że kupuje polisy w stacjonarnych punktach sprzedaży. Równocześnie klienci coraz częściej oczekują czegoś więcej niż oferta jednego ubezpieczyciela. Nic więc dziwnego, że na rynku zwiększa się liczba multiagentów. Duży popyt na agentów działających w ramach większej sieci stwarza dobre warunki do rozwijania franczyz ubezpieczeniowych, których siłą jest znajomość lokalnego rynku. To właśnie, w połączeniu z otrzymywanym know-how i wsparciem narzędziowym sprawia, że tak wiele franczyz odnosi sukces w branży ubezpieczeniowej” – komentuje Maciej Kuczwalski, ekspert CUK Ubezpieczenia.

CUK Ubezpieczenia jest pionierem zastosowania modelu franczyzowego w sprzedaży polis. W 2007 otworzyli swój pierwszy oddział franczyzowy. Multiagencja zauważa, że obecna sytuacja rynkowa sprzyja franczyzom w ogóle, a już w szczególności tym działającym w branży ubezpieczeniowej:
– „Sprzedaż ubezpieczeń w modelu franczyzowym wkracza w dobry okres. Nie tylko ze względu na sprzyjające otoczenie prawne, ale głównie przez wzgląd na duże zapotrzebowanie na takie placówki na rynkach lokalnych. Potwierdza to dynamiczny rozwój naszej sieci – średnio otwierane jest pięć placówek franczyzowych w miesiącu. Do końca tego roku chcemy przekroczyć liczbę 200 placówek franczyzowych w całej Polsce. Ofertę współpracy franczyzowej kierujemy do osób chcących prowadzić własny biznes, niezależnie od regionu Polski. Proponujemy im przejrzyste zasady współpracy, niewielki wkład własny, zaawansowane rozwiązania IT, wsparcie merytoryczne, szkolenia, programy motywacyjne i premiowe oraz konkursy” – komentuje Monika Grabowska, dyrektor rozwoju sieci franczyzowej CUK Ubezpieczenia.

Duże wsparcie organizacyjne oraz narzędziowe może okazać się szczególnie istotne przy wdrażaniu planowanej nowelizacji ustawy o dystrybucji ubezpieczeń. Złożoność jej przepisów oraz nakładanych przez nią obowiązków stawia niemałe wyzwanie przed dystrybutorami ubezpieczeń.

– „Projekt ustawy o dystrybucji ubezpieczeń może przyczynić się do przyspieszenia konsolidacji rynku. Planowana nowelizacja nakłada na pośredników szereg obowiązków, których spełnienie wymaga odpowiednich narzędzi np. systemów sprzedażowych. Ich stworzenie jest bardzo kosztowne i czasochłonne. Wdrożenie nowych przepisów może okazać się trudne szczególnie dla pojedynczych agentów, nie posiadających tak rozwiniętego zaplecza technicznego” – komentuje Jacek Byliński, prezes zarządu CUK Ubezpieczenia. – „W tym upatrujemy szanse dla dużych multiagencji, takich jak nasza. Oddziały oraz placówki należące do sieci franczyzowej CUK Ubezpieczenia mają dostęp do wsparcia we wszystkich obszarach: rekrutacji, szkoleń, produktów, systemów sprzedażowych, marketingu, infrastruktury, procesów rozliczeniowych i posprzedażowych. Bardzo prawdopodobne jest, że jeżeli planowany projekt wejdzie w życie, nastąpi przyspieszenia konsolidacji rynku i rozwój sprzedaży ubezpieczeń w placówkach franczyzowych” – podsumowuje Jacek Byliński.
Zobacz także
Zobacz profil franczyza CUK Ubezpieczenia
Franczyza - CUK Ubezpieczenia

Jesteśmy doświadczoną multiagencją tworzącą sieć placówek firmowych i partnerskich. Współpracujemy z większością wiodących na rynku Towarzystw Ubezpieczeniowych. Nasza sieć została założona w 2001 roku. Pierwszy oddział powstał w Toruniu, obecnie znajduje się tam centrala firmy. Dziś CUK Ubezpieczenia to...
Minimalna kwota inwestycji: 10.000-15.000 zł
Twoja reklama tutaj 
Dodaj franczyzę
PortalFranczyza.pl Newsletter

Polecamy
Biura do wynajęcia
Szukasz powierzchni biurowej
do wynajęcia ?
https://biuranet.pl/
Biura serwisowane
Biuro serwisowane do wynajęcia
bez prowizji od najemcy
www.ibiuraserwisowane.pl
Twoja reklama tutaj