PortalFranczyza.pl - oferty franczyzy - Nr 1 w Polsce
Dodaj nową franczyzę (wpis bezpłatny) > Hasło
          
 
Strona Główna > Aktualności
 
13.03.2020r
Wysoka frekwencja, wystawy z ponad 12 branż, fascynująca konferencja edukacyjna, networking pod okiem Grzegorza Turniaka, business matching w aplikacji mobilnej i ogłoszenie wyników konkursu Franchising Awards. To wszystko odbyło się w sobotę 7 marca 2020, pod dachem PGE Narodowego. Organizatorem targów jest firma IC Events.
03.03.2020r
Carrefour
Carrefour kontynuuje dynamiczny rozwój sklepów w formacie convenience. Sieć rozpoczęła pierwszy miesiąc 2020 roku z mocnym akcentem otwierając w stolicy aż 4 sklepy franczyzowe jednego dnia. Łącznie od początku roku Carrefour otworzył 10 sklepów w formacie franczyzowym i planuje nowe otwarcia.
06.02.2020r
Marka VOX umacnia swoją obecność w Nowym Sączu. W Galerii CMG powstał salon VOX oferujący drzwi i podłogi. Z okazji otwarcia nowego punktu na klientów czekają wyjątkowe promocje.
28.01.2020r
Lody Bonano
Jeśli zastanawiasz się nad otworzeniem lodziarni franczyzowej, zima to najlepszy czas na rozpoczęcie działań. Dlaczego? Ponieważ zyskujemy kilka cennych miesięcy na przygotowania. Niektóre sieci oferują także specjalne promocje, które pozwalają zaoszczędzić środki na inwestycję. Od czego więc zacząć ?
08.01.2020r
METROHOUSE
7 stycznia 2020 r. spółka Metrohouse Franchise S.A. podpisała umowę zakupu 100 proc. udziałów w spółce Alex T. Great. To kolejny etap ekspansji grupy Metrohouse wchodzącej w skład węgierskiego holdingu Duna House Group, po przejęciu w listopadzie 2018 r. spółki Gold Finance.
30.12.2019r
Kurcze pieczone
Przedsiębiorcy, którzy nie chcą budować nowej marki od podstaw mają do wyboru dwa podstawowe rozwiązania – ajencję lub system franczyzowy. Czym się między sobą różnią i jakie są zalety oraz wady obu modeli?
28.12.2019r
Lody Bonano
W 2019 roku pod szyldem LodyBonano działało ponad 220 lodziarni w całej Polsce. W sumie sprzedały one blisko 12 milionów porcji zimnych deserów. Teraz marka szykuje dla franczyzobiorców spore zmiany w dotychczasowych modelach współpracy – możliwość sprzedaży całorocznej.
18.12.2019r
Już 7 marca 2020, w prestiżowej części PGE Narodowego - Business Club odbędzie się wyjątkowe wydarzenie biznesowe.
11.12.2019r
Franczyza to jedna z popularniejszych w Polsce form rozwoju gastronomii. Przedsiębiorcy, którzy się na nią zdecydowali, przyznają, że najtrudniejsza część planu to utrzymanie jednolitych standardów i powtarzalności we wszystkich punktach. Da się to jednak zrobić, gdy wszyscy grają do jednej bramki.
25.10.2019r
Lody Bonano
Osoby, które zakładają pierwszą firmę zmagają się z wieloma wątpliwościami. Jak zbudować markę i zyskać zaufanie klientów? Jak rozwijać swój produkt? Jak przebrnąć przez ocean formalności? Odpowiedzi na nie można tygodniami poszukiwać samemu albo... wybrać drogę na skróty. Tą drogą jest franczyza.
01.10.2019r
Lody Bonano
A może by tak otworzyć własną lodziarnię... – kto z nas nie wpadł na ten pomysł, widząc długie kolejki przed budką z zimnymi deserami? Zanim jednak zdecydujemy się na inwestycję, warto poznać nieco bliżej specyfikę tej branży. Po czym poznać, że lodziarnia to biznes dla mnie? Poniżej 5 wskazówek od Anety Nazaruk, managera do spraw rozwoju LodyBonano – jednej z największych sieci franczyzowej w Polsce.
12.09.2019r
Carrefour
Carrefour Polska nawiązał współpracę z kolejnym dużym międzynarodowym graczem obecnym na polskim rynku stacji paliw, firmą Total Polska. Partnerzy będą współpracować przy otwarciach franczyzowych sklepów Carrefour Express Convenience na stacjach paliw marki Total w całej Polsce. W sierpniu br. zostały otwarte pierwsze dwa sklepy: w Stolnie i Strzyżawie w województwie kujawsko-pomorskim.
12.09.2019r
Lody Bonano
Franczyza lodowa to biznes, który chętnie wybierają osoby posiadające już swoją firmę. Lodziarnia pod szyldem znanej sieci może być bowiem dobrym uzupełnieniem istniejącego lokalu gastronomicznego albo sposobem na sezonowy zarobek przy okazji prowadzenia innej działalności.
19.08.2019r
Carrefour
W II kwartale 2019 r. Carrefour Polska otworzył 30 nowych sklepów franczyzowych o łącznej powierzchni ponad 2,5 tys. m2. Dwie trzecie z nich zostało otwartych pod szyldem Carrefour Express, pozostałe – pod szyldem GLOBI.
13.08.2019r
Lody Bonano
Franczyza lodowa to biznes, w którym wielu przedsiębiorców szybko decyduje się na otworzenie kolejnego punktu sprzedaży. Niskie koszty inwestycji oraz perspektywa sprawnego mnożenia zysków sprawiają, że bycie multifranczyzobiorcą staje się coraz bardziej popularne.
10.07.2019r
Franczyza kusi przedsiębiorców, którzy wolą sprawdzone modele biznesowe i rozwijanie się przy wsparciu sieci. Na tym rynku nawet działalność sezonowa przynosi zyski, pozwalające właścicielom utrzymać się przez resztę roku, a nawet poczynić kolejne inwestycje.
10.07.2019r
Quiosque
QUIOSQUE cały czas rozwija sieć sprzedaży. Marka powiększyła mapę swoich sklepów o nowy lokal franczyzowy w Łowiczu, w Centrum Handlowym Premium Park.
10.07.2019r
Pierwsza kawiarnia sieci the White Bear Coffee wystartowała 3 lipca punktualnie o 7.30. Nową na rynku markę stworzyły dwie rozpoznawalne firmy: Koku Sushi i Mobilny Barista.
11.06.2019r
Franczyza w Polsce rozkwita głównie za sprawą sieci gastronomicznych. Natomiast mniej kosztowne i nie wymagające tak wielu przygotowań jest otwarcie specjalistycznego sklepu franczyzowego. Z czym się trzeba liczyć biorąc pod uwagę taki biznes przedstawiamy na przykładzie popularnej marki Kraina Serów.
04.06.2019r
Sfinks
Sfinks Polska - spółka zarządzająca sieciami Sphinx, Chłopskie Jadło, Piwiarnia Warki, Fabryka Pizzy i WOOK - w 2019 r. planuje zwiększyć udział franczyzy w całej sieci do ponad 60%. Po I kwartale roku spółka zarządzała 97 lokalami w tym modelu, co stanowiło 54% portfela. W planach na 2019 r. Sfinks ma także 2-3 inwestycje związane z objęciem mniejszościowych udziałów oraz uruchomienie nie mniej niż 20 nowych restauracji.
28.05.2019r
Od 23 maja w Szczecinie działa restauracja największej sieci sushi barów w Polsce - Koku Sushi. Jej otwarcie przeciągnęło się na dwa dni. W czwartek smak rolek z Koku mogli ocenić szczecinianie, w piątek próbowały ich kandydatki na miss województwa zachodniopomorskiego.
22.05.2019r
Kolejny krok w rozwoju globalnej sieci coworkingów i biur serwisowanych.
22.05.2019r
QUIOSQUE cały czas rozwija sieć sprzedaży. Marka powiększyła mapę swoich sklepów o nowy lokal w Gostyninie, przy ul. Kościelnej 1A. Jest to sklep franczyzowy. Zajmuje powierzchnię 91 mkw.
30.04.2019r
Lody Bonano
Chcesz otworzyć własną lodziarnię? Jedną z najbardziej korzystnych opcji jest przyłączenie się do sieci franczyzowej. Dzięki niej otrzymujemy nie tylko gotowe know-how, ale przede wszystkim – obniżamy koszty inwestycji.
05.03.2019r
Sieć profesjonalnych pralni EBS
“PRZEJMIJ OD SIECI DZAŁAJĄCĄ OD LAT NA RYNKU PRALNIĘ I ZARABIAJ OD PIERWSZEGO DNIA TWOJEGO NOWEGO BIZNESU.”
05.12.2018r
Carrefour
Carrefour Polska rozwija sieć swoich sklepów franczyzowych na stacjach paliw. Firma nawiązała właśnie współpracę z kolejnymi partnerami i na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy otworzyła 13 nowych sklepów na terenie całego kraju. Carrefour planuje dalszy dynamiczny rozwój w tym segmencie.
19.11.2018r
Odkąd marka Frytki Belgijskie w Krakowie niespełna rok temu uruchomiła opcję franczyzy, telefony w jej siedzibie nie przestają dzwonić. – Na początku kariery zakładaliśmy, że wypromowanie Frytek Belgijskich w samym Krakowie będzie sukcesem. Wygląda na to, że marzenie, by spopularyzować je w całym kraju jest niedalekie spełnienia – mówi Łukasz Wilk, jeden z właścicieli firmy. Właśnie ruszył lokal w Nowym Sączu. Jeszcze w tym roku będzie można kupić frytki w Warszawie.
30.10.2018r
HubStyle, właściciel popularnych marek odzieżowych Sugarfree i Cardio Bunny, zapowiada rozwój sieci franczyzowej współpracującej z kanałem e-commerce. Spółka pilotażowo uruchomiła pierwszy sklep we Wrocławiu, a do końca przyszłego roku planuje uruchomić 20 placówek. Sieć stacjonarna stanowić będzie dodatkowy kanał dystrybucji.
26.10.2018r
Carrefour
Carrefour Polska nawiązał współpracę z brytyjską siecią kawiarni Costa Coffee. Profesjonalne kawomaty Costa Express zostały zainstalowane w wybranych sklepach franczyzowych Carrefour Express convenience. Sieć planuje dalszy rozwój współpracy z nowym partnerem oraz kolejne inwestycje w rozbudowę swojej oferty gastronomicznej.
23.10.2018r
Sfinks
Sfinks Polska, zarządzająca sieciami Sphinx, Piwiarnia Warki, Chłopskie Jadło, Fabryka Pizzy oraz WOOK, kończy w tym roku szereg projektów mających ułatwić spółce dynamiczny rozwój w kolejnych latach i wyjście z masterfranczyzą za granicę. Według ostrożnych szacunków do końca przyszłego roku w ramach grupy ma zostać otwartych co najmniej 20 nowych restauracji. W przygotowaniu jest już 7 z nich. Jednocześnie, zarząd podtrzymuje określony w strategii plan zbudowania sieci liczącej ok. 400 lokali do 2022 r.
19.10.2018r
Semilac, polska marka lakierów hybrydowych należąca do spółki Nesperta, poinformowała o otwarciu kolejnych punktów sprzedaży. Od 19 października br. produkty Semilac są dostępne w Warszawie w centrum handlowym Atrium Promenada przy ulicy Ostrobramskiej.
12.10.2018r
Quiosque
Marka QUIOSQUE jest obecna na polskim rynku od 25 lat. Konsekwentnie rozwija sieć sprzedaży. Właśnie otwarto nowy salon w Poczesnej koło Częstochowy zlokalizowany w CH Auchan. Wcześniej, na mapie sklepów QUIOSQUE, pojawił się salon w Policach w Galerii Hosso.
12.10.2018r
Lody Bonano
Pogoda tego lata dopisała, więc od pierwszych dni maja do ostatnich września LodyBonano sprzedawały się jak świeże bułeczki. Efekt? 15 milionów wydanych lodowych przysmaków oraz wiele nowości w menu. Tak w wielkim skrócie można podsumować bardzo udane lato w największej polskiej sieci lodziarni franczyzowych.
09.10.2018r
Monetia
Nie masz zbyt dużych pieniędzy na założenie własnego biznesu? Jednym z rozwiązań może być franczyza w sektorze finansowym. Taki wybór pozwala ograniczyć własne koszty na starcie dzięki zaangażowaniu partnera, który oferuje zazwyczaj darmową reklamę, marketing czy szkolenia. Co ważne nie trzeba deklarować wyłączności na oferowanie usług i produktów tylko pod jedną marką. Na początku liczy się umiejętność sprzedaży nowych usług i produktów. W Polsce według różnych szacunków liczba placówek franczyzowych w rozmaitych branżach (finansowa, handlowa, modowa) sięga już 70-80 tysięcy. Według raportu firmy doradczej Profit system i portalu Franchising.pl tylko w 2017 r. na rynku przybyło ponad 4,3 tys. sklepów i punktów usługowych na licencji.
09.10.2018r
Sieć sklepów KiK zapowiedziała uruchomienie 10 nowych sklepów w październiku. Wedle zapowiedzi wybrane lokalizacje to Czarnków, Szczecinek, Płońsk, Łowicz, Ostrów Mazowiecka, Gdańsk, Łódź, Gubin, Katowice, Zabrze. Sklepy w Ostrowi Mazowieckiej i Płońsku już zostały otwarte, a do kolejnych miast sieć dotrze już wkrótce. Docelowo KiK planuje otworzenie ok. 650 sklepów w Polsce, utrzymując tempo otwarć na poziomie 50-60 sklepów rocznie.
09.10.2018r
Intermarche
Dodatkowe dochody do budżetu miasta z podatków, 27 miejsc pracy, współpraca z lokalnymi dostawcami i akcje społeczne dla mieszkańców to główne korzyści dla Świdnika, które przyniesie nowy supermarket typu “dom i ogród”. Bricomarché przy ul. Sportowej 1, będący 4. sklepem tej sieci w województwie lubelskim oraz 152. w Polsce, oficjalnie rozpocznie działalność w środę – 10 października br.
26.09.2018r
Semilac, polska marka lakierów hybrydowych należąca do spółki Nesperta, poinformowała o otwarciu kolejnych punktów sprzedaży. Od 26 września br. produkty Semilac dostępne są w Białymstoku w centrum handlowym Atrium Biała przy ulicy Czesława Miłosza 2.
20.09.2018r
Carrefour
Carrefour Polska wdrożył nowy koncept sklepu franczyzowego dla operatorów stacji paliw. Pierwsze 11 sklepów w nowym koncepcie, zostało już otwartych we współpracy z polską siecią Wasbruk. Carrefour poszukuje także kolejnych sieci zainteresowanych współpracą przy prowadzeniu sklepów przystacyjnych w modelu franczyzowym.
18.09.2018r
Subway®
Marka Subway wdraża globalnie nowy wystrój restauracji, kontynuując jednocześnie rozwój sieci w całym regionie. Pilotażowa restauracja z nowym wyglądem prowadzona jest już w Gdyni na stacji paliw Lukoil przy ulicy Morskiej 290.
05.07.2018r
Intermarche
Pod koniec czerwca obchodziliśmy Dzień Przedsiębiorcy. Przy tej okazji Grupa Muszkieterów zachęca do przedsiębiorczości i zrealizowania marzenia o własnej firmie. Jak wynika z raportu firmy doradczej Profit System oraz portalu Franchising.pl, w Polsce działa już blisko 76 tys. punktów franczyzowych, a do końca roku ich liczba powinna wzrosnąć do 78 tys.
06.06.2018r
W Krakowie chodzi się na Frytki Belgijskie. Jednak twórcy marki - Mateusz Szpak i Łukasz Wilk - chcą, by mieli szanse spróbować ich także mieszkańcy innych miast w Polsce. Dlatego rozkręcają franczyzowy biznes i szukają partnerów w różnych regionach kraju. Są już chętni w Warszawie, Wrocławiu i Katowicach.
30.04.2018r
Semilac nie ustaje w rozwoju, zachęcając nowych potencjalnych franczyzobiorców do współpracy. Pod koniec kwietnia br. producent lakierów hybrydowych będzie mógł pochwalić się łączną liczbą 82 wysp franczyzowych w całej Polsce, z których aż 14 powstało w kwietniu tego roku! To imponujący wynik zwłaszcza, że ekspansja marki rozpoczęła się zaledwie rok temu wraz z otwarciem punktu w Pile.
23.04.2018r
Pięć nowych punktów na makarunowej mapie Polski - to bilans pierwszego kwartału działania franczyzowej marki Makarun Spaghetti and Salad. Dzięki temu utrzymuje ona tytuł największej i najszybciej rozwijającej się sieci spaghetterii w kraju.
18.04.2018r
Carrefour
18 kwietnia br. Carrefour otwiera w Tuchowie czwarty supermarket franczyzowy, który jest elementem nowej oferty dla franczyzobiorców. W sklepie zastosowano wiele rozwiązań z supermarketów własnych sieci.
06.04.2018r
Wrocław może być złotą żyłą dla inwestorów zamierzających wejść w makarunowy biznes. Działa tam - i to bardzo dobrze - tylko jeden punkt tej rozpoznawalnej, kulinarnej marki. Makarun Spaghetti and Salad oferuje właśnie dwie świetne miejscówki w tym mieście.
03.04.2018r
Fabryka Pizzy sp z o.o.
Grupa Sfinks Polska, zarządzająca sieciami Sphinx, Piwiarnia czy Chłopskie Jadło, nie później niż do końca marca 2021 r. stanie się właścicielem marki Fabryka Pizzy i obejmie w zarządzanie wszystkie restauracje tej sieci. Obecnie Fabryka Pizzy liczy 14 restauracji, z czego trzy zostały uruchomione przez grupę Sfinks w ramach masterfranczyzy.
29.03.2018r
75 marek franczyzowych z różnych branż prezentowało się podczas minionego weekendu na targach “Pomysł na firmę” w Katowicach. Wśród nich znalazły się również koncepty rodem z Podlasia: LodyBonano oraz Wytwórnia Lodów Polskich “u Lodziarzy”.
26.03.2018r
7 Street - Bar & Grill
Po otwarciu w styczniu 2018 roku lokalu Meat & Fit w Kłodzku (woj. Dolnośląskie) nadszedł czas na zaplanowane otwarcie lokalu w Krakowie (woj. Małopolskie), które miało miejsce w miniony weekend.
16.03.2018r
Monetia
O ponad 15% w ciągu ostatnich sześciu miesięcy zwiększyła się liczba punktów sprzedaży w ogólnopolskiej sieci Monetii. Obecnie liczy ona 806 placówek. W opinii Zarządu Monetii- krajowej instytucji płatniczej- taki wyraźny wzrost pozwoli na zdecydowane zwiększenie przychodów firmy już w tym roku. Monetia nadal zakłada dynamiczny rozwój sieci punktów sprzedaży.
03.02.2018r
Polska marka lakierów hybrydowych Semilac należąca do spółki Nesperta rozszerza swoją sieć sprzedaży o nowy punkt w Łodzi. 7 lutego br. otwarta zostanie nowa wyspa w Manufakturze.
02.02.2018r
Nest Bank SA
Nest Bank pojawił się na rynku w listopadzie 2016 r. i od tego czasu otworzył już 100 Placówek Partnerskich. Placówki, pojawiły się w 85 miastach w Polsce, a każdego miesiąca otwiera się około 10 nowych. W historii franczyzy w Polsce nigdy wcześniej nie było szybciej rozwijającej się sieci bankowej! Tak duże zainteresowanie jest wynikiem niezwykle atrakcyjnej oferty banku, zarówno dla Franczyzobiorców, jak i klientów.
31.10.2017r
XV Targi Franczyzy w Warszawie przeszły właśnie do historii. Wydarzenie, będące przede wszystkim okazją do rozmów, szkoleń i spotkań biznesowych zaowocowało zawarciem nowych, licznych kontraktów. Województwo podlaskie podczas tej imprezy, będącej najważniejszym branżowym wydarzeniem nie tylko w Polsce, ale też w środkowej Europie, reprezentowała między innymi Wytwórnia Lodów Polskich “u Lodziarzy”.
26.10.2017r
W 2017 roku spółka Nesperta, właściciel marki Semilac, postawiła na dynamiczny rozwój wysp franczyzowych w galeriach handlowych. Od tego momentu otwarto aż 46 wysp w 34 miastach w Polsce, a do końca roku zapowiedziano uruchomienie 30 kolejnych.
26.10.2017r
CUK Ubezpieczenia
Branża ubezpieczeniowa szykuje się na poważne zmiany, które niesie ze sobą nowelizacja ustawy o dystrybucji ubezpieczeń. Eksperci prognozują w jej wyniku dalszą konsolidację rynku i zauważają, że nastał dobry czas dla multiagentów działających w dużych sieciach. Swoją szansę mają także niezależni agenci, chcący spróbować sił w modelu franczyzowym. Ten kierunek dyktują przede wszystkim klienci, którzy wbrew rozwojowi technologii nadal stawiają na zakupy bezpośrednio w placówkach.
24.10.2017r
Lody Bonano
Trzy dni spotkań i biznesowych rozmów, oferta 200 konceptów franczyzowych i tysiące potencjalnych przedsiębiorców, którzy chcą otworzyć własny biznes oparty na franczyzie. Tak w skrócie zapowiadają się XV Targi Franczyzy. W wydarzeniu nie zabraknie największej w Europie sieci lodziarni franczyzowych - marki LodyBonano.
07.09.2017r
Intermarche
7 września nastąpiło otwarcie pierwszego w stolicy supermarketu spożywczego Intermarché. Zlokalizowany na warszawskim Ursynowie sklep to 230. punkt sprzedaży sieci w Polsce i 7. w województwie mazowieckim. Intermarché już od 20 lat odnotowuje regularny wzrost obrotów dzięki współpracy z właścicielami sklepów – polskimi przedsiębiorcami oraz konsekwentne realizowanej strategii.
05.07.2017r
Carrefour
W 2. kwartale b.r. sieć franczyzowa Carrefour w Polsce powiększyła się o 20 sklepów osiedlowych. Nowe placówki zostały otwarte we wszystkich formatach franczyzowych Carrefour w całym kraju, głównie w województwie kujawsko-pomorskim i na Mazowszu.
29.06.2017r
Dominium S.A.
Sfinks Polska, zarządzająca sieciami restauracji Sphinx, Chłopskie Jadło i WOOK, po kilkumiesięcznych negocjacjach uzgodniła warunki zakupu akcji w spółce Dominium, będącej właścicielem jednej z największych sieci pizzerii w Polsce - Gusto Dominium. Za 20 mln zł Sfinks zamierza kupić 3.103.320 akcji, które będą stanowić 40% kapitału Dominium. Sieć pizzerii Gusto Dominium liczy obecnie ponad 70 restauracji kuchni włoskiej, świadczących usługi w lokalach oraz z dowozem do klienta.
22.06.2017r
Sieć Sklepów Zagłoba
Marka KiK, która właśnie świętuje 5-lecie istnienia w Polsce, nie zamierza zwalniać tempa nawet w sezonie wakacyjnym. Wręcz przeciwnie – do siedmiu nowo otwartych w czerwcu sklepów w lipcu dołączą aż cztery kolejne. Z tej okazji sieć planuje huczne świętowanie. Kto jest zaproszony? Wszyscy!
05.06.2017r
7 Street - Bar & Grill
Po przeprowadzonym w maju 2016 roku re-brandingu marki Meat & Fit przyspieszył rozwój nowych punktów.
31.05.2017r
Sfinks
Spółka Sfinks Polska, zarządzająca sieciami restauracji Sphinx, Chłopskie Jadło i WOOK, w I kwartale 2017 r. osiągnęła przychody jednostkowe w wysokości 42,88 mln zł oraz EBITDA w wysokości 2,00 mln zł. W odpowiedzi na zmieniające się warunki rynkowe i presję kosztową w I kwartale br. Sfinks przygotował nową strategię, która pozwoli mu zarządzać siecią 400 lokali w ciągu najbliższych 5 lat.
10.04.2017r
Carrefour
W I kwartale 2017 r. do sieci Carrefour w Polsce dołączyło 26 sklepów franczyzowych. Nowe placówki zostały otwarte we wszystkich regionach kraju, głównie na Mazowszu.
31.03.2017r
Lody Bonano
Już w piątek 31. marca w Katowicach startują targi “Pomysł na firmę”. W ich trakcie, przez kolejne dwa dni topowi, krajowi franczyzodawcy prezentować będą swoje sprawdzone koncepty biznesowe. Wśród wystawców po raz pierwszy znajdzie się marka LodyBonano – największa w Europie sieć franczyzowych lodziarni.
22.03.2017r
eurobank to jeden z pierwszych banków w Polsce, który zaczął budować nowoczesną sieć franczyzową już w 2007 r. Po pierwszym roku funkcjonowania liczyła ona prawie 50 placówek partnerskich. Obecnie 217 z prawie 500 oddziałów eurobanku to placówki franczyzowe. Jedna z nich została wygrana w konkursie “Wygraj eurobank!”. W tym roku bank obchodzi jubileusz 10-lecia sieci franczyzowej.
18.03.2017r
CUK Ubezpieczenia
4 marca 2017 roku CUK Ubezpieczenia podsumowało kolejny rok działalności sieci franczyzowej. Zarząd firmy co roku spotyka się z franczyzobiorcami, tym razem powodów do świętowania było więcej niż zwykle. W 2017 roku mija 10 lat od otwarcia pierwszej placówki franczyzowej CUK Ubezpieczenia, co zostało uświetnione podczas filmowej “Gali Złotych Rombów”. Obecnie w ramach CUK działa już ponad 170 placówek franczyzowych.
08.01.2017r
Jeszcze w tym roku VIVIAMO Ubezpieczamy otworzy dwa kolejne biura w całkiem nowych lokalizacjach: Barlinku i Oławie.
08.01.2017r
Monetia
Monetia zakończy 2016 r. rekordowym wynikiem. W 2017 r. wyrusza z ofertą na Wschód i do biznesu. Zamierza też powalczyć o klienta kartowego.
07.12.2016r
W październiku Tax Care ogłosił start programu franczyzowego dla biur rachunkowych. Pod koniec listopada w Mińsku Mazowieckim ruszyło pierwsze biuro w pełnej franczyzie.
06.12.2016r
Dynamicznie rozwijająca się polska marka odzieżowa QUIOSQUE otworzyła 3 nowe lokalizacje. Wszystkie nowe salony działają na zasadzie franczyzy. Od początku grudnia sklepy QUIOSQUE będą mogły odwiedzać mieszanki Grodziska Mazowieckiego, Ostrowa Wielkopolskiego i Lęborka.
05.12.2016r
Orbis (Ibis - Mercure)
W Lublinie, przy głównej arterii komunikacyjnej – Al. Solidarności powstanie hotel sieci ibis Styles, budowa rozpocznie się w pierwszej połowie 2017 roku. Inwestorem i właścicielem obiektu jest firma TBV Hotele Sp. z o.o.
05.12.2016r
Sieć Stokrotka odnotowała w ubiegłym roku rekordowe w swojej historii tempo otwarć powiększając się o 80 nowych sklepów. W bieżącym roku otworzono już 39 nowych placówek detalicznych.
05.12.2016r
To także dwutysięczna placówka w Polsce, której właściciele postanowili zaufać sieci!
29.11.2016r
Dominium S.A.
16 listopada 2016 r., w Warszawie, przy ul.Pasłęckiej 12 został uruchomiony nowy lokal Gusto Dominium.
18.11.2016r
Mimo zbliżającej się wielkimi krokami zimy, trójmiejska Wytwórnia Lodów Prawdziwych “u Lodziarzy” stawia na rozwój. Po sukcesie stacjonarnej lodziarni w Gdyni i pojawiającej się w lokalnych parkach, na skwerach czy plaży rikszy, w ubiegłym miesiącu otwarty został kolejny punkt sprzedaży – tym razem w galerii handlowej w Gdańsku.
03.11.2016r
Grene
Podlasie to region, który od dawna wpisuje się w mapę terytorialną GRENE.
24.10.2016r
W dniach 13-15 października w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbywały się 14. Targi Franczyza. Kolejny rok z rzędu w roli wystawcy pojawiła się na nich multiagencja ubezpieczeniowa Superpolisa.pl, która zaprezentowała ofertę współpracy z agentami w ramach systemu franczyzowo-partnerskiego.
20.10.2016r
Lody Bonano
Kolejna, 14 już edycja Największych Targów Franczyzy w Europie Środkowo-Wschodniej za nami! Impreza odbyła się w dniach 13-15 października w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
12.10.2016r
Z końcem września 2016 roku w PZU zakończyły się prace nad projektem “Agent 2.0”. Głównym celem projektu było wprowadzenie nowoczesnego standardu wizualnego i jakościowego w biurach agentów wyłącznych.
05.09.2016r
Carrefour
Sieć sklepów Carrefour powiększyła się w sierpniu bieżącego roku o 10 nowych sklepów convenience. Sklepy zostały uruchomione we wszystkich formatach oferowanych przez sieć.
26.07.2016r
Odido
Firma MAKRO Cash&Carry powraca z nową, odświeżoną, elektroniczną formułą Katalogu Wyposażenia Sklepów. Format skierowany jest do klientów zrzeszonych w sieci ODIDO oraz właścicieli niezależnych sklepów.
25.02.2016r
Zarabiają krocie sprzedając unikalne produkty - mięso przez internet koneserom zdrowej żywności, spraye o zapachu książek użytkownikom ebooków, spragnionym dotyku i czułości - sesje przytulania połączone z drapaniem po plecach czy głaskaniem po głowie. To autentyczne, dobrze zarabiające biznesy. Oczywiście, dziś można dorobić się także w bardziej konwencjonalny sposób, wykorzystując już otwarte furtki.
17.12.2015r
Według danych analizowanych przez PROFIT system, na koniec 2014 roku w Polsce funkcjonowało 26 systemów franczyzowych w kategorii szkół językowych. Branża ta cieszy się szczególnym powodzeniem wśród kobiet zainteresowanych własną działalnością gospodarczą, mających kompetencje językowe.
22.10.2015r
Fabryka Pizzy sp z o.o.
20 października franczyzowa sieć Fabryka Pizzy otworzyła kolejną restaurację w Krakowie, tym razem przy ulicy Lubostroń 22 G, w dzielnicy Ruczaj na Osiedlu Europejskim.
06.10.2015r
Lody Bonano
Rekordowa liczba lodziarni, prestiżowe nagrody, nowe możliwości dla franczyzobiorców oraz kolejne produkty w ofercie. Największa franczyzowa sieć lodziarni w Polsce podsumowała udany sezon.
05.10.2015r
PAWO
Pabianicki producent eleganckiej odzieży męskiej otworzył dwa nowe salony - własny w Bydgoszczy i franczyzowy w Warszawie. Spółka zapowiada jeszcze kilka otwarć do końca roku.
14.08.2015r
RE/MAX
Wg danych GUS za lata 2009-2014 w ciągu pierwszych 5 lat działalności upada blisko 50% firm z branży obsługi rynku nieruchomości. Jeżeli weźmiemy pod uwagę dynamiczny wzrost liczby agentów współpracujących z franczyzowymi biurami nieruchomości w ostatnich latach okazuje się, że korzyści z przynależności do znanej marki pozwalają na osiągnięcie lepszych warunków rozwoju.
24.07.2015r
Lody Bonano
Lodziarnie Bonano działające w ramach największej tego typu sieci franczyzowej w Polsce znają niemal wszyscy. Od tego sezonu rozpoznawalność marki może być jeszcze większa. Wszystko za sprawą Lodobusów, czyli mobilnych lodziarni działających tam, gdzie z różnych względów nie da się otworzyć punktu stacjonarnego. Obecnie tego typu koncept funkcjonuje już w 9 miastach Polski.
23.06.2015r
Subway®
SUBWAY, globalna, amerykańska sieć tzw. restauracji szybkiej obsługi, osiągnęła liczbę 100 lokali w Polsce. W ciągu miesiąca marka zapowiada uruchomienie trzech kolejnych punktów, m.in. w Krakowie i Gliwicach. Setną restaurację otwarto w budynku Dworca PKP w Gdyni. Plany SUBWAY to dalszy dynamiczny wzrost udziałów w rynku i w perspektywie kilku lat pozycja branżowego lidera.
19.06.2015r
Działania podejmowane przez sieć odzieżową KiK w ramach ekspansji w Polsce przynoszą miarodajne efekty. Po otwarciu 11 czerwca sklepu w Warszawie, czas na nowe lokalizacje – Czerwionkę-Leszczyny, Kościerzynę i Grójec, w których lokale z szyldem KiK zostały otwarte 25 czerwca. Tym samym portfolio sieci liczy już 82 sklepy.
19.06.2015r
Lody Bonano
Największa w Polsce sieć franczyzowych lodziarni – Lody Bonano – została przyjęta w poczet członków prestiżowego grona firm zrzeszających przedsiębiorstwa oferujące koncepty franczyzowe. Tym samym Lody Bonano stały się 35 firmą tworzącą Polską Organizację Franczyzodawców i dołączyła do tak renomowanych marek jak: Eurocash, Makro, Goodyear Dunlop, Irena Eris, McDonald's, Orbis czy Vision Express.
15.06.2015r
Lody Bonano
Po kilku miesiącach przygotowań, 9 czerwca Lody Bonano otworzyły swoją kolejną placówkę zagraniczną. Lodziarnia tej znanej w całej Polsce sieci rozpoczęła pracę niemal w samym sercu Brukseli.
08.06.2015r
Subway®
O 20 procent (rok do roku), wzrosła w 2014 r. sprzedaż licencji franczyzowych na prowadzenie restauracji SUBWAY w Polsce. 47 procent z nich zostało zakupionych przez obecnych już, posiadających co najmniej jedną restaurację, krajowych franczyzobiorców sieci amerykańskiego giganta gastronomicznego. Na koniec I kwartału 2015 r. SUBWAY dysponował w Polsce 98 punktami zlokalizowanymi głównie w dużych galeriach handlowych, przy śródmiejskich deptakach, na dworcach kolejowych, a nawet stacjach benzynowych.
26.05.2015r
Quiosque
Do grona miast, w których marka QUIOSQUE ma swoje salony, dołączył Lubin. Otwarty w Centrum Handlowym Cuprum Arena salon ma powierzchnię aż 193m² - to największy sklep tej marki w Polsce.
11.05.2015r
Lody Bonano
Orzeźwiająca i pobudzająca - taka jest nowość w ofercie ogólnopolskiej sieci lodziarni Lody Bonano. Chodzi o kawę, która od tego sezonu zagości we wszystkich lokalach działających pod charakterystycznym, żółto-czerwonym szyldem.
28.04.2015r
Lody Bonano
Dynamiczny rozwój franczyzowych lodziarni Lody Bonano sprawił, że w tej chwili jest to największa sieć lodziarni w Polsce. Jednak zgodnie z zapowiedziami, firma nie poprzestaje jedynie na dalszej ekspansji na krajowym rynku. Coraz odważniej myśli również o zagranicy.
21.04.2015r
Quiosque
Marka QUIOSQUE po raz pierwszy zagościła w województwie Świętokrzyskim. Nowy salon został otwarty w Kielcach, w Centrum Handlowym Korona. To już 112 salon tej marki w Polsce.
17.04.2015r
Lody Bonano
80 nowych lodziarni pod szyldem Lody Bonano powstanie w rozpoczynającym się właśnie sezonie. To najbardziej dynamiczny wzrost liczby nowych placówek franczyzowych od początku istnienia tej sieci.
15.04.2015r
Grene
Sieć sklepów rolniczo-technicznych GRENE podpisała 40 umowę franczyzy. Firma planuje dalszy rozwój sieci sprzedaży i zapowiada wzrost liczby sklepów franczyzowych. Pod marką GRENE działa obecnie 91 sklepów własnych oraz 34 franczyzowe. Do końca 2018 roku sieć ma liczyć łącznie 220 placówek. Kompleksowe know-how zdobyte przez lata prowadzenia i rozwoju sieci detalicznej jest na tyle dopracowane, że firma chce dalej dzielić się wiedzą z rynkiem i intensywnie rozwija współpracę na zasadzie franczyzy. Firma właśnie zawarła 40 umowę franczyzy z panią Katarzyną Roszkowską, która uruchomi sklep w Pruszczu Gdańskim.
18.03.2015r
Quiosque
Istniejąca od ponad dwudziestu lat na rynku polska marka odzieżowa QUIOSQUE, dynamicznie się rozwija i dociera do coraz większej liczby klientów. Dowodem na to jest kolejny nowootwarty salon, tym razem w Legionowie. To 111 lokalizacja w portfolio marki, a na 2015 rok, zaplanowano jeszcze kilka nowych otwarć.
09.03.2015r
Lody Bonano
Jest szansa, że kolorowa przyczepka z charakterystycznym, żółto – zielonym logo stanie się już wkrótce trwałym elementem pejzażu wielu nadmorskich kurortów w naszym kraju. Wszystko za sprawą nowego konceptu największej sieci franczyzowych lodziarni w Polsce – Lody Bonano, które od tego sezonu rozszerzają ofertę współpracy o mobilny punkt sprzedaży – Lodobus.
04.03.2015r
Sieć odzieżowa KiK podbiła polski rynek i z entuzjazmem została przyjęta przez klientów z wielu miast. Już 12 marca sklep tej marki zostanie otwarty także we Wrocławiu, zachęcając do odwiedzin modnymi ubraniami i pomysłowymi dodatkami do domu.
04.03.2015r
Carrefour
Od marca Carrefour rozszerza możliwości współpracy z siecią w ramach franczyzowych sklepów convenience. Nowy model partnerski skierowany jest do przedsiębiorczych, młodych ludzi, którzy dopiero wchodzą na rynek pracy i chcą prowadzić własny biznes w branży handlowo-spożywczej. Sieć kieruje swoją propozycję także do tych młodych handlowców, którzy prowadzą już własne sklepy, lecz chcieliby zwiększyć swój potencjał i związać się z doświadczonym partnerem, oferującym sprawdzone rozwiązania.
02.03.2015r
CUK Ubezpieczenia
Za nami kolejne coroczne spotkanie partnerów franczyzowych CUK Ubezpieczenia. Podczas konferencji, która w tym roku odbyła się w Osadzie Karbówko pod Toruniem został podsumowany ubiegły rok oraz przedstawione plany na kolejne 12 miesięcy. Firma zamknęła rok ze zdecydowanym sukcesem i śmiałymi planami na 2015.
27.02.2015r
Mała Lingua & Lingua Teens Space
Zainteresowanie prowadzeniem działalności w systemie franczyzowym stale rośnie. Z roku na rok przybywa zarówno systemów franczyzowych, jak i placówek prowadzonych przez franczyzobiorców. Jednym z powodów, dla którego przedsiębiorcy decydują się na taką współpracę jest fakt, iż działając pod rozpoznawalną już marką mogą liczyć na wiele korzyści. Prognozowano, że liczba miejsc działających na licencji w Polsce w roku 2014 może przekroczyć 63 tysiące.
11.02.2015r
Lody Bonano
Stale rosnąca popularność prowadzenia działalności w systemie franczyzowym nie powinna nikogo dziwić. Przedsiębiorcy funkcjonujący pod dużą, rozpoznawalną marką mogą przecież liczyć na wiele korzyści. Wybierając biznes dla siebie warto jednak dokładnie sprawdzić ofertę, w którą planujemy zainwestować środki, bowiem w niektórych wypadkach współpraca ta może być korzystna tylko dla jednej ze stron.
03.02.2015r
Lody Bonano
W tym roku kultowe już lodowe “świderki”, sprzedawane przez lodziarnie Lody Bonano będą dostępne w ponad 200 miejscach w kraju. Największa franczyzowa sieć lodziarni w Polsce nie zwalnia tempa rozwoju i otwiera kolejne punkty sprzedaży.
28.01.2015r
United Chicken
Otwarta dzisiaj w Kościerzynie restauracja United Chicken to 10 placówka należąca do tej sieci gastronomicznej. Znajduje się w Galerii Wybickiego. Zajmuje 226 m2. Posiada jako pierwszy lokal tej sieci wydzieloną strefę kawiarnianą pod nazwą UCafe. Kierowcy samochodów osobowych mogą skorzystać z oferty drive-thru, umożliwiającej składanie i odbiór zamówienia z samochodu.
22.01.2015r
United Chicken
Otwarty pod koniec grudnia minionego roku w Rypinie lokal sieci gastronomicznej United Chicken dołączył do uruchomionych w 2014 roku restauracji w Krotoszynie, Józefowie, Brodnicy i Gdańsku. Sieć liczy obecnie 9 placówek. Trwają rozmowy z potencjalnymi franczyzobiorcami. Pod koniec stycznia planowane jest uruchomienie lokalu w Kościerzynie.
22.01.2015r
PAWO
Mon Amie to nowa marka odzieżowa na rynku eleganckiej mody damskiej. Pierwszy sklep został uruchomiony w 2013 roku w galerii Port Łódź. Prace związane z testowaniem konceptu i wprowadzeniem marki na rynek trwały ponad rok. Teraz przyszedł czas na budowę sieci franczyzowej. Butiki Mon Amie będą powstawać w miastach liczących co najmniej 100 tys. mieszkańców.
12.01.2015r
7 Street - Bar & Grill
W ostatnich dniach minionego 2014 roku został uruchomiony kolejny punk nowej sieci “Meat & Fit w Poznaniu w dzielnicy Szczepankowo. Już od samego początku bez żadnej reklamy nasz punkt zaczęło odwiedzać kilkunastu klientów dziennie.
11.12.2014r
W miniony weekend odbyło się oficjalne otwarcie restauracji 7th Street w Centrum warszawy.
25.11.2014r
Firma Dotacje Export Group zamierza być głównym pośrednikiem w pozyskiwaniu ponad 30 miliardów euro dotacji przeznaczonych dla sektora MŚP w latach 2014-2020. W tym celu buduje sieć lokalnych doradców działających na zasadzie franczyzy.
12.11.2014r
Osoby myślące o prowadzeniu własnego biznesu powinny rozważyć system oparty na franczyzie. Rozpoczęcie działalności pod znanym już logiem może ułatwić pierwsze kroki na rynku finansowym, jednak należy pamiętać, że wiąże się z tym też pewne ryzyko.
04.11.2014r
Małpka Express
Ogólnopolska sieć sklepów Małpka Express liczy już 350 placówek. Do końca roku, operator sieci - spółka Małpka S.A. planuje zarządzać około 400 sklepami na terenie całego kraju.
30.10.2014r
Telepizza
Telepizza w tym roku rozpoczęła współpracę z siecią hoteli ibis budget. Sieć restauracji idzie tropem swojej centrali, która w Hiszpanii współpracuje z ponad 550 hotelami.
29.10.2014r
METROHOUSE
Sieciowa agencja nieruchomości Metrohouse uruchomiła nową witrynę internetową. Jest adresowana do przedsiębiorców zainteresowanych otwarciem biura pod szyldem tej sieci.
24.10.2014r
7 Street - Bar & Grill
W odpowiedzi na zapotrzebowanie przedsiębiorców decydujących się uruchomić swój własny biznes gastronomiczny we franczyzie, ale ze znacznie mniejszym wkładem finansowym niż wymaga tego otwarcie dużej restauracji 7th Street przygotowaliśmy projekt mało powierzchniowych punktów gastronomicznych zarówno stacjonarnych, mobilnych w postaci przyczep, a także food trucków.
16.10.2014r
Odzieżowa sieć KiK wzbogaciła portfolio o kolejny, 60. już sklep. Otwarty 16 października w Chełmie KiK mieści się w Vendo Park przy Al. 3 Maja 22. Czym będzie zaskakiwać klientów? Przede wszystkim ideą, że modne i niedrogie zakupy mogą iść ze sobą w parze.
10.10.2014r
Monetia
Największa polska sieć agencji płatniczych Monetia, wprowadza dla swoich franczyzowych partnerów elektroniczne narzędzia, które mają usprawnić obsługę klientów, zapewnić im rzetelną informację o produktach, aktualizować wiedzę agentów o ofercie, a także obniżyć koszty funkcjonowania punktów franczyzowych.
06.10.2014r
Mr Hamburger
Mam ogromną przyjemność poinformować, że zakończyliśmy negocjacje umów z dwoma kolejnymi Galeriami Handlowymi a nasi Franczyzobiorcy podpisują właśnie Umowy Najmu.
06.10.2014r
NEONET, jedna z największych w Polsce sieci sprzedaży RTV, AGD i IT, już 2 października otworzy salon przy ul. Bohaterów Warszawy 103 D w Nowogardzie, w województwie zachodniopomorskim. Oprócz szerokiego asortymentu produktów i atrakcyjnych promocji cenowych, na odwiedzających czekać będą liczne niespodzianki.
30.09.2014r
Butik I Like!
Pierwszy w Polsce salon marki Butik, zrealizowany według nowego konceptu, otworzył się w Warszawie Wileńskiej. Inspiracją dla odmienionego oblicza lokalu były trendy panujące w Japonii. W ostatnim czasie zmiany zaszły również w lokalach Kakadu, 5aSec i Grycan.
25.09.2014r
PAWO
W Poznaniu ruszył dwudziesty szósty sklep PAWO. Jest to również szósta placówka franczyzowa tej marki.
25.09.2014r
Z 'Raportu o franczyzie w Polsce' - wydanego przez PROFIT Systems - wynika, że liczba placówek franczyzowych w kraju przekroczyła 60 tysięcy. Podobnie jest z markami franczyzowymi. W 2014 roku dobiliśmy do tysiąca. Pod jednym szyldem działają najczęściej sieci gastronomiczne, hotele, instytucje finansowe. A biura rachunkowe? Niekoniecznie, mimo że wg. “Panoramy Firm” jest ich w Polsce ponad 25 tysięcy. Jak sobie radzą?
18.09.2014r
Konferencja Retail Congress 2014 będzie najważniejszym wydarzeniem towarzyszącym V Międzynarodowym Targom Wyposażenia, Technologii i Usług dla Handlu RetailShow. Odbędzie się ona podczas pierwszego dnia targów, tj. 19 listopada br. i jest skierowana do zarządów sieci handlowych i właścicieli sklepów.
05.09.2014r
Da Grasso
Od początku 2014 roku otwarto już sześć nowych lokali Da Grasso. Kolejne restauracje Sieci powstały w dużych miastach, takich jak Gdańsk i Wrocław. Zgodnie z polityką firmy związaną z inwestycjami w mniejsze miejscowości, placówki otworzono także między innymi w Świeciu i Międzyrzeczu Podlaskim.
27.08.2014r
Subway®
Rynek franczyzy w Polsce zdominowany jest przez sieci gastronomiczne. To one od lat cieszą się największą popularnością wśród przedsiębiorców. Fakt ten potwierdza najnowsza analiza Akademii Rozwoju Systemów Sieciowych z której wynika, że koncepty gastronomiczne stanowią ponad 20 proc. wszystkich ofert franczyzowych w naszym kraju.
07.08.2014r
Małpka Express
Spółka Małpka S.A., należąca do Grupy Handlowej Czerwona Torebka kontynuuje dynamiczny rozwój sklepów Małpka Express. 28 lipca przy ul. Kraszewskiego 3 w Poznaniu został otwarty 300 sklep należący do ogólnopolskiej sieci.
01.08.2014r
Marka Lombard77.pl, której właścicielem jest Kantor77.pl planuje rozwój na terenie całej Polski. Współpraca franczyzowa opiera się na zasadach wyłączności terenowej. Mogą do niej przystąpić przedsiębiorcy posiadający lombard, jak i osoby planujące otworzenie swojego własnego biznesu.
17.07.2014r
Do grona najemców Centrum Handlowego przy ul. Polnej 14 w Kaliszu dołączył popularny dyskont odzieżowo-tekstylny – sklep KiK. Otwarty 17 lipca 2014 roku salon ma w swojej ofercie atrakcyjną odzież damską, męską, dziecięcą i niemowlęcą oraz artykuły codziennego użytku, dekoracje i tekstylia domowe. Zaletą asortymentu sygnowanego logo marki KiK, poza dobrym stylem i wysoką jakością, jest niezmiennie niska cena.
10.07.2014r
Da Grasso
Jak wynika z “Raportu o Franczyzie 2014”, przygotowanego przez Profit System, liczba placówek partnerskich rośnie niezmiennie od ponad 10 lat. Pomimo korzystnych prognoz i ciągłego rozwoju tego sektora, na rynku wciąż istnieje wiele systemów, które nie gwarantują zabezpieczenia dla swoich partnerów biznesowych, a rozpoczęta współpraca kończy się fiaskiem.
26.06.2014r
CUK Ubezpieczenia
W systemie franczyzowym multiagencji CUK Ubezpieczenia działa już 100 placówek. Setny oddział uroczyście otwarto 25 czerwca w Chojnicach.
26.06.2014r
Da Grasso
Galeria Dębiec podpisała umowę najmu z kolejnym najemcą – siecią pizzerii Da Grasso. Lokal, który działać będzie na zasadzie franczyzy, zajmie powierzchnię 140 m kw.
13.06.2014r
Carpenter Consulting, polska firma doradztwa personalnego o ugruntowanej pozycji na rynku head hunterskim, partner międzynarodowej organizacji IMSA International Executive Search, uruchamia program franczyzy.
13.06.2014r
Monetia
Monetia, po majowej zmianie właścicielskiej i uzyskaniu licencji krajowej instytucji płatniczej, zapowiada wzrost udziału w rynku. Stanie się tak dzięki rozwojowi sieci o kolejne placówki oraz zmianom w ofercie.
27.05.2014r
Da Grasso
Kapitał, wyjątkowy pomysł, chęć do działania i zapał do pracy to czynniki, które nie zawsze wystarczają do tego, aby odnieść sukces w branży gastronomicznej i otworzyć restaurację, która będzie przynosić dochody. Wielu z nas o tym zapomina, wylewając morze łez po poniesionej porażce.
05.05.2014r
Da Grasso
Ogródki gastronomiczne to świetny sposób na urozmaicenie oferty, a tym samym przyciągnięcie klientów do swojego lokalu. Coraz więcej właścicieli punktów gastronomicznych decyduje się na instalację ogródków w okresie wiosenno-letnim. Trzeba jednak pamiętać, że nie każdy może taki ogródek otworzyć.
13.04.2014r
Redberry
Trendy żywieniowe jak każde inne zmieniają się z biegiem lat. Jak w zwierciadle widać te zmiany w przestrzeni miejskiej i wyborach konsumentów. Z miesiąca na miesiąc zapełniają się sale fitness clubów i siłowni, powstaje coraz więcej lokali oferujących zdrowe menu i bazujących na naturalności i ekologii. Wystarczy wybrać się do parku, by zobaczyć dziesiątki osób które wstały o świcie by pobiegać przed pracą. Sztuką i szansą dla przedsiębiorców jest wyjść naprzeciw tym nowym potrzebom i oczekiwaniom i zdobyć zaufanie coraz bardziej świadomych klientów.
09.04.2014r
United Chicken
Otwarte w pierwszym kwartale bieżącego roku lokale sieci gastronomicznej United Chicken w Józefowie, Krotoszynie i Brodnicy zwiększyły do ośmiu liczbę restauracji własnych i franczyzowych. Trwają rozmowy z potencjalnymi franczyzobiorcami. W tym roku planowane jest uruchomienie kolejnych sześciu lokali.
09.04.2014r
Redberry
Marka Redberry z powodzeniem prowadzi działalność w największych galeriach handlowych w Polsce, a niedawno dołączyła do nich kolejna lokalizacja. 20 marca otworzony został lokal w Lublinie, w CH Atrum Felicity. Jest to już dziesiąta placówka w kraju, co oznacza że Redberry jest obecnie liderem segmentu mrożonych jogurtów w Polsce i wciąż zdobywa nowych klientów.
09.04.2014r
O tym, że własny biznes na zasadach franczyzy może być ciekawym sposobem na odnalezienie się na rynku pracy, przekonywać będą podczas Dni Pracodawców, wydarzenia online organizowanego w dniach 7 – 11 kwietnia, między innymi Eurocash z Delikatesami Centrum, sieć biur podróży My Travel oraz ubezpieczyciel AXA Polska S.A.
28.03.2014r
W największym obiekcie handlowym w Radomsku, centrum Era Park Handlowy, powstał sklep sieci KiK. Oficjalne otwarcie sklepu i centrum nastąpi tego samego dnia, czyli 29 marca br. Sklep KiK zajmuje powierzchnię 490 m2.
27.03.2014r
Da Grasso
Specyfika sieci franczyzowych często nie pozwala na wdrażanie modeli biznesowych zaczerpniętych z dużych korporacji. Powoduje to potrzebę wypracowania własnego systemu zarządzania, dostosowanego do charakterystyki danej marki.
27.03.2014r
Subway®
Sieć SUBWAY® rozpoczyna wiosenny sezon dwoma otwarciami. Od marca punktów SUBWAY® nie zabraknie w nowych centrach handlowych: Felicity w Lublinie i w Galerii Siedlce.
05.03.2014r
Akademia Językowa Open School
Inwestycja od pięciu tysięcy złotych i sfinansowanie otwarcia szkoły stacjonarnej z już wypracowanych dochodów to główne korzyści z nowej oferty franczyzowej Open School. Ogólnopolska sieć wprowadza nowe opcje dla franczyzobiorców i zapowiada dalszy rozwój.
04.03.2014r
Da Grasso
Pomimo zmieniających się trendów żywieniowych, Polacy wciąż najchętniej sięgają po te same potrawy. Wśród najbardziej popularnych królują nie tylko polskie specjały, takie jak pierogi, czy schabowy, ale także pizza i makarony.
03.03.2014r
Małpka Express
Małpka Express zakończyła 2013 r. liczbą 220 sklepów na terenie całego kraju. W tym roku powstanie przynajmniej 180 kolejnych placówek. Sieć planuje rozszerzy swoją ekspansję również o wschodnie województwa.
26.02.2014r
Redberry
Mapa z lokalami Redberry powiększa się. Lider segmentu mrożonych jogurtów w Polsce właśnie świętuje otwarcie lokalu w Krakowie na Dworcu Głównym. To już dziewiąty punkt Redberry w Polsce.
20.02.2014r
Da Grasso
Rosnące zainteresowanie usługami gastronomicznymi, powiększająca się z dnia na dzień konkurencja i usilne starania w kierunku obniżania cen to największe zagrożenia dla jakości dań serwowanych w polskich restauracjach. Świadomi konsumenci wymagają coraz więcej, oczekując od restauracji, którą odwiedzają nie tylko przystępnych cen, ale i pysznego jedzenia o wysokim standardzie.
19.02.2014r
Golden Rose
Rynek franczyzowy w Polsce rośnie niezmiennie od 10 lat. Coraz chętniej na otwarcie biznesu na licencji decydują się także kobiety. Rosnące zainteresowanie przedsiębiorczych kobiet franczyzą widać doskonale na przykładzie marki Golden Rose, która tylko w 2014 roku planuje przekazać w ich ręce aż 30 nowych stoisk.
10.02.2014r
Subway®
Jak prognozowali specjaliści PROFIT system w 2013 roku w Polsce miało pojawić się 3 tysiące nowych placówek franczyzowych. Brak jednak danych, ile nowych biznesów utrzyma się na rynku dłużej niż 12 miesięcy. Wg. sieci SUBWAY®, lidera restauracji szybkiej obsługi, ważny wpływ na to, czy firmie na licencji uda się przetrwać, ma stopień przygotowania przedsiębiorcy do biznesu.
06.02.2014r
Subway®
Z ponad 80 punktami działającymi w całym kraju marka SUBWAY® jest na polskim rynku liderem restauracji szybkiej obsługi. Kolejne otwarcia i ciągłe poszerzanie oferty mają umocnić pozycję sieci i zapewnić jej franczyzobiorcom stały wzrost klientów.
05.02.2014r
Da Grasso
Sieć pizzerii Da Grasso skończyła właśnie 18 lat. Jednocześnie to także 1 rok Spółki w nowym brandingu. To dobry moment na ocenę dotychczasowych osiągnięć i zaplanowanie działań na kolejne lata. Pomimo wielu zmian, jakie zaszły w Sieci, jedno pozostało niezmienne – rodzinne wartości, wzajemny szacunek i nacisk na jakość serwowanych usług.
03.02.2014r
Franchising Fair - Targi Systemów Franczyzowych to wydarzenie tworzące największą w Polsce, międzynarodową platformę biznesową w swojej dziedzinie. Organizowane w najsłynniejszym ośrodku targowym w Warszawie - Expo XXI, w dniach 14-15 marca 2014 roku.
23.01.2014r
Da Grasso
Pizzeria w Łódzkiej Manufakturze, została ponownie otwarta. W całkowicie nowej aranżacji, zaprasza swoich Przyjaciół na wyśmienitą pizzę.
16.01.2014r
Carrefour
W ostatnim miesiącu ubiegłego roku firma Carrefour otworzyła aż 15 nowych sklepów franczyzowych. Na uwagę zasługuje fakt, że tylko w Warszawie w grudniu powstało 7 nowych sklepów należących do sieci.
15.01.2014r
Grupa Gastromall - Olimp
Grupa Gastromall finalizuje prace wykończeniowe w najnowszym punkcie, tym razem będzie to Centrum Handlowe Janki. Nowa restauracja o powierzchni 75 mkw zainauguruje działalność pod koniec stycznia br.
14.01.2014r
Da Grasso
Według wstępnych szacunków, rynek gastronomiczny w Polsce w 2013 roku mógł osiągnąć wartość około 20 mld złotych. Pomimo przewidywanej styczniowej stagnacji, dane zawarte w raporcie PMR “Rynek HoReCa w Polsce 2013. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2013 -2015” pokazują, że rok 2014 będzie rokiem wzrostu i znacznej poprawy sytuacji na rynku fast food’owym.
07.01.2014r
7 Street - Bar & Grill
Po ostatnich zeszłorocznych otwarciach w Zabrzu i Olsztynie 7th Street przygotowuje się do trzech kolejnych otwarć w Słupsku, Olkuszu i Gdyni.
05.01.2014r
Da Grasso
W ramach nowej polityki promocyjnej, największa polska franczyzowa sieć gastronomiczna - Da Grasso przygotowała kolejne atrakcje dla swoich klientów. 23 grudnia 2013 roku ruszyło Zimowe Okno Promocyjne, a wraz z nim rozpoczął się okres najgorętszych rabatów.
04.01.2014r
InterMediCo
InterMediCo, dostawca specjalistycznych rozwiązań z dziedziny ochrony i regeneracji zdrowia, wprowadza na rynek ofertę franczyzową. Firma poszukuje franczyzobiorców na terenie całej Polski, do końca 2015 roku planowane jest otwarcie kilkudziesięciu profesjonalnych placówek.
20.12.2013r
Subway®
Ekologiczny biurowiec Green Horizon Skanskiej jest kolejnym miejscem w Łodzi, w którym działa restauracja SUBWAY®. To trzeci lokal marki w mieście, a drugi w Polsce w formacie SUBWAY® Cafe, w którym obok sztandarowego produktu marki - sandwiczy, oferowana jest kawa oraz wyroby piekarnicze.
16.12.2013r
Carrefour
13 grudnia to wyjątkowy dzień dla Carrefour Polska – tego dnia firma otworzyła już 400. sklep franczyzowy w Polsce i 100. w Warszawie. To bardzo duży sukces Carrefour, biorąc pod uwagę, że sieć handlowa intensywnie rozwija swoją ofertę franczyzową zaledwie od 3 lat.
16.12.2013r
Arkus & Romet
Firma Arkus & Romet Group, producent rowerów, skuterów i motocykli inwestuje w dalszy rozwój Sieci Franczyzowej i uruchamia nowy projekt współpracy biznesowej w zakresie systemu opartego na zasadach franczyzy. Ofertę na rynek B2B stanowią dwa nowe formaty współpracy w branży jednośladów: Franczyza rowerowa i Franczyza pełnoasortymentowa, całosezonowa.
06.12.2013r
United Chicken
Sieć United Chicken otwarła w środę 4 grudnia kolejną swoją restaurację. Znajduje się ona w nowo powstałym Parku Handlowym Tu i Teraz w Ełku, przy ul. Mickiewicza 19. W tym samym dniu nastąpiło uroczyste otwarcie całej galerii.
05.12.2013r
Małpka Express
Firma Małpka SA, która jest operatorem ogólnopolskiej sieci convenience Małpka Express, zrealizowała założenia ekspansji na 2013 rok. W miniony weekend sieć otworzyła swoją dwusetną placówkę. Jubileuszowy lokal powstał w Tarnowie Podgórnym koło Poznania.
18.11.2013r
Subway®
Po raz pierwszy restauracja SUBWAY® otwarta została w Centrum Handlowym Auchan. Franczyzobiorca działającego od 16. listopada w Łomiankach lokalu liczy, że połączenie dwóch znanych marek: amerykańskiego giganta restauracji szybkiej obsługi i popularnej sieci hipermarketów, okaże się biznesowym strzałem w dziesiątkę.
06.11.2013r
Redberry
Mapa lokali Redberry nieustannie się powiększa. W tym roku do grona miast dołączył już Toruń oraz Białystok. Firma właśnie otworzyła kolejny punkt, tym razem w CH Riviera w Gdynii.
06.11.2013r
Zapraszamy przedstawicieli wszystkich sieci handlowych i właścicieli sklepów do udziału w konferencji Retail Congress 2013, organizowanej przez ECP Polska, która odbędzie się 20 i 21 listopada 2013 roku w Warszawskim Centrum Expo XXI.
06.11.2013r
Carrefour
Październik to kolejny miesiąc, w którym sieć franczyzowa Carrefour powiększyła się o kilkanaście placówek. Nowe sklepy Carrefour Express minimarket, Carrefour Express convenience oraz Globi powstały na terenie niemal całego kraju. Stale rosnąca liczba placówek franczyzowych oraz zadowolenie dotychczasowych partnerów sieci to najlepszy dowód na dostosowanie konceptu Carrefour do potrzeb polskiego klienta.
28.10.2013r
Subway®
Galeria Słoneczna stanie się od 30 października drugim miejscem w Radomiu, w którym będzie można spróbować oferty marki SUBWAY®. Radomska restauracja jest 81 punktem amerykańskiego lidera restauracji szybkiej obsługi na polskim rynku.
24.10.2013r
Subway®
Długo oczekiwane otwarcie Poznan City Center 25 października będzie jednocześnie momentem startu kolejnego już punktu SUBWAY® w stolicy Wielkopolski. Oferta amerykańskiego lidera restauracji szybkiej obsługi wpisuje się w charakter lokalizacji sąsiadującej z dworcami PKP i PKS.
23.10.2013r
Subway®
W dwóch nowych lokalizacjach będzie można w Gdyni spróbować amerykańskich sandwiczy SUBWAY®. 19 października otwarta została restauracja w CH Batorym, do tej pory działająca na ul. Wójta Radtkego. Natomiast już 24 października punkt SUBWAY® wystartuje również w największej galerii handlowej na Pomorzu, CH Riwiera.
21.10.2013r
Monetia
Monetia – największa ogólnopolska sie agencji płatniczych – rozszerza swoją działalność. W celu umocnienia pozycji Monetia planuje otwierać nowe placówki agencyjne, a także współpracować z dużymi wystawcami rachunków – np. za prąd czy telewizję kablową. Monetia chce też przejmować obsługę kasową urzędów miast i gmin, a także urzędów skarbowych oraz blisko współpracować z bankami w obszarze obsługi gotówkowej.
14.10.2013r
Carrefour
Carrefour Polska intensywnie rozwijając sieć sklepów franczyzowych, umożliwia równocześnie franczyzobiorcom otwarcie lokali w swoich centrach handlowych.
08.10.2013r
Carrefour
We wrześniu Carrefour otworzył aż 15 nowych sklepów Carrefour Express i Globi należących do sieci franczyzowej. Nowe placówki handlowe powstały m.in. w małych miejscowościach, takich jak Sobolew i Stromiec, a także w Warszawie, w pobliżu Dworca Centralnego.
08.10.2013r
Feel The Chill
Dla wielu firm gastronomicznych franchising to kluczowy obszar rozwoju. Potencjał tego modelu wykorzystuje Feel the chill, sieć samoobsługowych yogurt barów. W tym miesiącu pod jej szyldem powstaną kolejne dwa lokale.
03.10.2013r
Małpka Express
Ogólnopolska sieć sklepów Małpka Express przyspieszyła ekspansję. Od początku roku, w całej Polsce otwarto 100 sklepów należących do sieci. Łącznie w całym kraju działa ich już 150.
03.10.2013r
Canappka
Przy okazji organizacji spotkań biznesowych, szkoleń lub konferencji priorytetem są takie elementy, jak temat spotkania, lista gości, miejsce i problemy do omówienia. To jaka będzie oprawa wydarzenia, w tym posiłek, schodzi przeważnie na drugi plan. Tymczasem okazuje się, że jest to ważny element każdego wydarzenia, który może zwiększyć frekwencję osób zainteresowanych tym, co chcemy przedstawić, a z pewnością wpłynąć na zadowolenie uczestników, co później przekłada się na realne korzyści dla firmy.
02.10.2013r
Redberry
Firma Redberry zaistniała jako prekursor mody na mrożone jogurty na polskim rynku.
02.10.2013r
Małpka Express
Ogólnopolska sieć sklepów Małpka Express rozpoczyna kampanię, której celem jest pozyskanie nowych, atrakcyjnych lokalizacji. W programie “Droga do zysku” mogą wziąć udział właściciele lokali oraz osoby prowadzące prywatną działalność handlową.
27.09.2013r
Subway®
Ulica Gdańska jest kolejnym miejscem, w którym otwarta zostanie restauracja SUBWAY® w Bydgoszczy. Od początku października miłośnicy amerykańskich sandwiczy będą mogli zamawiać je w lokalu przy głównej arterii łączącej Stare Miasto z północnymi terenami aglomeracji.
23.09.2013r
Subway®
Wraz z inauguracją Centrum Handlowego przy Placu Unii, 12 października ruszy 28 punkt SUBWAY® w Warszawie. Popularnej w 102 krajach marki SUBWAY® nie może zabraknąć w miejscu, którego klientami będą zarówno miłośnicy zakupów, jak i ludzie biznesu.
11.09.2013r
Carrefour
Właściciele sklepów spożywczych chętnie korzystają z możliwości działania pod znaną marką. Tylko w sierpniu sieć franczyzowa Carrefour powiększyła się o 16 placówek. Obecnie na terenie kraju w ramach sieci franczyzowej Carrefour działa już ponad 370 sklepów.
06.09.2013r
5 września 2013 roku popularna sieć dyskontów odzieżowych KiK otworzyła kolejny sklep na terenie Polski. Nowo otwarty sklep mieści się w Galerii My Box Oława i jest pierwszym butikiem sieci zlokalizowanym w tym mieście. Wśród bogatej oferty sklepów KiK znajduje się modna odzież damska, męska i dziecięca, jak również dodatki, biżuteria oraz zabawki i tekstylia domowe. Niekwestionowaną zaletą produktów sygnowanych logo marki KiK jest wysoka jakość oraz atrakcyjna cena.
05.09.2013r
Cinnabon
Wraz z początkiem września firma Cinnabon Polska otwiera kolejny punkt – tym razem zlokalizowany w Galerii Krakowskiej. Będzie to nowa lokalizacja popularnej amerykańskiej marki w naszym kraju – do tej pory fani mogli kupić wyjątkowe przysmaki w Katowicach i we Wrocławiu. Nowa lokalizacja to także kolejny krok ku sieci franczyzowej, której uruchomienie planowane jest na koniec bieżącego roku.
02.09.2013r
Małpka Express
Czerwona Torebka sfinalizowała przejęcie Spółki Małpka zarządzającej siecią sklepów typu convenience Małpka Express.
29.08.2013r
Subway®
Sieć restauracji SUBWAY®, która umożliwia współpracę franczyzową przedsiębiorcom od 1965 roku, otworzyła 40-tysięczną restaurację na stacji benzynowej AppleGreen w Ipswich w Anglii. Kolejne otwarcie restauracji odzwierciedla siłę i ciągły wzrost marki SUBWAY®, która od początku tego roku otworzyła 1,761 nowych lokalizacji na całym świecie.
28.08.2013r
Powierzchnie użytkowe są dziś tańsze o 20-50 proc. niż kilka lat temu. Dzięki korzystnym warunkom najmu zmniejszyły się koszty utrzymania placówek licencyjnych. To zachęca potencjalnych biorców licencji do inwestycji. 
22.08.2013r
22 sierpnia 2013 roku popularna sieć dyskontów KiK otworzyła kolejny sklep na terenie Polski. Nowy sklep KiK mieści się w Galerii Mazovia w Płocku i oferuje bogaty asortyment produktów, obejmujący odzież damską, męską i dziecięcą, jak również dodatki, biżuterię oraz zabawki i tekstylia domowe. Niekwestionowaną zaletą produktów sygnowanych logo marki KiK jest wysoka jakość oraz atrakcyjna cena.
22.08.2013r
Subway®
Otwarcie restauracji SUBWAY® na dworcu Gara de Nord w rumuńskim Bukareszcie jest kolejnym kamieniem milowym rozwoju marki w Europie. Gara de Nord to 4.000 lokalizacja lidera restauracji szybkiej obsługi na naszym kontynencie.
21.08.2013r
Carrefour
W lipcu Carrefour otworzył 13 nowych sklepów franczyzowych. Nowe placówki zostały otwarte m.in. w Ostródzie, Warszawie i Krakowie.
07.08.2013r
Małpka Express
Minął rok od debiutu sieci convenience Małpka Expres na polskim rynku. Dziś liczy ona już 116 placówek. Setna została otwarta w Poznaniu przy ul. Fredry 1. To 28. sklep otwarty w województwie i 21. działający w samej stolicy Wielkopolski.
06.08.2013r
NordGlass
Firma NordGlass, właściciel największej ogólnopolskiej sieci serwisów wymiany i naprawy szyb samochodowych, sukcesywnie powiększa grono franczyzobiorców. Potentat rynku motoryzacyjnego planuje dalszą ekspansję sieci w kolejnych miastach w Polsce w aż 13 województwach. Firma otwarta jest na współpracę z przedsiębiorcami między innymi z regionu zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, warmińsko-mazurskiego, śląskiego, mazurskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, opolskiego, mazowieckiego, małopolskiego, łódzkiego, lubelskiego oraz dolnośląskiego, którzy szukają pomysłu na intratny biznes.
06.08.2013r
Green Steam
Sukces każdego nowego biznesu uzależniony jest od takich elementów jak możliwość bezpośredniego dotarcia do klienta, dbałość o ekologię, redukcja kosztów i możliwe przyspieszenie ich zwrotu. Sposobem na pogodzenie tych wszystkich składników we własnym przedsiębiorstwie mogą być mobilne myjnie parowe oraz umiejętne wykorzystanie ich innowacyjności.
01.08.2013r
NordGlass
29 lipca 2013 roku działalność rozpoczął nowy punkt serwisowy jednego z europejskich liderów naprawy i wymiany szyb samochodowych - firmy NordGlass. Naprawa szyb czołowych przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii oraz wymiana szyb do samochodów osobowych, dostawczych i pojazdów specjalnych to tylko niektóre usługi dostępne w siedzibie nowo otwartego punktu serwisowego firmy NordGlass w Szczecinie mieszczącego się przy ul. 26 kwietnia 79.
01.08.2013r
Redberry
Mapa z lokalami Redberry stale powiększa się o nowe miejsca. Na sierpień planowane jest owarcie punktu w CH Atrium Biała w Białymstoku. Firma Redberry zaistniała jako prekursor mody na mrożone jogurty na polskim rynku.
23.07.2013r
Subway®
W największym w Warszawie Centrum Hal Targowych na Marywilskiej 44 nie może zabraknąć restauracji SUBWAY®. Tym razem lider rynku restauracji szybkiej obsługi wzbogaci ofertę miejsca, które ponownie w swojej historii ma szansę stać się handlowa mekką warszawiaków.
20.07.2013r
Dbam o Zdrowie
Rozwój franchisingu, inaczej franczyzy możemy obserwować w Polsce już od ponad 20 lat. Obecnie w naszym kraju istnieje prawie 55 tys. placówek działających na tej zasadzie i co ciekawe, przewagę nad zagranicznymi franczyzodawcami utrzymują nasze krajowe sieci.
15.07.2013r
Małpka Express
Firma Małpka S.A. konsekwentnie rozszerza katalog usług dodatkowych dostępnych w sklepach Małpka Express. Z początkiem lipca we wszystkich placówkach należących do sieci wprowadzono możliwość opłacenia rachunków.
15.07.2013r
Canappka
Okres wakacyjny to wzmożony czas zakupu napojów chłodzących wśród konsumentów. To właśnie dlatego sieć restauracji śniadaniowo-lunchowych Canappka stawia na swoja ofertę świeżo wyciskanych soków owocowych i koktajli jogurtowych.
01.07.2013r
W dobie kryzysu można wskazać firmy, którym nie jest straszna recesja. Przykładem jest sieć sklepów KiK, która od momentu rozpoczęcia działalności w Polsce, nieustannie się rozwija. Dyskonty odzieżowo - tekstylne otwierane w kolejnych miastach Polski wzmacniają pozycję marki i przekładają się na coraz pewniejsze zyski. Rentowność prowadzonej inwestycji podkreśla również ciągły wzrost liczby klientów sieci. O tym, jakie cele stawia przed sobą jedna z najszybciej rozwijających się sieci detalicznych na rynku odzieżowym, mówi Mariusz Kulik, Dyrektor Generalny sieci KiK w Polsce.
01.07.2013r
NordGlass
Na przełomie czerwca i lipca 2013 roku roku działalność rozpoczął nowy punkt serwisowy jednego z europejskich liderów naprawy i wymiany szyb samochodowych - firmy NordGlass. Naprawa szyb czołowych przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii oraz wymiana szyb do samochodów osobowych, dostawczych i pojazdów specjalnych to tylko niektóre usługi dostępne w siedzibie nowo otwartego punktu serwisowego firmy NordGlass mieszczącego się przy Al. 29 Listopada 178.
01.07.2013r
Rozwój franchisingu, inaczej franczyzy możemy obserwować w Polsce już od ponad 20 lat. Obecnie w naszym kraju istnieje prawie 55 tys. placówek działających na tej zasadzie i co ciekawe, przewagę nad zagranicznymi franczyzodawcami utrzymują nasze krajowe sieci.
28.06.2013r
Carrefour
W maju zakończył się cykl warsztatów edukacyjnych zorganizowanych przez Carrefour Polska. Spotkania odbyły się w 12 miastach na terenie całego kraju. Projekt rozpoczął się 12 września 2012 roku w Warszawie, a ostatni warsztat zorganizowano w maju br. w Bydgoszczy. Wysoka frekwencja w trakcie spotkań świadczyła o potrzebie prowadzenia działań edukacyjnych skierowanych do sektora MŚP. W 12 warsztatach Carrefour Polska wzięło udział ponad 500 przedsiębiorców z całego kraju.
25.06.2013r
7 Street - Bar & Grill
Po spektakularny otwarciu restauracji w Pruszkowie sieć 7th Street przygotowuje się do kolejnych otwarć w Zabrzu, Olsztynie oraz Olkuszu.
24.06.2013r
Subway®
Coraz częściej logo SUBWAY® można zobaczyć na stacjach benzynowych. Według danych marki wprowadzenie restauracji SUBWAY® do takiej lokalizacji ma wpływ na wzrost liczby odwiedzających ją klientów. Obecność punktów SUBWAY® na stacjach wskazuje kolejny kierunek rozwoju marki w Polsce i potwierdza, że staje się ona atrakcyjna nie tylko jako samodzielna inwestycja, ale też jako sposób na wzbogacenie oferty działającego już biznesu.
20.06.2013r
Redberry
Firma Redberry, prekursor mody na mrożone jogurty na polskim rynku, otwiera nową lokalizację.
19.06.2013r
NordGlass
Atrakacyjność systemu franczyzowego w branży motoryzacyjnej z roku na rok systematycznie wzrasta. Korzyści, jakie niesie za sobą ten coraz bardziej popularny, również w Polsce, model biznesowy skłaniają kolejnych inwestorów, do tego, by przystąpić do istniejących już renomowanych sieci. Niekwestionowany lider w zakresie wymiany i naprawy szyb samochodowych, firma NordGlass, oferuje ambitnym przedsiębiorcom nie tylko sprawdzony model zarządzania przedsiębiorstwem, ale i innowacyjne zaplecze techniczne, systemy dostaw i dedykowane szkolenia techniczne i handlowe prowadzone przez profesjonalnych trenerów. Stabilna i rozwojowa inwestycja we współpracy z uznaną marką NordGlass to sposób na pewny biznes.
14.06.2013r
Da Grasso
Da Grasso Sp. z o.o., największa polska sieć franczyzowa, wzmacnia markę przez wprowadzenie kluczowych zmian biznesowych i rebranding. Głównym elementem tych działań jest centralizacja systemu zakupów, pogłębienie relacji z franczyzobiorcami oraz ujednolicenie działań marketingowych. Zarząd firmy zamierza zamknąć cały proces w przeciągu następnych dwunastu miesięcy.
14.06.2013r
Carrefour
Tylko w ubiegłym miesiącu firma Carrefour otworzyła aż 14 nowych sklepów franczyzowych. Na uwagę zasługuje fakt, że dla wielu franczyzobiorców to już kolejny sklep Carrefour Express.
11.06.2013r
Canappka
W ostatnich latach nawyki żywieniowe Polaków systematycznie się zmieniają. Na mieście jadamy nie tylko obiady i kolacje, ale również śniadania. Na tę tendencję odpowiadają bary kanapkowe, które wypełniają niszę na rynku gastronomicznym. Inna od tradycyjnych jest ich oferta oraz zasady działania. Co trzeba wiedzieć myśląc o takim biznesie?
03.06.2013r
Subway®
Trzecia restauracja SUBWAY® w Poznaniu, otwarta 24 maja przy najbardziej znanej arterii Wielkopolski, ul. Święty Marcin, ma już swoich fanów. Punkty z kultowymi amerykańskimi sandwiczami, obecne w 102 krajach świata, są często nieformalnymi miejscami spotkań mieszkańców. Nowy lokal SUBWAY® w Poznaniu, ze względu na swoją wyjątkową lokalizację, ma szansę stać się także adresem chętnie odwiedzanym przez przybywających do miasta turystów.
15.05.2013r
Małpka Express
Od początku roku w całej Polsce otwarto już 30 placówek na terenie siedmiu województw. To jednak dopiero początek planowanej na 2013 r. ekspansji.
15.05.2013r
Subway®
Na mapie miasta Kopernika pojawiła się kolejna restauracja SUBWAY®. Nowy punkt zlokalizowany na ul. Szerokiej, w kamienicy na toruńskiej Starówce, został otwarty 11 maja. Projekt wnętrza restauracji uwzględnia zabytkowy charakter lokalu. To druga, po Centrum Handlowym Plaza, lokalizacja amerykańskiej sieci w Toruniu.
10.05.2013r
Naturhouse
W 1992 roku w hiszpańskim mieście Vitoria powstało pierwsze specjalistyczne Centrum Dietetyczne Naturhouse na świecie. Placówka, jedyna w swoim rodzaju, od początku budowała zaufanie najbardziej wymagających klientów, walczących z nadwagą.
07.05.2013r
Nowocześniejsze, bardziej komfortowe, nawiązujące do morskiego motywu perły – Centrum Handlowe Klif Gdynia zmienia się dla swoich Klientów. Obecnie w Klifie trwają zaplanowane na ten rok prace. Rewitalizacja obejmie pasaże pierwszej części obiektu. Godziny otwarcia centrum pozostaną bez zmian.
12.04.2013r
Solo Pizza
Już 11 kwietnia w Galerii Kazimierz w Krakowie sieć Solo Pizza otworzy nową pizzerię. Będzie to już dwunasty lokal łódzkiej sieci i piąty lokal otwarty poza granicami tego miasta.
09.04.2013r
7 Street - Bar & Grill
Blisko 1200 osób zostało obsłużonych przez pierwsze dwa dni otwarcia lokalu w Pruszkowie, które odbyło się 3-4 kwietnia br. Jest to absolutny rekord jaki padł dotąd podczas otwierania nowych lokali 7th Street, gdyż zawsze w dniu otwarcia nowego lokalu odwiedza nas bardzo duża liczba gości, ale takiej liczby jeszcze nie mieliśmy.
04.04.2013r
Carrefour
Carrefour Polska nieustannie pracuje nad rozwojem sieci sklepów franczyzowych. W marcu otwartych zostało trzynaście nowych placówek w różnych regionach kraju. Otwarto m.in. trzecią placówkę w Gdańsku, gdzie sieć zadebiutowała zaledwie miesiąc temu. Nowe sklepy Carrefour Express mini-market, Carrefour Express convenience oraz Globi powstały także między innymi w Kielcach, Zgłobieniu, Lądku Zdroju i Krakowie.
03.04.2013r
Mr Hamburger
Mr Hamburger, otworzył 16 marca w Pszczynie nowy lokal franczyzowy. Spotkaliśmy się tam z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony mieszkańców, których do naszego lokalu zapraszała nasza firmowa maskotka “Pan Kanapka”.
02.04.2013r
Redberry
Z przyjemnością informujemy, że spółka Redberry - pomysłodawca i twórca najmodniejszych barów jogurtowych na polskim rynku - wkrótce otworzy nowe lokale na zasadzie franczyzy.
28.03.2013r
NordGlass
Do rozrastającej się stale sieci punktów jednego z europejskich liderów naprawy i wymiany szyb samochodowych - firmy NordGlass – 29 marca 2013 roku dołączył serwis w Dzierżoniowie, mieszczący się przy ul. Podwalnej 6. Naprawa szyb czołowych przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii oraz wymiana szyb do samochodów osobowych, dostawczych i pojazdów specjalnych to tylko niektóre usługi dostępne w nowo otwartym punkcie firmy NordGlass na terenie Dolnego Śląska.
28.03.2013r
Arkus & Romet
Sieć Handlowa Romet Partner poszukuje partnerów biznesowych na terenie województw: lubuskiego, warmińsko-mazurskiego i zachodnio - pomorskiego.
20.03.2013r
Odido
rzy sklepy w 5 lat! Wojciech Michalak z Łodzi w krótkim czasie otworzył trzy sklepy, ostatni 22 lutego. Wszystkie działają pod szyldem Odido. Detalista zdradził nam, dlaczego wybrał sieć tworzoną przez Makro.
20.03.2013r
Intermarche
Grupa Muszkieterów, największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu “dom i ogród” w Polsce, przyspiesza ekspansję. 27 lutego w Barlinku (woj. zachodniopomorskie) odbyło się otwarcie 89 supermarketu typu “dom i ogród” Bricomarché w Polsce. Jest to już trzecie otwarcie nowego Bricomarché w tym roku.
20.03.2013r
Piotr i Paweł
23 lata na rynku, 13 lat doświadczeń w rozwoju sieci franczyzowej, 90 placówek w całej Polsce, 2 miliardy złotych obrotu to kluczowe liczby, które charakteryzują uznaną polską sieć Piotr i Paweł.
20.03.2013r
Your Image
Właśnie rusza kolejny oddział franczyzowy Your Image - tym razem w Cieszynie. O tym, dlaczego warto skorzystać z oferty Your Image, na co zwrócić uwagę na samym początku i jak skorzystać ze wsparcia Urzędu Pracy rozmawiamy z Michałem Balą, nowym franczyzobiorcą.
20.03.2013r
PÓŁNOC Nieruchomości
Ogólnopolska sieć biur pośrednictwa w obrocie nieruchomościami PÓŁNOC Nieruchomości w imponującym stylu rozpoczęła rok 2013. Wszystkie oddziały sieci w pierwszym miesiącu bieżącego roku łącznie obsłużyły transakcje o wartości blisko 16 mln złotych, notując jednocześnie rekordową wartość przychodów tytułem prowizji za pośrednictwo.
20.03.2013r
Carrefour
Otwarcie pierwszych dwóch sklepów Carrefour Express w Gdańsku pokazuje, że choć luty to najkrótszy miesiąc, sieć franczyzowa Carrefour Express dynamicznie się rozwija – na mapie kraju pojawiło się więcej sklepów niż w styczniu. W tym miesiącu firma otworzyła aż 15 nowych sklepów franczyzowych na terenie całego kraj – w tym dwie pierwsze placówki w Gdańsku, przy ulicy Piastowskiej 90E i Osiedlowej 2.
19.03.2013r
7 Street - Bar & Grill
Po udanych pierwszych 2 miesiącach 2013 roku zakończonych otwarciem restauracji w Warszawie oraz Poznaniu przygotujemy się do kolejnych otwarć.
19.03.2013r
Sklepy abc
Liczba sklepów działających pod szyldem abc “po sąsiedzku” powiększyła się w minionym roku o ponad 720 placówek. Ta największa w Polsce sieć zrzeszająca niezależne sklepy detaliczne liczy już blisko 5.400 placówek. Jej dynamiczny rozwój potwierdza, że partnerskie podejście Grupy Eurocash, będącej franczyzodawcą sklepów abc, to właściwe rozwiązanie w trudnych dla handlu detalicznego czasach.
13.02.2013r
Carrefour
2013 rok dla Carrefour Express zaczął się bardzo dobrze. Tylko w styczniu sieć franczyzowa powiększyła się o 10 nowych sklepów, m.in. w Warszawie, Krakowie, Podkowie Leśnej i Czyżowicach. Otwarto także dwa pierwsze sklepy Carrefour Express w Poznaniu, który jest ważnym rynkiem dla całej branży handlowej.
11.02.2013r
Solo Pizza
Licząca 11 lokali sieć Solo Pizza pochodzi z Łodzi. Właśnie tam blisko 19 lat temu na ulicy Piotrkowskiej powstał pierwszy lokal, który odsłoni się 14 lutego w Walentynki po raz drugi. Tym razem w wydaniu "restauracyjnym" - Solo Restauracja Pizzeria.
05.02.2013r
Solo Pizza
Pizza to nie tylko przyjemność i radość, to również chwile spędzone z rodziną, przyjaciółmi, które warto świętować! Z okazji tego wyjątkowego wydarzenie dla miłośników jednej z najpopularniejszych potraw na świecie Solo Pizza przygotowała specjalną ofertę. Fani Solo Pizzy 9 lutego zamawiając małą pizzę dostanę na nią, aż 20 % rabatu.
05.02.2013r
NordGlass
Firma NordGlass II Sp. z o.o. specjalizująca się w produkcji i sprzedaży eksportowej szyb, została uhonorowana zaszczytnym tytułem Gazela Biznesu 2012. XIII edycja prestiżowego konkursu, organizowanego przez redakcję dziennika gospodarczego “Puls Biznesu” we współpracy z firmą Coface Poland Credit Management Services Sp. z o.o wyróżniła przedsiębiorstwa, które w minionych latach odnotowały znaczący wzrost przychodów oraz mogą poszczycić się mianem lidera w swojej branży.
29.01.2013r
Orbis (Ibis - Mercure)
Grupa Hotelowa ORBIS na podstawie podpisanych już umów franczyzowych i o zarządzanie włączy do sieci 10 nowych hoteli. Do 2014 roku Orbis powiększy ofertę o ponad 1200 pokoi. Orbis skupia się na zarządzaniu aktywami, modernizacji istniejących obiektów i rebrandingu.
24.01.2013r
Według raportu firmy doradczej PROFIT system rok 2012 był bardziej stabilny dla bankowej franczyzy niż poprzednie lata - na polskim rynku działało 2949 placówek bankowych na licencji. Osiem banków odnotowało w sieciach partnerskich spadki, wzrosty były udziałem dziewięciu. Prognoza na 2013 rok jest jednoznaczna: tylko niektóre banki będą rozwijać placówki partnerskie.
16.01.2013r
Małpka Express
Małpka Express została otwarta w Gdyni, przy ul. Starowiejskiej 28. Sklep w Gdyni jest drugim punktem sieci, otwartym w województwie pomorskim.
16.01.2013r
NordGlass
Wiodący producent szyb dla branży motoryzacyjnej - firma NordGlass aktywnie rozwija franczyzowy koncept sprzedaży.
16.01.2013r
Odido
Półtora roku po wejściu na rynek sieć sklepów ODIDO liczy już tysiąc sześćset piećdziesiąt sklepów. 1500. placówka otwarta została w Orzeszu koło Rybnika 13.12.2012, wcześniej przynależała ona do sieci Euro Sklep, należącej do grupy Eurocash.
09.01.2013r
Carrefour
Tylko w grudniu sieć franczyzowa Carrefour Express powiększyła się o 18 nowych sklepów m.in. w Łodzi, Tychach, Lublinie, Warszawie, Krakowie i Jastrzębiu-Zdroju. To dowód na sukces modelu franczyzowego Carrefour.
09.01.2013r
7 Street - Bar & Grill
Sieć “7 Street – Bar & Grill” konsekwentnie realizując swoją strategię otwarcia minimum 15 Restauracji w 2013 roku rozpocznie pierwsze miesiące nowego roku z 5 Restauracjami.
12.12.2012r
Grupa Chorten
Założenie z ubiegłego roku zostało zrealizowane i to miesiące przed czasem. W roku 2013 planujemy jeszcze większe przyspieszenie dynamiki rozwoju grupy. Dziękujemy za zaufanie naszym klientom.
10.12.2012r
Da Grasso
Pizza Da Grasso teraz w łódzkiej Manufakturze!
04.12.2012r
McDonald's
W związku z dynamicznym rozwojem sieci McDonald’s w Polsce z dniem 1 grudnia 2012 w ręce franczyzobiorców zostało przekazanych 11 lokali sieci. Aktualnie restauracje prowadzone na podstawie umowy franczyzy stanowią już 56% wszystkich obiektów w kraju!
28.11.2012r
Auntie Anne's
Są aromatyczne i pysznie zwinięte. Podawane na ciepło doskonale radzą sobie z głodem, a ich wyjątkowa receptura czyni je niezwykłymi i jedynymi w swoim rodzaju. Precle Auntie Anne’e, bo o nich właśnie mowa, zmieniają obraz niepozornej przekąski, do którego byliśmy od dawna przyzwyczajeni i czarują wielbicieli oryginalnych przekąsek swoim niepowtarzalnym smakiem.
27.11.2012r
W wyniku ekspansji sieci franczyzowej duńskiego producenta obuwia ECCO -Centrum Handlowe ATRIUM w Koszalinie wzbogaciło się o nowy sklep monobrandowy tej marki, a w najbliższym czasie działalność rozpocznie również sklep ECCO w Centrum Handlowym City Center w Rzeszowie. Obecnie, aż 65% istniejących w Polsce salonów obuwniczych ECCO to sklepy franczyzowe.
27.11.2012r
Coffeeshop Company
Na początku listopada w CH City Center Rzeszów otworzył się siódmy lokal franczyzowy sieci Coffeeshop Company.
27.11.2012r
Sfinks
Sfinks Polska - spółka zarządzająca sieciami Sphinx, Wook i Chłopskie Jadło - otwiera nową restaurację Sphinx w Rzeszowie. To czwarty lokal tej sieci w stolicy Podkarpacia. Restauracja mieści się w nowo uruchomionej Galerii Rzeszów, przy ul. Piłsudskiego 44. Pierwsi goście mogą skorzystać z oferty nowego Sphinxa już w piątek, tj. 9 listopada.
27.11.2012r
Fornetti
W październiku przebudowane zostały dwa punkty znajdujące się w marketach Praktiker w Olsztynie i we Wrocławiu.
26.11.2012r
Abra Meble
W Puławach zacznie działać nowy sklep meblowy sieci Abra. Nowy sklep powstanie w Puławach w województwie lubelskim. Poprowadzi go jeden z dotychczasowych partnerów firmy.
20.11.2012r
Carrefour
Tylko w ostatnich tygodniach oddano do dyspozycji klientów 12 nowych sklepów Carrefour Express, m.in. w Karczewie, Lesznie, Wieżowicach, Strawczynie, Warszawie i Lublinie. Nowe sklepy powstają w całym kraju - na terenach wiejskich oraz w dużych i małych miastach, co potwierdza uniwersalność i elastyczność modelu franczyzowego Carrefour.
14.11.2012r
W wyniku ekspansji sieci franczyzowej duńskiego producenta obuwia ECCO -Centrum Handlowe ATRIUM w Koszalinie wzbogaciło się o nowy sklep monobrandowy tej marki, a w najbliższym czasie działalność rozpocznie również sklep ECCO w Centrum Handlowym City Center w Rzeszowie. Obecnie, aż 65% istniejących w Polsce salonów obuwniczych ECCO to sklepy franczyzowe.
06.11.2012r
Prasa - Media
Coraz więcej przedsiębiorców korzysta z prowadzenia działalności na zasadach franczyzy. W Polsce do wyboru jest niemal 700 systemów tego typu.
23.10.2012r
Wash Master
Kryzys kryzysem, tymczasem liczba placówek działających w ramach franczyzy rośnie jak na drożdżach! Jeszcze w zeszłym roku funkcjonowało w ten sposób 42,5 tys. sklepów i punktów usługowych, w tym roku liczba sięgnąć może nawet 50 tysięcy. Franczyza sposobem na sukces?
23.10.2012r
Yogoland
SATORIA Group S.A. (dawny PUHIT) podpisała umowę o współpracy z Colliers International na zarządzanie hotelami pod marką Super 8. Tym samym Spółka uczestniczyć będzie we wprowadzaniu na polski rynek trzeciej największej na świecie grupy hotelowej - Wyndham Hotel Group.

Dodaj franczyzę
PortalFranczyza.pl Newsletter

Polecamy
Biura do wynajęcia
Szukasz powierzchni biurowej
do wynajęcia ?
https://biuranet.pl/
Biura serwisowane
Biuro serwisowane do wynajęcia
bez prowizji od najemcy
www.ibiuraserwisowane.pl
Twoja reklama tutaj