PortalFranczyza.pl - oferty franczyzy - Nr 1 w Polsce
Dodaj nową franczyzę (wpis bezpłatny) > Hasło
          

Franczyza Bioway


kliknij w miniaturki aby zobaczyć powiększenie

Dane franczyzowe
Jednostki własne: 4
Aktualna liczba placówek franczyzowych: 2
Planowana liczba placówek franczyzowych: n.d.
 

Informacje o systemie franczyzowym Bioway

Zapraszamy wszystkich chętnych do zapoznania się z informacjami opisującymi m. in.: zasady wyboru franczyzobiorców oraz zasady współpracy z osobami, które otrzymają licencję na prowadzenie baru pod marką BIOWAY.

- Współpracując z BIOWAY Sp. z o.o. otrzymacie Państwo kompletne know-how, a także wsparcie potrzebne do stworzenia i prowadzenia baru marki BIOWAY.
- Udzielając licencji nie jesteśmy w stanie zagwarantować sukcesu komercyjnego prowadzonej działalności. Z naszego doświadczenia wynika, że sukces zależy w głównej mierze od zaangażowania i zdolności zarządczych biorcy licencji, nie zaś od posiadanych środków na inwestycję.
- Od kandydatów oczekujemy znalezienia potencjalnej lokalizacji na bar BIOWAY. Jej brak nie dyskwalifikuje kandydata, ponieważ dysponujemy bazą lokali, które możemy zaproponować.
- Obecnie nie pobieramy żadnej opłaty za przystąpienie do sieci, oczekujemy natomiast pokrycia wszelkich kosztów związanych z analizą lokalizacji i stworzeniem lokalu BIOWAY.
- Od 01.06.2011 wprowadzona zostaje opłata za przystąpienie do sieci w wysokości 10 000 zł netto.
- otwarciu baru wynagrodzenie BIOWAY Sp. z o.o. ogranicza się jedynie do pobierania opłaty uzależnionej od osiąganych przez bar obrotów. Cały zysk z prowadzenia baru pozostaje własnością biorcy licencji.
- Po podpisaniu umowy udzielenia licencji, oczekujemy od biorcy przygotowania projektu, zatrudnienia wykonawcy oraz wykonania niezbędnych prac.
- Prace te prowadzone są pod nadzorem BIOWAY Sp. z o.o.
- Na etapie powstawania lokalu BIOWAY, dawca licencji występuje tylko w roli doradcy, przekazując wytyczne, wszelkie niezbędne informacje oraz kontrolując realizację projektu.
- Przed otwarciem baru BIOWAY Sp. z o.o. szkoli biorcę licencji oraz personel niezbędny do prowadzenia baru. Koszty szkolenia pokrywa biorca licencji.
- W trakcie otwarcia baru BIOWAY Sp. z o.o. zapewnia nadzór koordynatora. Koszty jego zatrudnienia, przejazdów i zakwaterowania pokrywa biorca licencji.
- Po otwarciu baru BIOWAY Sp. z o.o. wskazuje dostawców surowców i towarów handlowych.
- Biorca licencji zobowiązany jest w trakcie działalności baru do posiadania asortymentu wskazanego przez BIOWAY Sp. z o.o.
- Biorca licencji podlega stałej kontroli realizacji zasad, na których została udzielona licencja.
- Biorca licencji ma obowiązek dostosowania swojego baru do nowych produktów, zmian w identyfikacji wizualnej oraz wszystkich innych obszarów działalności barów marki BIOWAY.
 

Opis systemu franczyzowego

Bioway powstał z myślą o tych, dla których hasło "jesteś tym, co jesz" nie jest jedynie modnym sloganem, lecz cenną wskazówką do praktyki "wellness" czyli dobrego życia.

W nieustannie przyspieszającym świecie, często nie mamy czasu na zadbanie o jakość posiłków oraz sposób ich konsumowania. Żyjąc w biegu,  nie słuchamy potrzeb swojego organizmu, fundując mu często niezdrowe i ubogie w składniki odżywcze dania typu "fastfood".

Filozofia BIOWAY to sprostanie oczekiwaniom Klientów, którzy dbają o to, co i w jaki sposób jedzą     oraz wyjście naprzeciw tym, którzy chcieliby zacząć o to dbać.
 
Informacje o franczyzodawcy

 
Nakłady inwestycyjne
Minimum kwota inwestycji: 300000 zł
Opłata wstępna: 10000 zł
Opłata bieżąca: 2-6%
Opłata marketingowa: 2%
 
Wymagania - Informacje dla franczyzobiorcy

Nasze oczekiwania względem biorców licencji:

 • Oczekujemy pełnego zaangażowania ze strony biorcy licencji w prowadzenie baru BIOWAY.

 • Preferujemy osoby chcące prowadzić BIOWAY wraz z innymi członkami rodzin.

 • Nie wymagamy doświadczenia w prowadzeniu gastronomii.

 • Mile widziane jest posiadanie doświadczenia w zarządzaniu personelem.

 • Nie wymagamy, aby biorcy licencji stosowali dietę wegetariańską, wegańską w przypadku własnej osoby - zachęcamy do zmiany przyzwyczajeń, ale nie zmuszamy do tego.

 • Nie mamy preferencji co do wieku i stanu cywilnego biorców licencji.

 • Oczekujemy, że biorcy licencji będą w stanie sfinansować inwestycję bez udziału BIOWAY Sp. z o.o. Jedynie w wyjątkowych sytuacjach można liczyć na współfinansowanie i może ono dotyczyć wyłącznie wyposażenia ruchomego.

 • W zależności od lokalizacji i stanu technicznego lokalu, stworzenie baru BIOWAY kosztuje od 250 000zł do 600 000 zł. Zdarzają się również bardziej kapitałochłonne inwestycje. Górnej granicy kosztów niestety nie ma. Dla uproszczenia można przyjąć, iż stworzenie lokalu wymaga zainwestowania około 2 000 zł na każdy metr kwadratowy restauracji. Powyższa kwota uwzględnia nakłady na adaptację lokalu oraz jego wyposażenie. Z naszego doświadczenia wynika jednak, iż tę kwotę można znacząco zmniejszyć, angażując się w szczegóły powstawania lokalu i dokładnie nadzorując proces inwestycyjny. Dużo zatem zależy od samego biorcy licencji.

 • W przypadku braku wystarczających środków należy posiadać zdolność kredytową, oraz zabezpieczenie ewentualnego kredytowania.

 • Nie mamy wymagań co do posiadanego przez biorców licencji wykształcenia.

 • Nie mamy również wymagań, co do posiadanego przez biorców licencji doświadczenia zawodowego.

   

 
Wiadomości o systemie franczyzowym

Opinie franczyza Bioway

Opinie o franczyzie Bioway, Komentuj ! Jeszcze nie ma żadnej wypowiedzi. Niech Twoja będzie pierwsza.
Kontakt - franczyzodawcy
Nazwa firmy Bioway
Adres Ul. Wały Jagiellońskie 34
  80-853 Gdańsk
zobacz numer telefonu i e-mail
tel. 1
email
wwwFormularz kontaktowy
Imię - Nazwisko
email
tel.
Wiadomość
Podaj wynik: 7 + jeden =
   
 


Zobacz podobne franczyzy
Franczyza KOKU SUSHI Sieć sushi barów KOKU Sushi powstała z myślą o Gościach, którzy poszukują nowych doznań kulinarnych oraz niebanalnych...
Franczyza Segafredo Zanetti Pierwsza kawiarnia serwująca wyśmienite, włoskie espresso Segafredo Zanetti została otworzona 1 kwietnia 1988 roku w Paryżu. Kilka miesięcy...
Dodaj franczyzę
Polecamy
Biura do wynajęcia
Szukasz powierzchni biurowej
do wynajęcia ?
https://biuranet.pl/
Biura serwisowane
Biuro serwisowane do wynajęcia
bez prowizji od najemcy
www.ibiuraserwisowane.pl
Twoja reklama tutaj