PortalFranczyza.pl - oferty franczyzy - Nr 1 w Polsce
Dodaj nową franczyzę (wpis bezpłatny) > Hasło
          

Franczyza Lewiatan


kliknij w miniaturki aby zobaczyć powiększenie

Dane franczyzowe
Jednostki własne: 1
Aktualna liczba placówek franczyzowych: 2700
Planowana liczba placówek franczyzowych: n.d.
 

Informacje o systemie franczyzowym Lewiatan

Polska Sieć Handlowa Lewiatan zrzesza placówki handlowe na zasadzie franczyzy, której istota polega na zaoferowaniu kompleksowego modelu działalności sklepu według sprawdzonych i wciąż udoskonalanych rozwiązań. Franczyzobiorca prowadzi działalność zgodnie z założeniami Polskiej Sieci Handlowej Lewiatan, a w zamian zyskuje bezpośrednie i pośrednie korzyści, jak na przykład możliwość posługiwania się znakami towarowymi, dostęp do know-how i doświadczenia franczyzodawcy, czy realizację wspólnej polityki handlowej.

Nasze ponad 17-letnie doświadczenie na rynku sprawia, iż jesteśmy w stanie zaproponować naszym franczyzobiorcom szereg sprawdzonych rozwiązań, które w skuteczny sposób pomagają zwiększyć przychody i rentowność sklepu oraz czynić go jeszcze bardziej atrakcyjnym dla Klientów. Razem pracujemy na wspólny sukces. Dzięki wytężonej pracy i zaangażowaniu wszystkich uczestników sieci Lewiatan tworzymy silną organizację handlową, która jest czołowym partnerem dla naszych dostawców. Sprawia to, że możemy liczyć na bardzo korzystne warunki handlowe i dzięki temu czynić sklepy bardziej konkurencyjnymi.

Franczyzobiorcom pomagamy w doskonaleniu sprawnego i efektywnego zarządzania, wprowadzając do naszych sklepów nowoczesne technologie.
 

Opis systemu franczyzowego

Potencjał Lewiatana to przede wszystkim:

 • blisko 20 lat funkcjonowania na polskim rynku detalicznym
 • ponad 2800 sklepów Lewiatan w całej Polsce, które w 2012 roku osiągnęły obrót na poziomie 7,6 mld złotych
 • rozpoznawalna i ceniona marka przez klientów
 • korzystne kontrakty handlowe z producentami
 • uznana przez klientów oferta ponad 250 produktów marki własnej Lewiatan w dyskontowych cenach, zwiększająca lojalność klientów wobec Twojego sklepu
 • sprawdzeni i godni zaufania dostawcy gwarantujący sprawną obsługę logistyczną
 • cykliczne, atrakcyjne promocje najbardziej poszukiwanych produktów
 • prężnie działające regiony wspierające każdego dnia rozwój Twojego sklepu na lokalnym rynku.

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w sprzedaży detalicznej wdrażamy i stosujemy nowoczesne rozwiązania takie, jak:

 • atrakcyjną wizualizację zewnętrzną placówek oraz funkcjonalną aranżację wnętrza sklepu
 • nowoczesne narzędzia marketingowe w kontaktach z klientami naszych sklepów
 • systemy sprzedażowe, analityczne i informatyczne optymalizujące proces zarządzania
 • szkolenia multimedialne dostępne dla naszych Franczyzobiorców i ich personelu za pośrednictwem Internetu 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu
 • umowy okołobiznesowe promujące najnowsze rozwiązania i usługi.
 
Informacje o franczyzodawcy
Polska Sieć Handlowa Lewiatan dysponuje zbiorem procedur zestawionych w Księdze Standardów regulujących zasady współpracy. W systemach franczyzowych każde ogniwo odpowiada za jakość całego łańcucha, dlatego też określamy kryteria, jakie musi spełniać sklep, aby stać się uczestnikiem sieci Lewiatan.Najważniejsze z nich to:

- posiadanie punktu handlowego o odpowiedniej lokalizacji,
- dobra opinia w środowisku kupieckim,
- stabilna sytuacja finansowa,
- gotowość do realizacji przyjętej strategii działania.

Kolejnym etapem nawiązania współpracy jest zawarcie umowy franczyzowej pomiędzy danym przedsiębiorcą, a Spółką Regionalną, na terenie działania której zlokalizowany jest sklep. W dokumencie tym zawarte są prawa i obowiązki każdej ze stron, a także ukazane są obopólne korzyści.

Po zawarciu umowy franczyzowej wdrażane są w sklepie standardy wizualizacji, które obejmują zarówno aranżację zewnętrzną i wewnętrzną, jak również materiały eksploatacyjne oraz wiele innych elementów wykorzystywanych w codziennej pracy sklepu.

Korzyści

Polska Sieć Handlowa Lewiatan proponuje bardzo atrakcyjną formułę współpracy, umożliwiającą uzyskanie szeregu korzyści przy zachowaniu podmiotowości i niezależności prowadzonej działalności gospodarczej.

Poza atrakcyjnymi warunkami u dystrybutorów, Lewiatan oferuje bogaty portfel kontraktów handlowych, które w znaczący sposób uatrakcyjniają warunki handlowe i tym samym zwiększają przychody oraz rentowność sklepu. Posiadamy także w ofercie około 250 produktów marki własnej, których ceny oraz jakość wyróżniają je nie tylko na tle produktów brandowych, ale także wśród towarów private label innych sieci handlowych. Poza tym w zakresie usług dla franczyzobiorów Lewiatan zapewnia ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej oraz preferencyjne warunki wielu innych umów okołobiznesowych (np. dotyczących obsługi bankowej, ubezpieczeń majątkowych i pracowniczych, telefonii komórkowej, czy dostaw energii). Olbrzymie znaczenie ma również stała aktywność reklamowa Lewiatana w mediach ogólnopolskich (telewizja, radio, prasa) i szerokie wsparcie marketingowe sklepu (gazetki promocyjne, akcje plakatowe, billboardowe, konkursy, etc.). Prowadzone są także inne projekty dla franczyzobiorców, jak np. program szkoleniowy dla właścicieli i pracowników placówek handlowych, pomoc w aranżacji i wizualizacji sklepu, czy projekt optymalizacji asortymentu.

Katalog elementów pakietu franczyzowego sprawia, że sklepy Lewiatana mogą dynamicznie się rozwijać i skutecznie konkurować na rynku.
 
 
Nakłady inwestycyjne
Minimum kwota inwestycji: n.d.
Opłata wstępna: n.d.
Opłata bieżąca: n.d.
Opłata marketingowa: n.d.
 
Wymagania - Informacje dla franczyzobiorcy

 
Wiadomości o systemie franczyzowym

Opinie franczyza Lewiatan

Opinie o franczyzie Lewiatan, Komentuj ! Jeszcze nie ma żadnej wypowiedzi. Niech Twoja będzie pierwsza.
Kontakt - franczyzodawcy
Nazwa firmy Lewiatan
Adres ul. Kilińskiego 10
  87-800 Włocławek
zobacz numer telefonu i e-mail
tel. 1
fax.
email
wwwFormularz kontaktowy
Imię - Nazwisko
email
tel.
Wiadomość
Podaj wynik: 4 + osiem =
   
 


Zobacz podobne franczyzy
Franczyza Franczyza Ogródek Dziadunia Z.P.H.U. TRANSROL z siedzibą w Wąsoszu Dolnym, woj. śląskie jest producentem wyrobów z warzyw i owoców pod marką Ogródek...
Franczyza Simply Market ELEA Polska istnieje na rynku polskim od 2002 roku. Sieć powstała dzięki zakupowi przez grupę Auchan sieci sklepów BILLA. ELEA Polska...
Dodaj franczyzę
Polecamy
Biura do wynajęcia
Szukasz powierzchni biurowej
do wynajęcia ?
https://biuranet.pl/
Biura serwisowane
Biuro serwisowane do wynajęcia
bez prowizji od najemcy
www.ibiuraserwisowane.pl
Twoja reklama tutaj