PortalFranczyza.pl - oferty franczyzy - Nr 1 w Polsce
Dodaj nową franczyzę (wpis bezpłatny) > Hasło
          

Franczyza Lewiatan


kliknij w miniaturki aby zobaczyć powiększenie

Dane franczyzowe
Jednostki własne: 1
Aktualna liczba placówek franczyzowych: 2700
Planowana liczba placówek franczyzowych: n.d.
 

Informacje o systemie franczyzowym Lewiatan

Polska Sieć Handlowa Lewiatan zrzesza placówki handlowe na zasadzie franczyzy, której istota polega na zaoferowaniu kompleksowego modelu działalności sklepu według sprawdzonych i wciąż udoskonalanych rozwiązań. Franczyzobiorca prowadzi działalność zgodnie z założeniami Polskiej Sieci Handlowej Lewiatan, a w zamian zyskuje bezpośrednie i pośrednie korzyści, jak na przykład możliwość posługiwania się znakami towarowymi, dostęp do know-how i doświadczenia franczyzodawcy, czy realizację wspólnej polityki handlowej.

Nasze ponad 17-letnie doświadczenie na rynku sprawia, iż jesteśmy w stanie zaproponować naszym franczyzobiorcom szereg sprawdzonych rozwiązań, które w skuteczny sposób pomagają zwiększyć przychody i rentowność sklepu oraz czynić go jeszcze bardziej atrakcyjnym dla Klientów. Razem pracujemy na wspólny sukces. Dzięki wytężonej pracy i zaangażowaniu wszystkich uczestników sieci Lewiatan tworzymy silną organizację handlową, która jest czołowym partnerem dla naszych dostawców. Sprawia to, że możemy liczyć na bardzo korzystne warunki handlowe i dzięki temu czynić sklepy bardziej konkurencyjnymi.

Franczyzobiorcom pomagamy w doskonaleniu sprawnego i efektywnego zarządzania, wprowadzając do naszych sklepów nowoczesne technologie.
 

Opis systemu franczyzowego

Potencjał Lewiatana to przede wszystkim:

 • blisko 20 lat funkcjonowania na polskim rynku detalicznym
 • ponad 2800 sklepów Lewiatan w całej Polsce, które w 2012 roku osiągnęły obrót na poziomie 7,6 mld złotych
 • rozpoznawalna i ceniona marka przez klientów
 • korzystne kontrakty handlowe z producentami
 • uznana przez klientów oferta ponad 250 produktów marki własnej Lewiatan w dyskontowych cenach, zwiększająca lojalność klientów wobec Twojego sklepu
 • sprawdzeni i godni zaufania dostawcy gwarantujący sprawną obsługę logistyczną
 • cykliczne, atrakcyjne promocje najbardziej poszukiwanych produktów
 • prężnie działające regiony wspierające każdego dnia rozwój Twojego sklepu na lokalnym rynku.

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w sprzedaży detalicznej wdrażamy i stosujemy nowoczesne rozwiązania takie, jak:

 • atrakcyjną wizualizację zewnętrzną placówek oraz funkcjonalną aranżację wnętrza sklepu
 • nowoczesne narzędzia marketingowe w kontaktach z klientami naszych sklepów
 • systemy sprzedażowe, analityczne i informatyczne optymalizujące proces zarządzania
 • szkolenia multimedialne dostępne dla naszych Franczyzobiorców i ich personelu za pośrednictwem Internetu 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu
 • umowy okołobiznesowe promujące najnowsze rozwiązania i usługi.
 
Informacje o franczyzodawcy
Polska Sieć Handlowa Lewiatan dysponuje zbiorem procedur zestawionych w Księdze Standardów regulujących zasady współpracy. W systemach franczyzowych każde ogniwo odpowiada za jakość całego łańcucha, dlatego też określamy kryteria, jakie musi spełniać sklep, aby stać się uczestnikiem sieci Lewiatan.Najważniejsze z nich to:

- posiadanie punktu handlowego o odpowiedniej lokalizacji,
- dobra opinia w środowisku kupieckim,
- stabilna sytuacja finansowa,
- gotowość do realizacji przyjętej strategii działania.

Kolejnym etapem nawiązania współpracy jest zawarcie umowy franczyzowej pomiędzy danym przedsiębiorcą, a Spółką Regionalną, na terenie działania której zlokalizowany jest sklep. W dokumencie tym zawarte są prawa i obowiązki każdej ze stron, a także ukazane są obopólne korzyści.

Po zawarciu umowy franczyzowej wdrażane są w sklepie standardy wizualizacji, które obejmują zarówno aranżację zewnętrzną i wewnętrzną, jak również materiały eksploatacyjne oraz wiele innych elementów wykorzystywanych w codziennej pracy sklepu.

Korzyści

Polska Sieć Handlowa Lewiatan proponuje bardzo atrakcyjną formułę współpracy, umożliwiającą uzyskanie szeregu korzyści przy zachowaniu podmiotowości i niezależności prowadzonej działalności gospodarczej.

Poza atrakcyjnymi warunkami u dystrybutorów, Lewiatan oferuje bogaty portfel kontraktów handlowych, które w znaczący sposób uatrakcyjniają warunki handlowe i tym samym zwiększają przychody oraz rentowność sklepu. Posiadamy także w ofercie około 250 produktów marki własnej, których ceny oraz jakość wyróżniają je nie tylko na tle produktów brandowych, ale także wśród towarów private label innych sieci handlowych. Poza tym w zakresie usług dla franczyzobiorów Lewiatan zapewnia ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej oraz preferencyjne warunki wielu innych umów okołobiznesowych (np. dotyczących obsługi bankowej, ubezpieczeń majątkowych i pracowniczych, telefonii komórkowej, czy dostaw energii). Olbrzymie znaczenie ma również stała aktywność reklamowa Lewiatana w mediach ogólnopolskich (telewizja, radio, prasa) i szerokie wsparcie marketingowe sklepu (gazetki promocyjne, akcje plakatowe, billboardowe, konkursy, etc.). Prowadzone są także inne projekty dla franczyzobiorców, jak np. program szkoleniowy dla właścicieli i pracowników placówek handlowych, pomoc w aranżacji i wizualizacji sklepu, czy projekt optymalizacji asortymentu.

Katalog elementów pakietu franczyzowego sprawia, że sklepy Lewiatana mogą dynamicznie się rozwijać i skutecznie konkurować na rynku.
 
 
Nakłady inwestycyjne
Minimum kwota inwestycji: n.d.
Opłata wstępna: n.d.
Opłata bieżąca: n.d.
Opłata marketingowa: n.d.
 
Wymagania - Informacje dla franczyzobiorcy

 
Wiadomości o systemie franczyzowym

Opinie franczyza Lewiatan

Opinie o franczyzie Lewiatan, Komentuj ! Jeszcze nie ma żadnej wypowiedzi. Niech Twoja będzie pierwsza.
Kontakt - franczyzodawcy
Nazwa firmy Lewiatan
Adres ul. Kilińskiego 10
  87-800 Włocławek
zobacz numer telefonu i e-mail
tel. 1
fax.
email
wwwFormularz kontaktowy
Imię - Nazwisko
email
tel.
Wiadomość
Podaj wynik: 2 + dwa =
   
 


Zobacz podobne franczyzy
Franczyza Twój sklep z herbatami i świeżo paloną Arabiką Firma Progressive działa na rynku od 1997 roku i jest właścicielem sieci sklepów Czas na Herbatę. Głównym celem naszej firmy...
Dodaj franczyzę
Polecamy
Biura do wynajęcia
Szukasz powierzchni biurowej
do wynajęcia ?
https://biuranet.pl/
Biura serwisowane
Biuro serwisowane do wynajęcia
bez prowizji od najemcy
www.ibiuraserwisowane.pl
Twoja reklama tutaj