7 pomysłów na biznes w dużym mieście

Patrycja Wroniarczyk
Mieszkasz w dużym mieście i planujesz otworzyć własną firmę? Sprawdź nasze pomysły na biznes, który może Ci zapewnić spore dochody. Dowiedz się, jak sfinansować niezbędne inwestycje i o czym pamiętać przed założeniem działalności.

Jak odnieść sukces w prowadzeniu firmy?

Aby zwiększyć swoje szanse powodzenia, przygotuj biznesplan. Zastanów się, na jakie produkty lub usługi istnieje zapotrzebowanie w danej miejscowości. Przeprowadź analizę konkurencji, przeanalizuj swoje mocne i słabe strony, a także zewnętrzne szanse oraz zagrożenia. Nie zapomnij także opracować strategii marketingowej oraz planu finansowego. Do prowadzenia firmy potrzebne będą inwestycje, m.in. w sprzęt, meble, komputery czy oprogramowanie. 

Agencja marketingowa

Duże miasto to świetna lokalizacja do prowadzenia agencji marketingowej. Na lokalnym rynku zapewne funkcjonuje wiele firm, które chcą wypromować swoją ofertę – zarówno w internecie, jak i poza siecią. Możesz realizować kompleksowe kampanie reklamowe, a także specjalizować się w konkretnych usługach, np. w projektowaniu stron, pozycjonowaniu, copywritingu, badaniach marketingowych czy reklamie bezpośredniej.

Do prowadzenia agencji marketingowej potrzebny jest nowoczesny sprzęt IT, w tym komputer, monitor, drukarka czy skaner. Niezbędna będzie również inwestycja w biurowe oraz specjalistyczne oprogramowanie (np. narzędzia analityczne), oświetlenie, fotele i biurka.

Salon dla psów

Mieszkańcy wielkich ośrodków miejskich często traktują swoich pupili jak pełnoprawnych członków rodziny. Dlatego dobrym pomysłem na biznes może być świadczenie usług groomerskich, m.in. strzyżenia sierści, trymowania, mycia, czyszczenia uszu, usuwania insektów i różnych zabiegów pielęgnacyjnych. W tym przypadku do najważniejszych inwestycji zaliczają się m.in. sprzęt i akcesoria do sterylizacji, maszynki do strzyżenia, stół, wanna, szczotki, grzebienie, nożyczki, trymery i suszarki.

Renowacja mebli

Spore dochody może zapewnić również firma, która będzie odnawiać stare meble poprzez ich oczyszczanie, konserwację i zdobienie. Do prowadzenia takiej działalności oprócz zmysłu estetycznego i dokładności potrzeba niezbędnego sprzętu i akcesoriów, w tym szlifierki, szpachlówki, farb, dłuta, rozpuszczalników, lakierów i pędzli.

Szkoła nauki jazdy

Wielu przyszłych kierowców chce zdawać egzamin na prawo jazdy w największych polskich miastach, aby doskonalić swoje umiejętności kierowania pojazdem w wymagających warunkach. Instruktorem nauki jazdy może być osoba, która ma minimum 3 lata doświadczenia w prowadzeniu samochodu i zdała kurs instruktora. Równie ważne są odpowiednie predyspozycje osobowościowe, w tym refleks, cierpliwość i komunikatywność. Samochód do nauki jazdy powinien być wyposażony w dodatkowy hamulec i sprzęgło dla instruktora.

Restauracja wege

W centrach polskich metropolii występuje spory popyt na dania kuchni wegańskiej i wegetariańskiej. Do prowadzenia restauracji wege potrzebujesz odpowiednio wyposażonego lokalu, który spełnia wymagania sanepidu. Do podstawowych inwestycji zaliczają się kuchnia wraz ze wszystkimi sprzętami oraz naczyniami, a także wyposażenie sali.  

Firma taksówkarska

W każdym dużym mieście istnieje spore zapotrzebowanie na przewozy taksówką. Możesz prowadzić firmę oferującą takie usługi, jeśli masz prawo jazdy kategorii B, co najmniej 5 lat doświadczenia w prowadzeniu samochodu oraz licencję na taksówkę. Oprócz auta potrzebujesz taksometru i kasy fiskalnej. Warto poszukać specjalizacji – możesz np. oferować przewozy luksusową limuzyną.

Usługi sprzątania

Usługami firmy sprzątającej mogą być zainteresowane nie tylko osoby prywatne, lecz także szpitale, apteki, szkoły, restauracje, biurowce, urzędy czy banki. Taka działalność wymaga inwestycji w sprzęt czyszczący, w tym odkurzacze, automaty szorujące, myjki ciśnieniowe, zamiatarki czy polerki.

Jak korzystnie sfinansować niezbędne inwestycje?

Nie dysponujesz wystarczającą kwotą gotówki, aby sfinansować wszystkie inwestycje niezbędne do prowadzenia firmy? A może po prostu nie chcesz zamrażać kapitału już na początkowym etapie działalności? Skorzystaj więc z leasingu, łatwo dostępnego nawet dla nowych firm bez wysokiej zdolności kredytowej. Finansowanie start-upów jest możliwe już od pierwszego dnia prowadzenia działalności.

Największą popularnością cieszy się leasing samochodowy dla firm, lecz w ofercie leasingodawców znajduje się również wiele innych przedmiotów, w tym komputery, meble, maszyny i urządzenia czy nawet panele fotowoltaiczne.

Materiał promocyjny.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Wynajem długoterminowy samochodu dla firm – na czym polega?

Posiadanie własnej floty samochodowej jest codziennością niemal każdej współczesnej firmy. Auta firmowe można zarówno kupić na własność, jak i pozyskać je w ramach leasingu lub wynajmu długoterminowego. To ostatnie rozwiązanie zyskuje na popularności w ostatnich latach, gdyż z jego wykorzystaniem wiąże się całkiem sporo, istotnych szczególnie z punktu widzenia przedsiębiorstw zalet. Sprawdźmy, na czym właściwie polega ta usługa i jak za jej pomocą można ułatwić sobie zarządzanie firmową flotą samochodową!
Avatar
Czytaj więcej

Franczyza w domu – czy w domu można prowadzić biznes franczyzowy?

Franczyza to zdecydowanie jedna z popularniejszych form prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Dzięki wsparciu franczyzodawcy i otrzymaniu od niego know-how, wejście na rynek z nową firmą jest po prostu łatwiejsze. Nic więc dziwnego, że wielu początkujących przedsiębiorców zastanawia się nad tym, czy kupno mieszkania i prowadzenia w nim franczyzy to dobry pomysł.
Patrycja Wroniarczyk
Czytaj więcej