Pomysł na biznes sklep zoologiczny franczyza

Patrycja Wroniarczyk
sklep zoologiczny franczyza

Sprzedaż produktów dla zwierząt to nie tylko pro-biznesowa postawa dla miłośników zwierząt. Właściciele sklepów zoologicznych powinni rozumieć i spełniać potrzeby i oczekiwania właścicieli zwierząt domowych. Okazuje się więc, że dobrym pomysłem jest sklep zoologiczny franczyza. Przekonajmy się, jak założyć sklep zoologiczny? Czym jest franczyza sklepu zoologicznego i jakie wymagania muszą spełnić franczyzobiorcy?

Więcej informacji o zwierzętach znajdziesz w serwisie Zwierzaki.pl

Świadomość właścicieli zwierząt na temat zdrowia zwierząt i właściwego leczenia stale rośnie. Zdają sobie sprawę, że profesjonalna kąpiel czy pielęgnacja nie jest zbyteczna, a jest czynnością gwarantującą nie tylko lepszy wygląd Twojego pupila, ale przede wszystkim jego zdrowie, kondycję i higienę. Coraz chętniej płacą za profesjonalną opiekę, dlatego psi fryzjerzy, czyli groomerzy, to idealny sposób na rozpoczęcie działalności. Zwłaszcza jeśli świadczy również inne usługi, takie jak kąpanie psów, czyszczenie uszu itp. Dlatego branża zoologiczna może być świetnym pomysłem na biznes.

Jak założyć sklep zoologiczny?

Kiedy już zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie tego typu działalności, przyszedł czas na założenie działalności. Należy wyjaśnić, co chcemy sprzedawać w naszym zakładzie. Mogą to być różnego rodzaju pasze, suplementy diety, środki odstraszające owady. Legowiska, podstawowe przedmioty, które powinieneś mieć przynosząc swojego pupila do domu po raz pierwszy, w zależności od gatunku  klatka, akwarium lub terrarium, miska, karmnik, poidło, smycz, obroże, uprzęże itp. Oczywiście w takim miejscu właściciele zwierząt domowych będą również szukać zabawek i akcesoriów do pielęgnacji, szczotek, grzebieni, dokumentów i nie tylko. Im większa różnorodność, tym większe zainteresowanie.

Sklep zoologiczny, a żywe zwierzęta

Najbardziej problematyczna wydaje się druga część funkcjonowania sklepu zoologicznego. Zwierzęta nie są już dostępne w zwykłych supermarketach, a ta opcja jest często zaletą dla punktów zoologicznych. Tchórzliwe szynszyle, myszy, chomiki, papugi – te i inne zwierzęta przyciągają klientów. Aby jednak móc sprzedawać zwierzęta gospodarskie, należy zapoznać się i przestrzegać odpowiednich przepisów – zwłaszcza tych dotyczących ochrony zwierząt, w tym ich humanitarnego przechowywania i postępowania z nimi.

Znajdź dogodna lokalizację

Sukces każdego sklepu detalicznego w dużej mierze zależy od jego lokalizacji. Sklepy zoologiczne nigdy nie odejdą od tego trendu. Każdy właściciel zwierzęcia doświadcza niespodziewanych niedoborów żywności. Klienci zawsze mogą korzystać z popularnych marek z sieci, ale każdy świadomy miłośnik futer wie, że z dobrym odżywianiem nie mają wiele wspólnego. Mały sklep zoologiczny z powodzeniem działa na terenie osiedla, w którym mieszka 15 000 osób. Szukajmy lokalizacji zlokalizowanych w pobliżu innych punktów handlowo-usługowych, najlepiej z dostępnym parkingiem i komunikacją miejską. Pamiętaj, że wysokie czynsze bezpośrednio wpłyną na wyższe marże, musisz zdać sobie sprawę, że konkurujemy również ze sklepami internetowymi.

Jak wygląda franczyza sklepu zoologicznego?

Jeśli komuś bardzo zależy na otwarciu sklepu zoologicznego, ale czuje, że procedury są skomplikowane, może dołączyć. Korzystanie z gotowych modeli know-how, łączenie się ze znanymi markami znacznie ułatwi start branży. Inne korzyści obejmują połączenia z hurtowniami, dostawcami i nie tylko.

Największą grupę klientów stanowią właściciele psów i kotów – którzy najwięcej pieniędzy trzymają w sklepach zoologicznych. Aby sklep był rentowny, powinien znajdować się w lokalizacji gwarantującej odpowiednio dużą bazę klientów. Najlepiej mieć miejsce w centrum handlowym, ale duże osiedla też są dobrym rynkiem zbytu. Ogólnie rzecz biorąc, sklep zoologiczny powinien znajdować się w mieście o populacji powyżej 15 000 osób, aby przynosił zyski. Potrzebujesz miejsca, aby dostać się do sieci. Średnio minimalna opłata za wejście do franczyzy to około 30 000 zł. Zadatek obejmuje pełne wyposażenie sklepu, w tym regały, inne meble, witryny, sprzęt komputerowy, kasy fiskalne i oprogramowanie. Franczyzodawca pomaga w rozpoczęciu, a następnie zapewnia wsparcie i pomoc na czas trwania umowy.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts