Franczyza kwiaciarni jako pomysł na biznes w 2023 roku

Patrycja Wroniarczyk
Franczyza kwiaciarni jako pomysł na biznes w 2022 roku

Wiele osób odczuwa znudzenie i wypalenie zawodowe podczas kolejnego dnia w monotonnej pracy na etacie. Nie da się ukryć, że wiele osób chciałoby również wejść na rynek ze swoim biznesem, jednak natłok formalności oraz niezwykle zacięta konkurencja skutecznie zabija ich marzenia. Jednak czy franczyza kwiaciarni jest dobrym pomysłem na biznes?

Na czym polega franczyza?

Franczyza to jeden z nowoczesnych pomysłów na biznes, który tak na prawdę nie da się nazwać innowacyjnym. Dlaczego? Otóż śmiało można powiedzieć, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. W wysoko rozwiniętych krajach zachodu, to właśnie franczyza dominuje na rynku. W niektórych państwach ma ona ponad 40% udziału w ogólnej strukturze rynkowej. Jednak jak to przedstawia się w naszym kraju? Cóż… można powiedzieć, że Polska dopiero się uczy.

Okazuje się, że jeszcze kilkanaście lat temu nasi rodacy podchodzili do franczyzy z ogromnym dystansem i niepewnością. Niemniej jednak już około 2 lata temu, przekonali się oni o tym, że być może to właśnie franczyza jest dla nich jedyną szansą na to, by spełnili oni w końcu swoje marzenia odnośnie wejścia na rynek i pracy na własny rachunek. Zacznijmy więc od tego na czym ta franczyza tak naprawdę polega.

Otóż śmiało można nazwać ją niezwykle korzystnym modelem biznesowym, w której obie strony- zarówno franczyzodawca jak i franczyzobiorca- będą czerpać wymierne korzyści ze swojej współpracy. Franczyza pozwala bowiem młodemu przedsiębiorcy na prowadzenie własnej działalności jednak pod szyldem już świetnie znanej marki, która zdążyła sobie wypracować już niezwykle solidną pozycję na rynku. Z pewnością wszystko to dla młodych ludzi, spragnionych szybkiego sukcesu na rynku biznesowym, brzmi dość tajemniczo. Wobec tego warto w tym momencie przytoczyć największe korzyści, płynące z prowadzenia biznesu na zasadach franczyzy. Otóż:

  • przedsiębiorca nie musi martwić się konkurencją – franczyzodawca, czyli znana marka ma już solidną i ugruntowaną pozycję na rynku, a co za tym idzie ma również grono stałych i wiernych klientów.
  • otrzymanie niezbędnego know how – franczyzobiorca otrzymuje od franczyzodawcy niezbędną wiedzę i wsparcie w zakresie organizacji i zaaranżowania własnego punktu franczyzowego. Wówczas otrzymuje on konkretne wytyczne, wedle których powinien pracować, a także wyznaczniki standardu obsługi klientów.
  • niski kapitał początkowy – rozpoczęcie biznesu w modelu franczyzy wiąże się z dość niskim kapitałem początkowym. Co więcej tak zwana opłata franczyzowa wnoszona jest jednorazowo i zwraca się z nawiązką podczas prowadzenia działalności.
  • preferencyjne warunki dostaw – gdyż franczyzobiorca może korzystać z kontaktów, które posiada franczyzodawca.
  • niskie ryzyko porażki – franczyza nie bez powodu określana jest mianem najbezpieczniejszego biznesu. W przypadku kiedy możemy prowadzić działalność pod szyldem marki, która już odniosła na rynku ogromny sukces, porażka praktycznie nie wchodzi w grę.

Franczyza kwiaciarni- najlepszy pomysł na biznes w 2023 roku!

Jeśli zastanawiacie się w którą franczyzę najlepiej jest się zaangażować, to franczyza kwiaciarni nie będzie miała sobie równych. Wynika to z prostego faktu, ludzie kochają kwiaty, a co więcej od zawsze je kupowali i z całą pewnością dalej będą kupować na różne okazje. W praktyce oznacza to, że kwiaty są potrzebne codziennie! Ktoś przecież codziennie obchodzi urodziny, świętuje rocznicę, czy po prostu chce zrobić swojej wybrance miły prezent.

Jak można przeczytać na portalu gardeneo.pl, to właśnie franczyza kwiaciarni została zgodnie uznana najlepszym i najbezpieczniejszym pomysłem na biznes w bieżącym roku. Co więcej, chyba nikt z nas nie zaprzeczy, że praca z kwiatami to przede wszystkim niezwykle estetyczne i majestatyczne zajęcie. Kreowanie bukietów i wiązanek, a także dbanie o rośliny działa uspokajająco i relaksująco. Wobec tego franczyza kwiaciarni będzie nie tylko przyjemna, ale także i będzie przynosiła nam pokaźne zyski. Warto więc się nią zainteresować i spełnić marzenia o biznesie.

Franczyza kwiaciarni może być doskonałym pomysłem dla tych, którzy chcą prowadzić własny biznes, ale nie mają doświadczenia w branży kwiatowej. Przystąpienie do franczyzy daje dostęp do sprawdzonego modelu biznesowego, szkoleń i wsparcia, co znacznie zmniejsza ryzyko związane z prowadzeniem firmy. Ponadto, marka i reputacja franczyzy mogą przyciągać klientów, co przyspiesza rozwój i zyski nowo otwartej kwiaciarni.

Franczyza kwiaciarni może być doskonałym pomysłem dla tych, którzy chcą prowadzić własny biznes, ale nie mają doświadczenia w branży kwiatowej. Przystąpienie do franczyzy daje dostęp do sprawdzonego modelu biznesowego, szkoleń i wsparcia, co znacznie zmniejsza ryzyko związane z prowadzeniem firmy. Ponadto, marka i reputacja franczyzy mogą przyciągać klientów, co przyspiesza rozwój i zyski nowo otwartej kwiaciarni.

Podkreśla Dagmara Szymańska z portalu ogrodniczego Gardeneo.pl
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Czy łatwo o pracę w Łodzi?

Łódź jest największym miastem województwa łódzkiego i jednocześnie jego stolicą. Zamieszkuje ją prawie 665 tys. osób. Historycznie była ważnym ośrodkiem przemysłu włókienniczego. W latach 90. XX wieku gwałtownie się to zmieniło. Również współcześnie dziedzina ta odeszła w Łodzi nieco w zapomnienie, ustępując miejsca firmom z innych branż. Warto więc wiedzieć, czy i w jakich sektorach łatwo obecnie znaleźć pracę w tym mieście.
Avatar
Czytaj więcej