Biuro podróży franczyza- czy to dobry pomysł na biznes?

Patrycja Wroniarczyk
Biuro podróży franczyza- czy to dobry pomysł na biznes?

Wiele osób marzy o rozwoju własnego biznesu. Nie da się ukryć, że konkurencyjność na rynku sprawia jednak, że nie jest to takie proste. Modelem biznesowym, który ostatnio zyskuje sobie coraz większą popularność jest franczyza. Zatem czy warto zainteresować się biuro podróży franczyza?

Czym jest franczyza biura podróży?

Chyba nie ma wśród nas nikogo, kto choć raz w życiu nie rozmyślałby odnośnie założenia własnego biznesu. Jest to bowiem jedyna szansa na to, by wyrwać się z nudnej i monotonnej pracy na etacie i rozpocząć pracę na tak zwany własny rachunek. Niemniej jednak rozwój własnego biznesu jest związany również z ogromnym ryzykiem. Zwykle wynika ono z faktu niezwykle zaciętej konkurencji na rynku, szczególnie jeśli chodzi o branżę podróżniczą.

Biura podróży obecnie wyrastają i kuszą wycieczkami np. pod Pałac Królewski w Madrycie, a także innymi ofertami. Wobec tego kolejne biuro podróży, które będzie oferowało atrakcje Madrytu czy też innych miejsc, nie ma zbyt wielkich szans na to, by zaliczyć spektakularny rozwój. Niemniej jednak jeśli to właśnie otwarcie własnego biura podróży jest jednym z naszych największych marzeń, wówczas warto zdecydować się na jego otwarcie, jednak w modelu biznesowym, jakim jest franczyza.

Okazuje się, że w ten sposób można rozpocząć swoją własną działalność na rynku, a jednocześnie korzystać z zasobów już znacznego i świetnie prosperującego biura podróży, które zdążyło wypracować sobie stabilną pozycję na rynku i ma rzeszę zaufanych klientów. 

Czym dokładnie jest franczyza biura podróży? Zacznijmy od tego, że sama franczyza jest popularnym obecnie modelem biznesowym, który daje ogromne szanse na rozwój i szybki sukces. W jej ramach franczyzobiorca- czyli przedsiębiorca, zawiera swoistą umową z franczyzodawcą, który jest “biurem podróży”. Wobec tego przedsiębiorca dostaje możliwość prowadzenia swojej własnej placówki, jednak pod szyldem już świetnie znanej i rozpoznawanej marki. Dzięki temu biznes praktycznie zawsze będzie intratny. Oczywiście przedsiębiorca nie musi obawiać się zbyt ogromnego kapitału początkowego, który będzie wymagany. Zwykle jest nim jedynie początkowa opłata, która ustalana i negocjowana jest przez obie strony. Dzięki takiemu rozwiązaniu przedsiębiorca nie musi więcej obawiać się konkurencji, gdyż zyskuje niepowtarzalną możliwość prowadzenia własnego biura podróży i oferowania swoim klientom niesamowitych wycieczek.

Co daje przedsiębiorcy franczyza biura podróży?

Franczyza biura podróży to jedna z niepowtarzalnych możliwości, by stać się “kimś” w branży podróżniczej. Co jednak daje przyszłemu właścicielowi biura podróży model biznesu jakim jest franczyza? Otóż przede wszystkim nielimitowane korzyści. Do największych z nich można zaliczyć:

  • prowadzenie biura podróży pod szyldem znanej i rozpoznawalnej marki – w praktyce oznacza to, że placówka biura podróży, która dopiero co weszła na rynek, ma w swoim ręku już wszystkie atuty do tego, by jedynie zadbać o odpowiedni rozwój biznesu. Placówka zyskuje szyld znanego już biura podróży, które ma ugruntowaną pozycję na rynku. 
  • przekazanie niezbędnego know-how – decydując się na otwarcie biura podróży w modelu franczyzowym przedsiębiorca otrzymuje niezbędne know-how. W praktyce oznacza to, że dostaje on wszystkie niezbędne informacje odnośnie tego, jakie standardy powinny obowiązywać w biurze podróży, a także jak powinni być obsługiwanie klienci. 
  • strategia marketingowa – przedsiębiorca, który decyduje się na biuro podróży franczyza nie musi się już martwić o to, w jaki sposób pozyskać klientów. Dlaczego? Otóż korzysta on ze strategii marketingowej, która danemu biuru podróży już przyniosła ogromne zyski i sprawiła, że pozyskało ono grono zadowolonych klientów. Wobec tego zamiast na walce z konkurencją, przedsiębiorca może poświęcić cały swój czas na to, by rozwijać swoje biuro podróży.
  • wsparcie franczyzodawcy – nieustanne wsparcie w rozwoju placówki biura podróży, a także instruowanie odnośnie ofert jest kolejną z zalet franczyzy biura podróży.
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts