Oferty franczyzy bez wkładu własnego – na czym to polega?

Patrycja Wroniarczyk
Portale ogłoszeniowe oraz targi franczyzowe są pełne ofert franczyzy bez wkładu własnego. Chcesz dowiedzieć się, na czym polega własny biznes w tej formie? Przekonaj się, że to ciekawy model biznesowy.
oferty franczyzy bez wkładu własnego

Jako franczyzobiorca zawsze powinieneś mieć dobry pomysł na biznes, a także dokładnie poznać system franczyzowy. Prowadzenie działalności gospodarczej na zasadach franczyzy często generuje dodatkowe koszty wynikające z opłaty franczyzowej, najmu lokalu oraz prowadzenia działań marketingowych. Takie warunki oferowane są w ramach standardowej umowy współpracy. Oferty franczyzy bez wkładu własnego to ciekawe rozwiązania, które pozwalają na całkowite zredukowanie kosztów prowadzenia nowej działalności gospodarczej.

Oferty franczyzy bez wkładu własnego – co wchodzi w pakiet darmowych usług?

Decydując się na współpracę franczyzową musisz wiedzieć, że franczyzodawca często zobowiązuje się do udostępniania licznych usług i pomocy dla franczyzobiorców takich, jak:

  • znak towarowy, czyli marka,
  • know-how, czyli kompleksowa wiedza na temat prowadzenia biznesu,
  • jasno określone procedury działania w ramach franczyzy,
  • dodatkowe usługi w postaci darmowych dostaw towarów oraz szkoleń pracowniczych.

Standardowa współpraca franczyzowa przewiduje najczęściej opłaty franczyzowe, które musisz uregulować w każdym miesiącu z osobna. Normą jest opłata wstępna za przyłączenie się do spółki, opłata licencyjna w ramach franczyzy oraz podstawowe koszty prowadzenia własnego biznesu.

Zdarza się jednak, że franczyzobiorcy, aby przyciągnąć uwagę potencjalnych współpracowników, wystawiają oferty franczyzy bez wkładu własnego, a to znacznie obniża koszty działalności. W takich sytuacjach za przystąpienie np. do sieci sklepów spożywczych nie zapłacisz ani złotówki.

Oferty franczyzy bez wkładu własnego – gdzie ich szukać?

Najciekawsze oferty franczyzy bez wkładu własnego znajdziesz przede wszystkim na portalach ogłoszeniowych, w katalogu franczyz oraz na targach franczyzowych, które są organizowane w całej Europie. Działalność w ramach franczyzy bez wkładu własnego pozwala wypracować znacznie szybszy zwrot inwestycji, gdyż do uruchomienia firmy wystarczy własny lokal oraz chęć przystąpienia do sieci franczyzowej na zasadach wybranej marki.

Czy warto korzystać z ofert franczyzy bez wkładu własnego?

Prowadzenie swojego biznesu na zasadzie oferty franczyzy bez wkładu własnego to świetny pomysł. Kwota wejścia w takich przypadkach wynosi 0 złotych, a ty zawsze otrzymasz pełne wsparcie dedykowanego opiekuna marki np. sieci sklepów franczyzowych. Dla osób prowadzących firmy w ramach systemu franczyzowego oferty bez wkładu własnego są strzałem w dziesiątkę! Propozycje współpracy z zerowym lub niskim wkładem własnym umożliwiają otwarcie własnego biznesu jako partner franczyzowy.

Koncept punktów franczyzowych bez wkładu własnego obejmuje działania reklamowe, marketing oraz wsparcie doradców marki na każdym etapie prowadzenia działalności. Aby podpisać umowę franczyzową z minimum wkładu, musisz dysponować lokalem, który pozwoli na uruchomienie nowego punktu franczyzowego. To najczęstszy wymóg stawiany przez franczyzodawców proponujących oferty franczyzy bez wkładu własnego. Mimo minimalnego wkładu franczyzodawca zapewnia zawsze pełną pomoc i doradztwo, by przyczynić się do rozwoju sieci.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts