Czy franczyza sex shopu się opłaca?

Patrycja Wroniarczyk
Czy franczyza sex shopu się opłaca?

Każdy z nas marzy z pewnością o tym, by wejść na rynek z własnym projektem biznesowym. Wynika to z faktu, że praca na etacie z pewnością nie daje nam już optymalnej satysfakcji i staje się powodem naszego wypalenia zawodowego. Wobec tego w poszukiwaniu alternatyw z pewnością natknęliśmy się na sex shop franczyza. Czy więc jest to dobry pomysł na start działalności?

Sex shopy i ich popularność

Jak możemy przeczytać na portalu https://sekspedia.pl, w obecnych czasach sex shopy cieszą się niezrównaną popularnością. Wynika to przede wszystkim z faktu, że my sami zaczęliśmy bardziej otwierać się na swoje własne, seksualne potrzeby. Wobec tego sex shopy nie muszą już być sklepikami ukrytymi gdzieś w najciemniejszych zakamarkach miasta. Obecnie znaleźć je można praktycznie wszędzie, a co najważniejsze nie wywołują już one zmieszania czy zakłopotania. Nie zakrywamy już oczu mijając różowy lub czerwony szyld sklepu. Można powiedzieć, że jest to jedna z bardziej pozytywnych zmian jakie zaszły w naszym społeczeństwie na przestrzeni kilku ostatnich lat. Co ciekawe, nie chodzi tu już tylko o sam fakt, że jesteśmy bardziej świadomi siebie, swoich ciał, czy także szeroko rozumianych potrzeb seksualnych. Nie jest najważniejsze również to, że obecnie sex shopy nas nie gorszą, a jedynie stały się standardowymi sklepami, do których wchodzimy, kiedy chcemy urozmaicić swoje życie seksualne. Z punktu widzenia przedsiębiorców i osób, które marzą o tym by założyć własny biznes, popularność i normalizacja sex shopów daje im również nowe możliwości biznesowe. Zauważmy, że w ostatnim czasie popularność tego typu placówek wzrosła do tego stopnia, że pojawiło się na polskim rynku prawie o 30% więcej tego typu sklepów. Wobec tego można sobie jedynie wyobrazić, jak wielki potencjał na przyszłość ma sex shop franczyza, kiedy to z pewnością z roku na rok, stale będzie się zwiększała świadomość społeczna odnośnie seksu, a także będziemy śmielej i bardziej otwarcie szukać zaspokojenia swoich potrzeb.

Franczyza sex shopu- na czym ona polega i czy się opłaca?

Franczyza jest obecnie jednym z najpopularniejszych modeli biznesowych, w jaki angażują się coraz częściej i chętniej młodzi pełni werwy przedsiębiorcy. Dlaczego? Otóż jest to sposób na prowadzenie biznesu i wejście na rynek bez ryzyka straty. Z pewnością często spotkaliśmy się z określeniem, że franczyza po prostu jest niezwykle bezpiecznym sposobem na biznes. W rzeczywistości dokładnie tak jest. Franczyza wyróżnia się przede wszystkim:

  • prowadzeniem własnej działalności pod szyldem już znanej i cenionej marki- sex shopu, który zdobył sobie już uznanie i zaufanie w oczach klientów
  • niskim kapitałem początkowym- przedsiębiorca nie musi posiadać na koncie kolosalnej kwoty, żeby rozpocząć prowadzenie własnego sex shopu
  • przekazaniem niezbędnej wiedzy czyli pełnego know-how od franczyzodawcy- wówczas przedsiębiorca nie musi martwić się tym w jaki sposób urządzić i zaaranżować swój lokal, a także jak prowadzić obsługę klienta i eksponować towary, wszystko to bowiem dostaje w pakiecie do franczyzodawcy.
  • gotową strategią marketingową- przedsiębiorca nie musi się więcej martwić konkurencją. Dostaje on bowiem strategię marketingową, która już przyniosła ogromny sukces franczyzobiorcy.

Jak więc widać, franczyza sex shopu jest świetnym i bezpiecznym pomysłem na to, by zaangażować się i postawić swoje pierwsze kroki w świecie biznesu. Co więcej wszystko wskazuje na to, że zainteresowanie sex shopami w najbliższych kilku latach z pewnością nie spadnie, a wręcz przeciwnie, będzie utrzymywało się na tendencji wzrostowej. Dzięki temu na produkty z asortymentu będzie coraz większy popyt, a to z kolei będzie generować coraz większe zyski. W efekcie przedsiębiorca musi jedynie zaangażować się w odpowiednie prowadzenie swojego punktu, zgodnie z wytycznymi franczyzodawcy, a następnie będzie musiał jedynie kalkulować swoje zyski i być może zdecyduje się na otwarcie kolejnego sex shopu na zasadach franczyzy. Z pewnością można na tym wiele zyskać i praktycznie nic nie stracić.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts