Burger King franczyza – wszystko niezbędne informacje

Patrycja Wroniarczyk
Burger King to sieć znana na całym świecie. Specjalizuje się ona w daniach fast food z naciskiem na burgery, frytki oraz zimne napoje. Duża część Burger Kingów działa we franczyzie. Co należy wiedzieć o restauracji Burger King? Franczyza jest opłacalna? Tego dowiesz się z naszego artykułu!
burger king franczyza

Burger King to sieć restauracji szybkiej obsługi istniejąca od 1954 roku. Założona została w Miami na Florydzie. Pierwszy lokal w Polsce otwarto w 1992 roku, 9 lat później Burger King wycofał się z Polski, a wszystkie lokale przejęte zostały przez spółkę AmRest (operator marki w Polsce) i przekształcone w KFC. Burger King wrócił do Polski w 2007 roku za sprawą spółki AmRest oraz grupy Autogrill. Marka Burger King jest coraz bardziej rozpoznawalna w naszej części Europy. Marka cały czas intensywnie się rozwija, a jednym z najważniejszych czynników, które na to wpłynęły, była decyzja o sprzedaży franczyzy indywidualnym przedsiębiorcom.

Jak można zostać franczyzobiorcą Burger King?

Burger King szuka franczyzobiorców, którzy mają bardzo poważne plany związane z tym biznesem. Firma jest też dosyć wymagająca wobec franczyzobiorców. Nie są akceptowalne nierentowe lokalizacje. Szczególnie chętnie są akceptowani przedsiębiorcy, którzy mogą obsługiwać kilka lokali, wtedy możliwe jest uzyskanie wyłączności w danym mieście. Burger Kinga szczególnie interesują miasta powyżej 100 tysięcy mieszkańców oraz okolice dróg ekspresowych i autostrad.

Od kandydata nie jest wymagane doświadczenie w gastronomii, ale jest ono mile widziane. Niezbędne będzie jednak odpowiedni poziom finansów. Franczyzobiorca zostanie dokładnie prześwietlony przez Burger Kinga. Jeżeli potencjalny partner będzie miał długi lub zalega ze składkami, to o współpracy nie może być mowy.

Restauracje i lokale Burger King – co należy wiedzieć?

Umowa z Burger Kingiem podpisywana jest na 20 lat. Wcześniej konieczna będzie wpłata w kwocie 60 tysięcy dolarów. Osoba, która chce współpracować, będzie musiała opłacić miesięczną opłatę franczyzową, która wynosi 6% od miesięcznego obrotu. Burger King wspiera swoich franczyzobiorców w wielu kwestiach związanych z usługami. Firma przedstawi franczyzobiorcy wszystkie przewidywane koszty związane z uruchomieniem restauracji, kosztorys będzie zawierał między innymi cenę kosztów szkolenia pracowników.

Czy warto podjąć się franczyzy? Burger King to bardzo znana marka, która dużo wymaga od franczyzobiorców. Franczyza Burger King może być jednak bardzo opłacalna.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts