Franczyza w domu? To możliwe! Jakie rodzaje działalności mogą się tu sprawdzić?

Patrycja Wroniarczyk
Zastanawiasz się nad tym, czy prowadzić biznes na własną rękę, czy przyłączyć się do znanej marki? Nie masz firmowego lokalu i chcesz wiedzieć, czy franczyza w domu to dobry pomysł? Z jakimi markami możesz współpracować w taki właśnie sposób? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym tekście.
franczyza w domu

Franczyza w Polsce jest coraz chętniej wybierana przez tych, którzy z jednej strony chcą prowadzić własny biznes, z drugiej – korzystać z bezpiecznych rozwiązań biznesowych i działać według sprawdzonych schematów. Na jakich zasadach działa ten model biznesowy? Czy franczyza z domu to dobry sposób na rozwój przedsiębiorstwa? Sprawdź ten pomysł na biznes.

Franczyza w pigułce. Czym wyróżnia się ten model marketingowy?

Zanim sprawdzisz, jak może wyglądać franczyza w domu, zapoznaj się z jej najważniejszymi zasadami. Są one dość proste, choć każda marka ma swe własne zasady i oczekiwania wobec franczyzobiorców.

Franczyza i jej zasady

Najważniejsze zasady franczyzy są bardzo proste. Z jednej strony jest znana marka, która chce działać w całym kraju. Z drugiej strony czeka franczyzobiorca – przedsiębiorca, który chce prowadzić dochodowy biznes pod znanym szyldem. Gdy te strony podpiszą ze sobą umowę, zaczyna się współpraca. Przy odrobinie wytrwałości i szczęścia, przyniesie ona korzyści i franczyzodawcy, i franczyzobiorcy.

Biznes franczyzowy ma wiele zalet. Często osoby dysponujące niewielkim wkładem własnym mogą zacząć pracować na pełnych obrotach, nie martwiąc się o klientów. Mogą korzystać z doświadczenia innych oraz działać według sprawdzonych schematów, co zmniejsza ryzyko niepowodzenia. Pamiętaj jednak o takich obowiązkach franczyzobiorcy jak opłaty i koszty licencji. Musisz też zaakceptować zasady know-how, które określają, co i w jaki sposób masz robić. Cenisz sobie niezależność? Lubisz eksperymentować? Jeśli zdecydujesz się na franczyzę, musisz o nich zapomnieć i w pełni podporządkować się danej marce.

W poszukiwaniu ciekawych pomysłów

O ile podstawowe zasady modelu franczyzowego są bardzo proste, to wybór franczyzodawcy staje się większym wyzwaniem. Z jednej strony ważny jest rodzaj świadczonej działalności, z drugiej – szyld, który przyciągnie klientów i zwolni cię z tak trudnego zadania, jakim jest wypromowanie swej firmy. Chcesz prowadzić sklep spożywczy? Masz własny lokal, który pozwala ci dołączyć do sieci pizzerii? A może chcesz zacząć biznes, choć masz bardzo ograniczone środki na start? Jeśli znasz swoje możliwości i zainteresowania, z pomocą w szukaniu partnera przyjdzie ci katalog franczyz – miejsce, które łączy wielkie firmy z drobnymi przedsiębiorcami.

Franczyza w domu. Na co możesz postawić?

Wiesz już, na czym polega system franczyzowy, pora zatem poszukać pomysłu na swój biznes. Najważniejszym kryterium jest dla ciebie możliwość pracy z domu? Sprawdź, jakie możliwości prowadzenia działalności mogą być dla ciebie odpowiednie.

Franczyza w domu – czy to możliwe?

Sieć franczyzowa zwykle kojarzona jest ze sklepami lub punktami usługowymi. Czy mogą do niej dołączyć te osoby, które chcą otworzyć własny biznes w domu? Tak! Dwa lata pandemii pokazały, że w wielu dziedzinach życia możemy z powodzeniem korzystać z narzędzi online. Efekt? Internet stał się bardzo dobrym miejscem dla biznesu, również tego franczyzowego. Jaką franczyzę w domu możesz prowadzić? Sprawdź!

Praca w domu. Jaka franczyza może się sprawdzić?

Jeśli chcesz pracować w domu, a jednocześnie działać jako część większej sieci, możesz skorzystać z kilku ciekawych ofert. Franczyza w domu może polegać m.in. na prowadzeniu szkoleń online lub prowadzenia portalu internetowego, poświęconego konkretnej dziedzinie życia. Z domowego zacisza, mając do dyspozycji przede wszystkim komputer, możesz się też zajmować sprzedażą online, prowadząc sklep internetowy lub wirtualne biuro podróży. Możliwości jest wiele, zatem z pewnością znajdziesz w sieci takie zajęcie, które będzie odpowiadało twoim zainteresowaniom.

Zaskoczeniem może być fakt, iż do grona marek proponujących franczyzę w domu dołączyła firma kurierska. Taką formę współpracy zaproponowała m.in. marka Pakersi, która wykorzystała pandemię i związany z nią wzrost usługami kurierskimi.

Franczyza to nie tylko sieć sklepów, ale i szereg punktów usługowych. Edukacja, kultura, informacja czy usługi dostawcze – oto wybrane dziedziny działalności, które można prowadzić z domu, bez konieczności inwestowania w lokal. A ponieważ narzędzia internetowe dają nam coraz więcej możliwości, oferta współpracy franczyzowej w domu staje się coraz szersza.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts