Sieć Pepco – franczyza jako plan na przyszłość. Czy będzie szansą dla tej marki?

Patrycja Wroniarczyk
Myślisz nad własną działalnością i chcesz dołączyć do sieci Pepco? Franczyza w przypadku takich sklepów jawi się jako bardzo korzystne rozwiązanie. Czy masz możliwość nawiązania takiej współpracy? Sprawdzamy!
pepco franczyza

Pepco to sieć handlowa, która od ponad 20 lat podbija polski (i nie tylko) rynek. Choć sklepów działających pod tym szyldem przybywa, wciąż nie zdecydowano się na wprowadzenie modelu franczyzowego. Dlaczego tak się dzieje? Czy istnieje możliwość, że Pepco franczyzę wprowadzi do swoich propozycji? Sprawdź!

Na czym polega franczyza?

Franczyza to nic innego jak model prowadzenia biznesu, w którym istotne są dwie strony umowy:

  • franczyzodawca – znana marka pragnąca otworzyć możliwie jak największą liczbę punktów usługowych lub handlowych;
  • franczyzobiorca – przedsiębiorca, który chce prowadzić własną działalność gospodarczą pod znanym i sprawdzonym szyldem.

Taki model może przynieść każdej ze stron wiele korzyści, jednak okazuje się, że nie zawsze znana sieć chce prowadzić dalszą ekspansję w taki sposób.

Sieciówki z tanimi ubraniami i ich popularność

Pepco to sklep z tanimi artykułami niespożywczymi, jednak większość osób kojarzy markę z nowymi ubraniami w przystępnych cenach. To towar, na który zawsze będzie zapotrzebowanie. Każdy chce się przecież modnie ubrać, a nie każdego stać na zakupy w dobrym butiku lub sieciówce znanej marki; idealnym wyborem wydaje się wtedy Pepco. Franczyza odzieżowa ma się doskonale, choć jej rozwój biegnie w dwóch kierunkach jednocześnie. Jedni stawiają na sklepy z odzieżą używaną, inni na tanie i nowe ubrania. I jedno, i drugie rozwiązanie może się okazać dobrym sposobem na prowadzenie własnej działalności gospodarczej i osiągnie znacznych zysków.

Współpraca z Pepco? Franczyza odpada!

Choć franczyza jest coraz bardziej popularna w wielu krajach, Pepco nie oferuje takiego modelu współpracy. Mimo to rozwija się w bardzo dynamiczny sposób, otwierając każdego roku około 300 nowych placówek. Świadczy to o tym, że współpraca z niektórymi sieciami jest dla przedsiębiorców atrakcyjna, nawet jeśli nie mogą się stać jej integralną częścią i pracują na innych zasadach, niż franczyzobiorcy.

Sieć Pepco. Co musisz o niej wiedzieć?

Sieć sklepów wielobranżowych działających pod takim szyldem stale się rozrasta, a charakterystyczny napis pojawia się w wielu galeriach handlowych. Dobra lokalizacja przyciąga, jednak nie tylko ona jest walorem Pepco. Kupisz tu tanie ubrania dla dzieci i dorosłych, dekoracje i praktyczne dodatki do mieszkania, bieliznę oraz akcesoria dla zwierząt. Choć produkty są dość zróżnicowane, łączy je niska cena. Nic więc dziwnego, że hasło „pepco franczyza” tak często pojawia się w biznesowych katalogach. Co musisz wiedzieć o tej sieci?

Pepco działa na zasadzie dyskontu, a szeroki asortyment i niskie ceny są największymi walorami marki. Sieć sklepów tej marki rozwija się od 1999 roku. Firma powstała w Polsce, jednak sprzedaż prowadzi na wielu europejskich rynkach. Punkty handlowe marki pojawiają się m.in. na terenie Czech, Słowacji, Litwy, Łotwy i Estonii. W samej tylko Polsce jest już ponad 1000 stacjonarnych placówek, które cieszą się dużym powodzeniem klientów.

Pepco – franczyza szansą na rozwój?

Czy znana sieć postawi na współpracę w ramach franczyzy? Nie wiadomo. Na razie sieć sklepów Pepco rozwija się dobrze. Nie oznacza to jednak, że sytuacja na rynku nie zmusi marki do szukania nowych rozwiązań i zdecydowania się na skorzystanie z pomocy przedsiębiorców chcących prowadzić własny biznes pod szyldem Pepco. Franczyza cieszy się przecież ogromnym zainteresowaniem, a z takiego modelu biznesowego korzysta już wielu konkurentów firmy. Czy sieć z czasem zostanie zmuszona do otwarcia się na franczyzę? Zobaczymy. Na razie wiadomo, że dyskont ma zamiar otwierać kolejne placówki.

Franczyza w Polsce ma się bardzo dobrze, jednak nie każda sieć chce rozwijać się w taki właśnie sposób. Dlaczego? Bo ten model biznesowy może przynosić wiele korzyści znanym markom, wymaga jednak od nich sporego zaangażowana i ponoszenia odpowiedzialności za to, w jaki sposób prowadzone są jej poszczególne punkty

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts