Franczyza w domu – czy w domu można prowadzić biznes franczyzowy?

Patrycja Wroniarczyk
Franczyza to zdecydowanie jedna z popularniejszych form prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Dzięki wsparciu franczyzodawcy i otrzymaniu od niego know-how, wejście na rynek z nową firmą jest po prostu łatwiejsze. Nic więc dziwnego, że wielu początkujących przedsiębiorców zastanawia się nad tym, czy kupno mieszkania i prowadzenia w nim franczyzy to dobry pomysł.

Czy prowadzenie franczyzy w domu jest możliwe?

Oczywiście na samym początku dowiedzieć się trzeba, czy prowadzenie firmy w mieszkaniu lub domu jest w ogóle wykonalne pod kątem obowiązującego prawa. Być może nie ma co rozważać takiej inwestycji, skoro prowadzenie firmy w lokalu mieszkalnym nie będzie możliwe.

Jak się okazuje, z reguły nie ma przeciwwskazań do tego, aby prowadzić franczyzę w domu. Rzecz jasna wiele w tym wypadku zależy od tego, na czym będzie polegała działalność firmy. Jeśli ma to być sklep spożywczy lub też piekarnia, to z oczywistych względów będzie to wykluczone. Jeśli jednak prowadzić się będzie np. sklep internetowy lub też kursy online, to jest to jak najbardziej wykonalne.

Jakie trzeba wykonać formalności?

Jeśli kupuje się mieszkanie z myślą o mieszkaniu w nim i jednocześnie prowadzeniu firmy, podstawową sprawą, o której trzeba pamiętać, jest wzorowo przeprowadzony odbiór mieszkania. Podczas jego realizacji możliwe jest usunięcie wszystkich niedoróbek i źle wykonanych elementów w mieszkaniu przed wprowadzeniem się do niego. Odbiór mieszkania lista elementów — o czym trzeba pamiętać? Jak można się łatwo domyślić, istnieje szereg spraw, którym trzeba się przyjrzeć, dlatego też najlepiej do tego zlecenia wynająć po prostu fachowca.

Ostatnią sprawą, o której trzeba wiedzieć przed rozpoczęciem działalności, to po odebraniu mieszkania zgłoszenie w stosownym urzędzie faktu, że w całości lub częściowo będzie ono wykorzystywane do prowadzenia firmy. Jest to bardzo ważne, ponieważ wiąże się np. z inną stawką podatku od nieruchomości, która oczywiście będzie wyższa za każdy metr, który wykorzystywany będzie przez przedsiębiorstwo.

Materiał promocyjny

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Zrozumienie przeglądów technicznych przy wyborze odpowiedniego pojazdu

Przy wyborze odpowiedniego pojazdu ważnym aspektem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, są przeglądy techniczne. Stan techniczny pojazdu, jego bezpieczeństwo i spełnianie obowiązujących norm prawnych, wszystko to jest oceniane podczas regularnych przeglądów. Zrozumienie tego, co oznaczają wyniki przeglądów, może pomóc nam w podejmowaniu decyzji o zakupie samochodu. Czy to jest auto z drugiej ręki, czy nowy model prosto z salonu, przeglądy techniczne dają nam cenną wiedzę na temat stanu pojazdu. W tym artykule przejdziemy przez kluczowe elementy przeglądów technicznych, które pomogą nam w wyborze odpowiedniego pojazdu.
Patrycja Wroniarczyk
Czytaj więcej

Wynajem długoterminowy samochodu dla firm – na czym polega?

Posiadanie własnej floty samochodowej jest codziennością niemal każdej współczesnej firmy. Auta firmowe można zarówno kupić na własność, jak i pozyskać je w ramach leasingu lub wynajmu długoterminowego. To ostatnie rozwiązanie zyskuje na popularności w ostatnich latach, gdyż z jego wykorzystaniem wiąże się całkiem sporo, istotnych szczególnie z punktu widzenia przedsiębiorstw zalet. Sprawdźmy, na czym właściwie polega ta usługa i jak za jej pomocą można ułatwić sobie zarządzanie firmową flotą samochodową!
Avatar
Czytaj więcej