Franczyza Żabka – jak otworzyć własną Żabkę? Czy sklep franczyzowy Żabka daje dobre przychody w biznesie? Czy franczyza się opłaca?

Patrycja Wroniarczyk
Sieć sklepów Żabka jest najpopularniejszą franczyzą w Polsce. Dzięki niej każdy może poprowadzić własny sklep. Jeśli nie masz pomysłu na biznes, a marzy ci się niezależność, franczyza Żabka jest stworzona dla ciebie!
franczyza żabka

Decydując się na podjęcie współpracy z siecią franczyzową Żabka, możesz otworzyć swój biznes bez doświadczenia w handlu i prowadzeniu działalności gospodarczej. Dzięki franczyzie każdy może otworzyć własną Żabkę. Dziś każdy może być właścicielem sklepu! Dowiedz się, w jaki sposób zarządzać placówką i ile można na tym zarobić?

Żabka Polska – historia sklepu z logo Żabki

To sieć niewielkich sklepów, która działa na terenie Polski w modelu franczyzowym od 1998 roku. Aktualnie w kraju jest prawie 6 tys. franczyzobiorców Żabki, którzy prowadzą ponad 7 tys. sklepów sieci Żabka. Pierwsze sklepy powstały w Poznaniu i Swarzędzu. Firma Żabka Polska sp. została założona przez Mariusza Świtalskiego. Logo uśmiechniętej żabki znane jest w całym kraju. Okres pandemii sprawił, że sieć sklepów została wzbogacona o pierwszy w pełni wyposażony i zatowarowany sklep samoobsługowy. Żabka działa na zasadzie franczyzy i jest to największa tego typu sieć w Polsce.

Czym jest franczyza?

Franczyza jest sposobem prowadzenia działalności gospodarczej opierający się na współpracy dwóch niezależnych przedsiębiorstw. W ten sposób łączy dwie strony (franczyzodawcę i franczyzobiorcę) umową franczyzową. W efekcie ten drugi jest zobowiązany do przestrzegania zasad panujących w firmie, a w zamian może prowadzić biznes pod znaną i rozpoznawalną marką. Jednocześnie franczyzobiorca musi ponosić stałe opłaty. Model franczyzowy Żabki jest najpopularniejszym tego typu biznesem w Polsce. Jeśli marzy ci się prowadzenie sklepu lub swojego biznesu, umowa o współpracy z Żabką może być świetnym rozwiązaniem.

Franczyzobiorca Żabki – co otrzymujesz po podpisaniu umowy franczyzowej?

Dlaczego tak wiele osób decyduje się na otwarcie swojej placówki w ramach franczyzy Żabki? Przede wszystkim ze względu na korzystne warunki na starcie, które przekonują wielu zainteresowanych do skorzystania z oferty franczyzowej. W zamian za niewielką inwestycję nowy właściciel otrzymuje wyposażony sklep, nowoczesne rozwiązania technologicznego i wsparcie marketingowe. Dodatkowo sieć zapewnia darmowe dostawy towarów. Poza tym możesz liczyć na ogólnopolskie kampanie reklamowe emitowane w telewizji, liczne promocje i dostęp do pakietów Mikro Flota Orlen oraz Luxmed. Co wyróżnia Żabkę na tle innych franczyzodawców? Wsparcie i doradztwo przez cały czas trwania umowy.

Model franczyzowy – jak działa franczyza Żabka?

Jeśli marzy ci się otworzenie własnej działalności gospodarczej, franczyza Żabka może okazać się świetnym pomysłem. Firma zapewnia szkolenie praktyczne w sklepie, kasę fiskalną, współpracę z siecią i wiele innych benefitów. Nowi franczyzobiorcy mogą liczyć na gwarantowany przychód, który wynosi nawet 18 tys. złotych. Do tego sieć franczyzowa udostępnia gotowe know-how oraz w pełni umeblowany, wyposażony i zatowarowany sklep na start.

Marzy ci się własny sklep? Otwórz biznes z Żabką!

Nawet osoby bez doświadczenia w handlu mogą skorzystać z oferty franczyzowej. Po przeprowadzeniu szkolenia operacyjnego możesz zacząć prowadzić swój sklep. Na początku nie musisz martwić się tak naprawdę niczym. Po podpisaniu umowy franczyzowej Żabki możesz rozpocząć działanie. Osiągnięcie sukcesu w prowadzeniu Żabki jest możliwe, jeśli wdrożysz wiedzę ze szkolenia biznesowego. Jednak może ci to zapewnić bezpieczeństwo finansowe i niezależność.

Gwarantowane 17 tys. złotych przychodu miesięcznie

Sieć Żabka zapewnia swoim franczyzobiorcom gwarantowany minimalny przychód w wysokości kilkunasty tysięcy złotych miesięcznie przez pierwszy rok prowadzenia działalności. Z tego powodu nie ponosisz ryzyka ekonomicznego wynikającego z prowadzenia własnego działalności gospodarczej. Dodatkowo firma wspólnie z TUW PZUW zaproponowała franczyzobiorcom zbiorowe ubezpieczenie zwiększające bezpieczeństwo finansowe placówki.

Jak otworzyć własny biznes? Centrum wsparcia franczyzobiorców

W celu otwarcia franczyzy Żabki musisz przejść proces rekrutacji i szkoleń organizowanych przez firmę. Obejmują one szkolenie praktyczne, które trwa do 14 dni, oraz szkolenie operacyjne. Co ciekawe, współpracę z Żabką można bez konsekwencji przerwać. Umowa podpisana jest na czas nieokreślony i przewiduje 30-dniowy okres wypowiedzenia. Z tego powodu otwarcie placówki franczyzy Żabki jest przyjemne i stosunkowo proste. Inwestycja nie jest wysoka i otrzymujesz pełne wsparcie, które ułatwia prowadzenie wymarzonego biznesu.

Czy przedsiębiorca potrzebuje wkład własny?

To jeden z wymogów rekrutacji. Przedsiębiorca na start musi dysponować kwotą 5 tys. złotych wkładu własnego na start. To jedyna inwestycja finansowa, jaką musisz ponieść, zanim rozpoczniesz prowadzenie swojej własnej Żabki. Kwota ta przeznaczona jest na pokrycie kosztów w czasie pierwszego miesiąca prowadzenia działalności – należą do nich m.in. zakup kasy fiskalnej i produktów regionalnych.

Ile można zarobić na prowadzeniu własnej Żabki?

Tak naprawdę przychody mogą być nieograniczone. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób uda ci się zarządzać twoim sklepem. Co jest potrzebne do sukcesu? Przede wszystkim przedsiębiorczość franczyzobiorców z zaletami dużej organizacji sprawiają, że każdy może otworzyć biznes w ramach franczyzy Żabki. Sieć zapewnia gwarantowany przychód w wysokości 17 tysięcy złotych przez pierwszy rok. Natomiast aż 83% franczyzobiorców uzyskiwało przychody powyżej 18 tysięcy złotych miesięcznie. Co więcej, nie musisz martwić się o rachunki, ponieważ koszt wynajmu lokalu oraz opłaty za prąd pokrywa firma Żabka. Sieć odpowiada również za logistykę i wyposażenie placówek.

Czy franczyzodawca udziela polisy na biznes?

Jak najbardziej! Żabka zapewnia zbiorowe ubezpieczenie zwiększające bezpieczeństwo finansowe właściciela. Polisa na biznes od firmy ubezpieczeniowej TUW PZUW zapewnia ochronę przedsiębiorców przed stratami finansowymi w sytuacji, w której działalność zostałaby zamknięta z ujemnym saldem. Co ważne, polisę może wykupić każdy franczyzobiorca Żabki, nie zważając na sytuację finansową.

Umeblowany sklep, gwarancja przychodu przez pierwszy rok, pokrycie i realizacja zobowiązań podatkowych i ZUS oraz wsparcie marketingowe, także szkoleniowe – wszystko to otrzymujesz od Żabki, byś mógł skutecznie prowadzić swój własny biznes. Współpraca franczyzowa może okazać się strzałem w dziesiątkę dla osób, które nie mają pomysłu na działalność gospodarczą, a chcieliby wyrwać się z etatu.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts