Własny punkt bukmacherski STS – franczyza

Patrycja Wroniarczyk
Do interesujących pomysłów na biznes należy współpraca z legalnym bukmacherem – takim, jak działający w Polsce od 1997 r. STS. Franczyza oznacza korzystanie z pomocy i sprawdzonego modelu biznesowego (technologia, know-how) w zamian za opłatę wstępną i procent z zysków. Zobacz, jak to funkcjonuje!
sts franczyza

Opłacalność prowadzenia lokalu bukmacherskiego zależy głównie od liczby klientów i modelu rozliczeń. Zakłady sportowe to hazard, który dla wielu jest rozrywką. Firma Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne działa zgodnie z warunkami dla bukmacherów w Polsce, określonymi w ustawie o grach hazardowych. Decyzja ministerstwa finansów z 2018 r. przedłużyła pozwolenie na prowadzenie działalności bukmacherskiej przez internet o 6 lat. To ważna informacja dla tych, którzy chcieliby rozkręcić punkt przyjmowania zakładów pod patronatem STS – franczyza może opierać się o samoobsługowe terminale. To tylko jeden z modeli współpracy w tej branży.

Biznesowa współpraca z STS. Franczyza, wynajęcie miejsca na punkt bukmacherski, terminale do obstawiania w lokalu

Umowy o udostępnianie zasobów firm bukmacherskich na zasadzie franczyzy najczęściej konstruowane są indywidualnie. Taki biznes wiąże się z koniecznością przyjęcia obowiązków, które nie wszystkim będą odpowiadać – np. pracy w niedziele i święta. Większość cyklicznych wydarzeń sportowych, na które STS przyjmuje zakłady bukmacherskie (np. rozgrywki ligowe), odbywa się w weekendy – to samo dotyczy finałów wielkich turniejów. Gracze zwykli obstawiać na ostatnią chwilę, kiedy mają najnowszą wiedzę o dyspozycji drużyn/zawodników.

Franczyzobiorca musi także pilnować przestrzegania wymogów prawnych – zakłady są dostępne tylko dla osób pełnoletnich. Alternatywą dla punktów stacjonarnych z pełnym wyposażeniem są automaty. Wtedy właściciel lokalu może liczyć na stałą opłatę od przedsiębiorstwa. Naziemne kioski rozlicza się wg prowizji od zysków lub łącznych obrotów.

Jak otworzyć własny punkt bukmacherski? STS wymaga skontaktowania się z managerem regionu

Formularz znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej firmy – w sekcji Centrum Klienta znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, a wśród nich „Chcę otworzyć lokal STS”. Na początek wybierasz województwo, w którym chcesz otworzyć zakład bukmacherski. Następnie podajesz:

  • imię i nazwisko;
  • swój adres mailowy;
  • kontaktowy numer telefonu;
  • treść wiadomości z pomysłem na własny biznes.

Jak wygląda współpraca w działalności bukmacherskiej z takim partnerem, jak STS? Franczyza wymaga spełnienia warunków firmy, która będzie licencjonować swój produkt lub zostanie najemcą części twojego lokalu. Liczy się zaangażowanie i lokalizacja – największą szansę na otrzymanie licencji od franczyzodawcy mają właściciele lokali związanych ze sportem (puby, kioski w pobliżu stadionów, hal) lub położonych w bogatszych dzielnicach. W branży częściej preferuje się zasadę ajencji, niż modelowy franchising i pracę franczyzobiorcy na własny rachunek. Holding STS może weryfikować nie tylko placówkę, ale i osobę, która che otworzyć punkt bukmacherski – wykształcenie, charakter, doświadczenie zawodowe i biznesowe czy kapitał na wstępne inwestycje.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts