Sieć Lewiatan – franczyza. Czy ten biznes franczyzowy opłaca się przedsiębiorcom?

Patrycja Wroniarczyk
Coraz więcej sklepów decyduje się współpracować z partnerami, podbijając w ten sposób rynek. Jeśli chodzi o Lewiatan, franczyza stale się tu rozwija i cieszy się zainteresowaniem. Sprawdź, na czym polega współpraca z tą firmą i czy warto się w nią zaangażować.
lewiatan franczyza

Polska Sieć Handlowa Lewiatan, jak można się zorientować, powstała w naszym kraju. Rozwój sieci sklepów zmieniał się w Polsce na przestrzeni lat, jednak jedno się nie zmieniło: wciąż jest to marka ciesząca się zaufaniem klientów i chętnie wybierana zarówno w miastach, jak i na wsiach. Warto więc zainteresować się tematem, jeżeli planujesz otworzenie własnego biznesu. Dowiedz się, co oferuje firma, ile pieniędzy musisz przygotować na początek oraz jakie wsparcie dostaniesz od marki.

Dlaczego warto pomyśleć o współpracy z Polską Siecią Handlową Lewiatan? Franczyza może się opłacać

Firma ta posiada przede wszystkim ogromny potencjał. Z czego on wynika? Między innymi z faktu, że powstała już 28 lat temu i od tego czasu stale działa na polskim rynku detalicznym. W kraju jest prawie 3,5 tysiąca sklepów tej marki, a roczne obroty sięgają kilkunastu miliardów złotych. Wszystkie te liczby brzmią imponująco i zapowiadają dobre warunki do współpracy. Co jeszcze można powiedzieć o marce? Jest ona mocno rozpoznawalna w Polsce i cieszy się dużym zaufaniem klientów niezależnie od pokolenia.

Ponadto firma Lewiatan dysponuje sprzyjającymi kontraktami handlowymi z różnymi producentami. Na sklepowych półkach można zobaczyć aż około 500 produktów marki własnej, które cechują się wysoką jakością i niską ceną. Klienci w każdej części Polski chętnie wybierają ten market między innymi ze względu na niewysokie ceny, a także z uwagi na niewielki metraż sklepu, który powoduje, że zakupy są szybkie.

Istotne są także inne aspekty, o które dba firma. Stosuje ona na przykład nowoczesne narzędzia marketingowe, wygodne systemy sprzedażowe i analityczne, a także przyjazną dla oka wizualizację wewnętrzną i zewnętrzną sklepu.

Jakie wsparcie otrzymuje franczyzobiorca?

Jeżeli dołączysz do sieci Lewiatan, dzięki ponad 200 kontraktom handlowym zwiększysz rentowność. Firma deklaruje bowiem, że corocznie zwiększa ona wypłaty dla swoich partnerów o około 20%. Będziesz mieć także możliwość wysokiej sprzedaży lokalnych świeżych produktów, co wynika z 30 różnych kontraktów w każdej z regionalnych spółek. Istotne jest tu również to, że jako partner będziesz mógł dopasować swój asortyment do potrzeb lokalnych klientów. Ponadto możesz liczyć na to, że firma wesprze cię w znalezieniu odpowiedniego dostawcy produktów, który zagwarantuje jak najwyższą jakość dostarczanego towaru.

Lewiatan – franczyza a możliwości rozwoju

Marka zawraca też uwagę na wiedzę i umiejętności swoich partnerów oraz ich pracowników. W związku z tym nieprzerwanie zapewnia szkolenia i bezpłatne warsztaty zarówno w formie stacjonarnej, jak i internetowej. Oprócz tego istnieje platforma wymiany dobrych praktyk, która pozwala na poszerzanie swoich praktycznych umiejętności i dzielenie się doświadczeniami.

To nie wszystko, co gwarantuje PSH Lewiatan. Prężnie działają bowiem regionalne Rady Franczyzowe, za pośrednictwem których możesz realnie wpływać na działania całej sieci.

Jeżeli chodzi o Lewiatan, franczyza niesie ze sobą jeszcze inne korzyści. Franczyzodawca gwarantuje bowiem ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, a także korzystne warunki innych umów okołobiznesowych. O jakie umowy tu chodzi? Przykładem mogą być ubezpieczenia pracownicze czy majątkowe, dostawy energii bądź obsługa bankowa i telefonia komórkowa.

Marka ta szeroko się promuje w wielu kanałach, w tym w telewizji, prasie, radiu i w Internecie. Poza tym zapewnia duże wsparcie marketingowe dla każdego sklepu, na przykład akcje plakatowe i billboardowe, gazetki promocyjne czy różnego rodzaju konkursy. Wszystko to powoduje, że na wizerunku zyskuje nie tylko sama marka i jej właściciele, ale także pojedyncze sklepy i przedsiębiorcy je prowadzący. 

Lewiatan i franczyza. Jakie wymogi są stawiane potencjalnym franczyzobiorcom?

Osoba, która chce rozpocząć współpracę z tą siecią sklepów, musi spełnić kilka warunków, by mogła do niej dołączyć. Podstawową kwestią jest posiadanie punktu handlowego, który cechować się będzie odpowiednią lokalizacją zapewaniającą ruch w sklepie. Przedsiębiorca taki powinien również cieszyć się nieposzlakowaną opinią w środowisku handlowym, a także mieć stabilną, dobrą sytuację finansową, którą jest w stanie wykazać. Należy pamiętać, że działając w sieci sklepów, pracuje się wspólnie – realizuje się te same cele i strategie, na co trzeba być przygotowanym.

Oczywiście konieczne jest też przejście przez drogę formalną. Najpierw należy nawiązać umowę franczyzową pomiędzy Spółką Regionalną działającą na terenie, gdzie zlokalizowany będzie sklep a osobą, która będzie ten sklep prowadzić. Co zawiera taka umowa? Między innymi obowiązki i prawa każdej z dwóch stron. Podkreśla ona też korzyści wynikające ze współpracy.

Następnym krokiem jest wdrożenie standardów wizualizacji w sklepie. Dotyczy to zarówno wyglądu wewnętrznego, jak i zewnętrznego budynku. Poza tym dopasowywane są również meble i wszelkie rzeczy wykorzystywane w codziennej pracy placówki.

Ile kosztuje franczyza w Lewiatanie?

Jak wskazuje sama firma, partner sieci Lewiatan ponosi na początku jednorazowy koszt wynikający z prowadzenia interesu oraz stworzenia wizualizacji placówki zgodnej ze standardami marki. Franczyzobiorca pokrywa więc wszelkie koszty związane z wewnętrzną wizualizacją sklepu.

Wchodzą w to między innymi:

  • lady;
  • regały;
  • oświetlenie;
  • podstawowe wykończenie.

Oczywiście mimo tego, że to partner bierze na siebie koszty, musi on współdziałać z franczyzodawcą i ustalać z nim działania dotyczące aranżacji wnętrza. Warto jednak wspomnieć, że projekt wizualizacji wewnętrznej i zewnętrznej oraz ustawienia sklepu, a także wsparcie przy wyborze asortymentu leżą po stronie firmy, stąd osoba prowadząca placówkę ma to za darmo.

Kolejną kwestią jest miesięczna opłata franczyzowa. Jest ona zależna od formatu placówki oraz od regionu działania sklepu. Waha się pomiędzy 50 a 350 zł. Nie jest to więc duże obciążenie finansowe.

Jeśli myślisz o współpracy z marką Lewiatan, franczyza może okazać się interesującym rozwiązaniem. Przekonaj się, co możesz na tym zyskać jako przedsiębiorca.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts