Empik – franczyza. W jaki sposób otworzyć biznes z empikiem? Jak zostać partnerem handlowym?

Patrycja Wroniarczyk
W przypadku sieci Empik franczyza nie jest możliwa, ale to nie oznacza, że nie można podjąć współpracy z tą marką. Stawia ona bowiem na współpracę partnerską, która nie stanowi franchisingu, ale jest równie atrakcyjna. Zobacz, na czym to polega.
empik franczyza

Działalność pod szyldem znanych marek jest coraz bardziej popularna. Nic dziwnego, w końcu niesie ona ze sobą znacznie mniejsze ryzyko aniżeli tworzenie własnej firmy zupełnie od zera. Współpraca z sieciami opiera się na dobrze przetestowanym koncepcie. W salonach Empik franczyza jest zastąpiona cechującą się nieco innymi zasadami współpracą partnerską.

Empik – franczyza a współpraca partnerska

Obie formy współpracy posiadają pewne wspólne cechy. Przede wszystkim i w jednym, i w drugim przypadku jest to współpraca dwustronna, której celem jest zysk. Poza tym firma oferująca taką współpracę udziela wsparcia, dzieli się wiedzą i dostarcza towary.

Za różnicę z kolei można uznać pewne kwestie finansowe. W przypadku współpracy franczyzowej konieczny jest wkład własny, który wynosi kilkadziesiąt lub nawet kilkaset tysięcy złotych. Oczywiście wygląda to inaczej w każdej firmie. Jeśli natomiast chodzi o współpracę partnerską, tu wkład własny nie jest wymagany. Jest to więc niedrogi biznes, dlatego może się na niego zdecydować nawet osoba nie mająca zbyt wielu oszczędności.

Współpraca partnerska w Empik.com

Ta marka nie jest franczyzą, ale oferuje inną formę współpracy – współpracę partnerską. Co ważne, w tym przypadku to Partner Handlowy, czyli przedsiębiorca dołączający do współpracy, musi ponieść koszt prowadzenia działalności i księgowości, a także koszty zatrudnienia pracowników. W ramach działania z marką otrzymuje on regularnie prowizję oraz budżet na pracowników. Ponadto może uzyskać także premię przyznawaną za zrealizowanie celów sprzedażowych i zachowywanie standardów sieci.  

Przedsiębiorca ma wpływ na to, z kim pracuje. Sam zatrudnia on pracowników i prowadzi rekrutację. Niemniej w razie potrzeby może liczyć na pomoc ze strony firmy, która oczywiście szkoli wszystkich pracowników oraz samego partnera. Co ciekawe, partner sam decyduje także o tym, ile będą zarabiać pracownicy oraz jak będzie wyglądać system premiowy.

Wszystko, co musisz wiedzieć o prowadzeniu sklepu partnerskiego empik.com

Przede wszystkim jest to naprawdę opłacalny model biznesu, którego bazę stanowią jasne i uczciwe zasady systemu partnerskiego. Nie wpłaca się tu również wkładu własnego, co jest olbrzymim plusem dla wszystkich, którzy nie dysponują aż tak dużymi środkami finansowymi. Istotne jest też to, że Empik przekazuje partnerowi całkowicie wyposażony salon i gwarantuje ponoszenie kosztów jego utrzymania.

Przed podpisaniem umowy firma przedstawia szczegóły współpracy, dlatego masz pewność, że nie wchodzisz w nic „w ciemno”. Jak sama nazwa wskazuje, relacje są tu partnerskie, a eksperci z Empika będą udzielać Ci fachowych rad. 

Warto wiedzieć, że Empik prowadzi nie tylko standardowe, znane wszystkim sklepy, ale także salony Papiernik by empik. Znaleźć tam można głównie artykuły papiernicze, kreatywne, szkolne czy zabawki dla dzieci, ale – w przeciwieństwie do salonów Empik – nie ma tam zbyt wiele książek.

Na jakie korzyści możesz liczyć w ramach współpracy partnerskiej w Empikiem?

Choć w sklepach Empik franczyza nie obowiązuje to korzyści płynące ze współpracy partnerskiej są równie atrakcyjne. Po pierwsze, co miesiąc partner otrzymuje prowizję, która naliczana jest od sprzedaży. Oprócz tego możesz liczyć na premię, jeżeli zrealizujesz ustalone odgórnie cele biznesowe. Warto pamiętać, że dużo łatwiej jest wypracować zyski, jeżeli prowadzona jest dobra promocja sklepu. W ramach współpracy partnerskiej firma dba o ogólnopolskie kampanie reklamowe, czym w pewnym sensie wyręcza partnera.

Drugą kwestią jest spora samodzielność. Umowę zawiera się na czas nieokreślony, a partner, który prowadzi działalność gospodarczą, samodzielnie zarządza salonem, ustala politykę płacową oraz kompletuje zespół. Zyskujesz też szansę na rozwój dzięki prowadzonym przez firmę szkoleniom i konferencjom.

Marka oferuje ze swojej strony nowoczesne rozwiązania i technologie. Każdy partner pracuje więc na innowacyjnych aplikacjach oraz systemach, które ułatwiają sprzedaż. Dodatkowo otrzymuje on dostęp do bezpośrednich dostaw i systemu automatycznych zamówień, co znacząco upraszcza procedurę zaopatrzenia. 

Jak dołączyć do sklepów grupy Empik?

jeśli chodzi o tę spółkę na początku wystarczy zaaplikować poprzez stronę internetową, przesyłając CV i wybrać interesującą Cię lokalizację. Jeżeli spodobasz się firmie, zaprosi Cię ona na rozmowę, w trakcie której przedstawiciel zapyta Cię o dotychczasowe doświadczenie i opowie o współpracy partnerskiej. Następnie przeprowadzane jest szkolenie, a po nim każda osoba jest gotowa, by otworzyć własny salon Empik lub zarządzać istniejącym już sklepem.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts