Lody – franczyza. Co warto wiedzieć o tym biznesie? Czy współpraca z lodziarniom to dobry pomysł? Jak otworzyć lokal franczyzowy?

Patrycja Wroniarczyk
Szukasz ciekawego sposoby na prowadzenie własnego biznesu? Poznaj recepturę oraz oferowany asortyment ryb i nie tylko. Sądzisz, że lody to dobre rozwiązanie problemów? Przekonaj się, że lody – franczyza to dobry pomysł.
lody franczyza

Jeśli chodzi o lody franczyza to nic innego jak punkt gastronomiczny. W takim miejscu sprzedajesz lody banana i inne różne smaki, ok? Jako franczyzobiorca masz możliwość renegocjacji warunków, a także spróbowania wyrobów rzemieślniczych tylko w lokalu. Lody franczyza to dobry pomysł na biznes, który ma spore szanse na sukces. Lokalizacja przyczepy z lodami lub mobilnego punktu obsługi klienta jest bardzo ważna. Dzięki temu przyciągniesz uwagę nowych klientów, a inwestycja zwróci się w krótkim czasie.

Lody – franczyza biznesu. Jak działa?

Lody rzemieślnicze lub inne wyroby z lodu cieszą się dużą popularnością wśród konsumentów na całym świecie. Nawiąż współpracę z jedną z lodziarni w celu sprzedaży lodów. W ten sposób unikniesz sytuacji, w której ktoś powie, że są to najlepsze lody, jakie w życiu jadł. W ramach biznesu franczyzowego budka z lodami może być czynna zarówno przez cały rok, jak i zimą. Pojęcie franczyzy lodów zakłada najczęściej z góry określone rodzaje słodkiej, zimnej przekąski. Przeglądając ofertę sklepu, trafiasz na topowe marki? Sprawdzaj je dokładnie pod względem stanu oraz przyśpieszenia głowy w chmurach. Wbrew pozorom prowadzenie własnego biznesu w branży gastronomicznej, nie należy do najłatwiejszych. Kiedy decydujesz się na sprawdzony biznes, koniecznie weź pod uwagę:

  • opłacalność;
  • stopień zwrotu;
  • kwotę inwestycji początkowej.

Otwórz własną lodziarnię, jeśli masz odpowiednio wysoki kapitał oraz zapał do pracy. Pamiętaj, że mobilna przyczepa gastronomiczna to nie tylko pyszne lody. Sprzedawaj napoje zimne i gorące oraz słodycze, a na pewno biznes zwróci ci się w krótkim czasie.

Dlaczego sieć lodziarni pozwala na działalność w ramach franczyzy?

Większość lodziarni działających na zasadzie franczyzy sprzedaje głównie:

  • gofry;
  • sałatki owocowe;
  • desery słodkie;
  • świderki lodowe;
  • i wiele innych…

Zapewnij sobie dobry start w przyszłość. Postaw na sezonową pracę w przyczepie w ramach lodziarni. Musisz nie tylko znaleźć odpowiedniego franczyzodawcę. W tym przypadku kluczowe będą koszty początkowe. Jako franczyzobiorca licz się z wydatkiem na sam początek nawet kilkuset złotych. Miesięczna opłata umowna również może być dotkliwa, szczególnie poza sezonem. Jeśli jednak nie chcesz zwracać ulg przyznanych przez US w rozliczeniu, spróbuj prowadzić działalność przez 12 miesięcy. Chcesz sprzedawać najlepsze lody w mieście? Postaw na sprowadzone receptury. Pod szyldem marki własnej przyciągniesz uwagę wielu nowych osób, które z chęcią spróbują wyrobów z lodziarni.

Zastanów się dwa razy, zanim rozpoczniesz własną działalność gospodarczą. Zadbaj o to, aby interes kręcił się jak najlepiej. Mobilna przyczepa pozwoli ci w wygodny sposób sprzedawać lody. Franczyza to popularna forma prowadzenia działalności na zasadach współpracy i wzajemnych zysków. Jako franczyzobiorca możesz korzystać z receptury firmy-matki oraz otworzyć biznes w dowolnie wybranym miejscu. Pamiętaj, że realne zyski oraz siatkę konsumentów wypracujesz dopiero po pewnym czasie. Dla nowego biznesu z lodami – franczyzy również – kluczowy jest pierwszy rok. Jeśli utrzymasz się na rynku w tym czasie, dalsze losy twojego przedsiębiorstwa będą coraz lepsze i spokojniejsze.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts