Najlepiej zarabiające franczyzy 2022

Patrycja Wroniarczyk
Prowadzenie własnej działalności gospodarczej w modelu franczyzowym staje się coraz popularniejsze. Franczyzobiorca może zyskać pomysł na biznes oraz podstawowe wskazówki dotyczące prowadzenia firmy, zaś franczyzodawca ma prawo do udziału w zyskach, wypracowanych przez franczyzobiorcę. Które franczyzy są najbardziej dochodowe w 2022 roku?
najlepiej zarabiające franczyzy

Na jakich zasadach funkcjonuje franczyza?

Franczyzobiorca zobowiązany jest założyć własną działalność gospodarczą, a także wnieść na jej poczet pewien kapitał początkowy. Wartość kapitału waha się w przedziale od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zyskuje on gotowy i sprawdzony pomysł na biznes. Franczyzodawca zaś udziela wskazówek dotyczących tego, jak prowadzić działalność, dając tym samym w wielu aspektach wolną rękę franczyzobiorcy. Franczyzodawca ma ponadto prawo partycypować w zyskach, wypracowanych przez franczyzobiorcę. Ten zwykle musi przekazać na jego rzecz pewien procent swoich miesięcznych przychodów.

Najbardziej dochodowe franczyzy 2022

Nie ulega wątpliwości, że franczyza to dobre rozwiązanie dla osób, które chciałyby prowadzić własną firmę, lecz albo nie mają na nią pomysłu, albo też nie mają większego doświadczenia biznesowego. Pozostaje pytanie, które franczyzy są najbardziej opłacalne? Wśród tych, które przynoszą najwyższy dochód, wymienia się lokale gastronomiczne oraz salony kosmetyczne czy świadczące usługi z zakresu medycyny estetycznej. Zyski pozwalają również wypracować franczyzy oparte na handlu, na przykład sklepy spożywcze czy odzieżowe. Bardzo dużą popularnością cieszą się dziś sklepy meblowe oraz warsztaty samochodowe. W modelu franczyzy działa coraz więcej punktów medycznych, które przynoszą niemałe zyski. Na jakie miesięczne zarobki można liczyć? Początkowo trzeba liczyć się z tym, że koszty będą przewyższać wypracowane przychody. Z czasem jednak zysk netto może wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie. Warto wybierać firmy oferujące usługi bądź sprzedające towary, na które konsumenci zgłaszają obecnie duże zapotrzebowanie. Oczywiście, niemałą rolę pełni też marka, pod którą będziemy pracować. Choć więksi gracze rynkowi stawiają potencjalnym franczyzobiorcom znacznie większe wymagania, to prowadzenie firmy pod ich szyldem pozwala osiągnąć zadowalające przychody.

Skąd wziąć pieniądze na start?

Franczyza wydaje się być atrakcyjnym sposobem na to, aby wejść w świat biznesu. Niemniej jednak problematyczne może być zdobycie środków na rozpoczęcie prowadzenia działalności gospodarczej. Z pomocą przychodzą pożyczki online na raty, dzięki którym można pokryć wymagany przez franczyzodawców kapitał początkowy. Pożyczkę można uzyskać bez wychodzenia z domu, za pomocą kanałów zdalnych. Wystarczy wypełnić wniosek – nie ma konieczności dostarczania jakichkolwiek zaświadczeń. Zobowiązanie spłacane jest w wygodnych, miesięcznych ratach, dzięki czemu o wiele łatwiej jest zarządzać budżetem domowym, a także firmowym. Pożyczka na raty jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby prowadzić własną działalność, lecz nie mają wystarczająco dużo prywatnych środków pieniężnych do zainwestowania. 

Więcej na temat pożyczek pozabankowych możesz przeczytać na stronie: https://www.saverium.pl/artykuly/pozyczki-pozabankowe-online-kredyty-pozabankowe-prezez-internet/

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts