Franczyza w domu- na czym to polega?

Patrycja Wroniarczyk
franczyza biznesowa

Praca w domu to marzenie wielu osób, które w czasie pandemii nabrało coraz bardziej realnego kształtu. Założenie własnej działalności i freelancing nie są jednak pewnym i szybkim zarobkiem, a budowa swojej marki może zając miesiące lub lata. Dlatego wiele osób myśli o biznesie franczyzowym, ale czy jest on możliwy do połączenia z pracą z domu? Podpowiadamy, na czym polega franczyza w domu i na co zwracać szczególną uwagę przy tego typu biznesie.

Praca w domu, franczyza czy własna marka

Wielu ludzi czuje się przytłoczonych pracą w biurze i marzy o pracy zdalnej albo o swoim własnym biznesie gdzie będą sobie samemu szefem, który to ustala godziny pracy i budżet. Niestety własna firma to droga trudna i wymagająca, a wiele małych firm zamyka się w pierwszym roku. Ich właściciele przeliczyli się z oczekiwaniami i praca dla kogoś okazała się łatwiejsza i dająca lepsze zarobki. Własna firma wymaga również ciągłego inwestowania w nią pieniędzy i budowania marki. Wiąże się z tym konieczność prowadzenia social mediów, posiadania strony internetowej, na co przeznaczyć trzeba alb dodatkowy spory budżet, albo dodatkowy czas, nie mówiąc już o posiadaniu umiejętności. To wszystko sprawia, że prowadzenie własnej firmy staje się przytłaczające, a pracy jest tyle, że nie ma czasu na odpoczynek.

Czym jest franczyza

Franczyza to nic innego jak prowadzenie swojej własnej firmy, ale pod szyldem innej marki. Na tej zasadzie działają, chociażby znanej firmy osiedlowe sklepy spożywcze, niektóre restauracje czy usługi edukacyjne. Podpisując umowę z franczyzodawcą, stajemy się franczyzobiorcą, musimy na start wyłożyć określoną przez niego ilość pieniędzy, a w zamian dostajemy możliwość prowadzenia sklepu pod znaną już marką, często również sprzęt czy zaopatrzenie.  Franczyna może być dochodowym biznesem, a jej plusem jest fakt, że inwestujemy na początku raz i nie musimy martwić się rozwojem marki, social mediami czy stroną internetową mając jednocześnie własną działalność.

Jaka może wyglądać franczyza w domu

Franczyza to nie tylko dyskont spożywczy, ale wiele innych firm, które prowadzić można z domu. Korzystając z takiej opcji franczyzy, możemy wreszcie posiadać swoje domowe biuro, sami ustalać czas pracy. Nie zawsze franczyza wymaga posiadania magazynu, czasem  może nim być jeden pokój w naszym mieszkaniu. Jeśli bardzo zależy nam na pracy z domu, możemy wybrać franczyzę, która nie będzie wymagała od nas wychodzenia z domu, lub w której nie będziemy musieli posiadać dodatkowego lokalu.

Przykłady franczyzy w domu

Franczyna z domu jest możliwa i istnieje już szereg firm oferujących, nawet z bardzo małym wkładem własnym, możliwość wejścia we franczyzę, do której potrzebujesz tylko komputera, drukarki i telefonu.

Edukacja online

Nauka języków obcych jest obecnie bardzo popularna, a rodzice chętniej zaufają znanej firmie z długoletnią renomą na rynku niż przypadkowej osobie z internetu. Niektóre firmy oferują opcje franczyzy, gdzie stajemy się nauczycielami online i nie musimy wynajmować biura.

Agencja tłumaczeń

Warto zainteresować się agencjami tłumaczeń, które współpracują z tłumaczami z całego kraju i mają  już kilkanaście siedzib  w Polsce. Wejście w taki biznes jest tanie, a nie potrzebujemy do niej osobnego biura.

Wydawca gazety lub portalu internetowego

Niektóre firmy z portalami regionalnymi  czy telewizją regionalną online oferują wejścia we franczyzę. Franczyzobiorca dostaje licencję, która obejmuje portal i aplikację, nie musimy wiec wkładać dużo wysiłku w tworzenie portalu od nowa i promowanie go. Lokal nie jest wymagany, można prowadzić taki biznes z domu, posiadając komputer z odpowiednim oprogramowaniem. Zajmować się będziemy między innymi dystrybucja gazet czy sprzedażą powierzchni reklamowej.

Domowe biuro i miejsce pracy, kupno mieszkania

Planując kupno mieszkania, w którym będziemy chcieli pracować i potencjalnie posiadać swoje biuro warto dokładnie analizować umowy z deweloperem. Załącznikiem do umowy deweloperskiej jest prospekt informacyjny, w którym znajdują się najważniejsze informacje o inwestycji.

Zobacz, czym jest prospekt informacyjny i umowa deweloperska i na co zwracać szczególną uwagę przy ich podpisywaniu: https://pewnylokal.pl/porady/umowa-deweloperska-a-prospekt-informacyjny Chcąc uchronić się przed oszustwem ze strony nieuczciwego dewelopera, najlepiej zatrudnić fachowca firmy Pewny Lokal, który przeanalizuje za nas zarówno prospekt informacyjny, jak i umowę deweloperską pod kątem prawnym, tak by nie dać się naciągnąć. Firma Pewny Lokal pomaga również w odbiorach mieszkań od deweloperów. W trakcie odbioru mieszkania spisuje się protokół odbiorczy, do którego wpisane mogą zostać usterki i wszystkie niezgodności między prospektem informacyjnym i umowa deweloperską a stanem odbieranego lokalu.

Jest to niezwykle ważne, gdyż niewpisanie usterek do protokołu spowoduje, że będziemy musieli naprawiać je sami. Dzięki pomocy fachowców Pewnego Lokalu wszystkie usterki pojawią się protokole i to deweloper będzie musiał naprawić je na swój koszt, a my szybciej będziemy mogli wprowadzić się do nowego mieszkania, by móc pracować z domu w komforcie. Jeśli nie możemy być obecni przy odbiorze mieszkania od dewelopera, możemy wystawić upoważnienie do odbioru mieszkania od dewelopera notariusza. Upoważnionym nie musi być osoba z naszej rodziny, możemy wystawić je również inżynierowi Pewnego Lokalu, czy innej zaufanej osobie, która za nas odbierze mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts