Piekarnia – franczyza czy własny biznes? Czy piekarnia to dobry pomysł na przedsięwzięcie franczyzowe?

Patrycja Wroniarczyk
Jeśli interesuje cię piekarnia, franczyza może okazać się dobrym pomysłem na prowadzenie własnego biznesu. Jeśli marzy ci się zarządzanie działalnością gospodarczą, zainteresuj się modelem franczyzowym piekarni!
piekarnia franczyza

Decydując się na otwarcie własnej działalności gospodarczej, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Prowadzenie biznesu wiąże się również z ryzykiem. W celu jego zminimalizowania warto zainteresować się franczyzą, jaką oferują niektóre piekarnie. Franczyza jako model biznesowy jest dobrym wyborem, jeśli marzy ci się otwarcie własnego lokalu oferującego świeże pieczywo, wypieki i słodkości. Zachęcamy do lektury artykułu!

Piekarnia – franczyza jako pomysł na biznes

Nie tylko w przypadku piekarni franczyza jako model biznesowy staje się coraz popularniejsza w Polsce. Aktualnie można otworzyć własne sklepy, restauracje czy stacje paliw pod szyldem znanych marek. Do tego dołączyły również lokale oferujące sprzedać pieczywa i wypieków. Jeśli marzy ci się wypiekanie własnego chleba i słodkości, powinieneś pomyśleć o otwarciu piekarni z najlepszym pieczywem. To podstawowy element większości Polaków. Dziś asortyment piekarniczy dostępny jest w wielu wariantach, przez co lokale te można określi mianem piekarni cukierni. Samodzielne otwarcie takiego biznesu może być trudne. Z tego powodu warto zastanowić się nad skorzystaniem z możliwości franczyzy, która jest zdecydowanie łatwiejszym rozwiązaniem.

Czym jest franczyza?

To definicja, którą sformułował Europejski Kodeks Etyki. Franczyza jest modelem współpracy między niezależnymi finansowo i prawnie firmami. Łączy ona franczyzodawcę, który udostępnia koncept biznesowy, know-how i logo marki, z franczyzobiorcą, który korzysta z tych rzeczy opłacając procent od przychodów. W przypadku piekarni franczyza polega na przekazaniu wiedzy i zagwarantowaniu dostaw produktów i zaopatrzenia lokalu.

Jakie piekarnie oferują model franczyzowy?

Aktualnie na rynku dostępnych jest kilka firm, które oferują swoim klientom w ramach piekarni franczyzę. Należą do nich:

  • Galeria Wypieków Lubaszka;
  • Grzybki;
  • Stara Pączkarnia;
  • Oskroba – piekarnia z tradycyjnymi produktami, która jest jednym z najciekawszych rozwiązań.

Dlaczego piekarnia Oskroba jest dobrym franczyzodawcą?

Przede wszystkim Oskroba jest polską marką. Oferuje atrakcyjne warunki współpracy z umową na czas nieokreślony. Każdy franczyzobiorca otrzyma recepturę na najlepsze pieczywo i kompleksowe wyposażenie do lokalu. Jednocześnie firma wspiera przedsiębiorców w znalezieniu odpowiedniej lokalizacji dla jednostki biznesowej. Ponadto Oskroba posiada już prawie 200 sklepów firmowych w całej Polsce. To bardzo rzetelny partner biznesowy, który oferuje pełne wsparcie i edukację.

Wsparcie, pomoc w znalezieniu lokalu i realizacją zamówień pieczywa, chleba i wypieków – oferta dla franczyzobiorcy

Opłata licencyjna będąca wkładem własnym potrzebnym do wykonania aranżacji i technicznego dostosowania lokalu w wysokości wynosi około 30 tysięcy złotych. Dzięki niej można otworzyć własny sklep firmowy. Firma Oskroba zapewnia projekt umeblowania sklepu, piec, regały, lady, ciąg chłodniczo-mroźniczy, materiały reklamowe, promocje i wsparcie na wszystkich etapach uruchomienia piekarni. Franczyza to zawsze wsparcie od sieci!

Wymagania dla klientów franczyzowych sieci Oskroba

Każdy franczyzobiorca sieci Oskroba powinien być gotowy do otwarcia własnej działalności gospodarczej. Warto posiadać również konkretne umiejętności: zarządzania zespołem, zaangażowania i przedsiębiorczości. Do tego każdy zainteresowany powinien dysponować środkami na wkład własny około 30-50 tysięcy złotych oraz na jednorazową opłatę licencyjną w wysokości 12 tysięcy złotych. Do tego trzeba posiadać lokal wynajmowany lub własny o powierzchni co najmniej 40-50 m2.

To dobre czasy do otwarcia własnej działalności, zwłaszcza takiej jak piekarnia. Franczyza w odpowiednim projekcie, takimi jak Oskroba, prowadzenie firmy jest zdecydowanie łatwiejsze. Mamy nadzieję, że powyższe informacje pomogą ci w ewentualnym zarządzaniu lokalem z branży piekarniczej.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts